425
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
1
دعای رهبر انقلاب در انتهای مراسم ایام فاطمیه

پروردگارا! توطئه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی را باطل کن

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام پارسانیا درباره سند مهندسی فرهنگی کشور

صدور فرمان آتش به اختیار یعنی اسناد فرهنگی اجرا نمی‌شوند

یکی از اسناد بالادستی که بنا بود با تدوین و اجرایی شدنش، ما را در تحقق اهداف سند چشم‌انداز 1404 یاری کند، سند مهندسی فرهنگی بود که سال‌ها پیش در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد. حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا از اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، در گفت‌وگو با هفته‌نامه «حریم امام» (شماره 307) از ماجرای تصویب و چرایی اجرا نشدن این سند سخن گفته است. گزیده‌ای از این گفت‌وگو را می‌خوانید.

تشییع پیکر شهدای جنایت خیابان گلستان هفتم بر شانه‌های مردم تهران

خون دل‌ها خورده ایم...

آخر هفته پایتخت، بارانی‌تر از همیشه بود. هم آسمان باران رحمتش را ارزانی زمین کرده بود و هم پایتخت نشینان با اشک‌هایشان، شهدای جنایت دوشنبه شب خیابان گلستان هفتم را تا آرامگاه ابدی‌شان تشییع کردند. سه شهید از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شهید جوانی از بسیجیان خادم هیات «رایه العباس» که شامگاه دوشنبه شب و سحرگاه سه شنبه، به شهادت رسیدند.

کودتا و تغییر رویکردها

«خوک» مانی حقیقی در جشنواره برلین اکران شد

لکنت سیاسی «لیلا»

فیلم سینمایی «خوک» به کارگردانی آقای مانی حقیقی در جشنواره فیلم برلین با حواشی و واکنش‌های متفاوتی به نمایش درآمد.

تحلیل بر یادداشت‌نامه اخیر دکتر داوری اردکانی

نفی علوم انسانی اسلامی یا تذکر همدلانه

پس از انتشار یادداشت- نامه دکتر داوری درباره علم دینی و علوم انسانی اسلامی در فضای مجازی، حواشی عجیبی شکل گرفت که بخشی از آنها مربوط به نامخاطبان این یادداشت بود. در اینجا تنها چند پرسش از این نامخاطبان مطرح شده است:

گزارش «صبح نو» از تلاش جالب اهالی یک محله برای کمک به نیازمندان

اینجا سفره مهربانی پهن است

یکی از تجلی‌های هم نوع دوستی، زمانی ظهور پیدا می‌کند مردم دست نیازمندان را با وجود اینکه خودشان هم وضعیت خوبی ندارند، می‌گیرند. خیلی‌ها برای کمک به کسانی که نان شبشان را هم محتاج دیگرانند، سفره‌های رنگی‌ای از جنس مهربانی پهن می‌کنند و هر کسی سهم خودش را در آن می‌گذارد.

روضۀمرضیه

نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران: نیروی دریایی آمریکا یا دولت بحرین این جوانان را به شهادت رساندند

جوانان شهید انقلاب بحرین به قم رسیدند

مراسم تشییع پیکر سه شهید بحرینی که توسط رژیم آل خلیفه در آبهای بین‌المللی خلیج فارس به شهادت رسیده بودند در حالی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه قم با حضور اقشار مختلف مردم و برخی علمای بحرین برگزار شد که هنوز از سرنوشت یک تن دیگر از این شهدا خبری در دست نیست.

سرمقاله

نمونه‌های کوچک

صبح نو

سرمقاله

نمونه‌های کوچک

با مقدمه سازی دلقکانه‌ای که تا پیش از دی ماه انجام شد، توطئه چند‌مرحله‌ای نظام سلطه با هدف انتقال آشوب و فتنه به داخل مرزهای ایران آغاز شده است که تازه‌ترین نمونه آن هفته گذشته روی داد. این پروژه اهدافی چند سطحی را تعقیب می‌کند که یک بخش آن فروکاستن از تصویر اقتدارآمیز ایران در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی است. اگر ماجرای حمله تروریستی داعش به پارلمان را نقطه آغازین این توطئه بدانیم که در آن این پیام به عوامل خرابکار داده شد که می‌توانند در سپر آهنین امنیتی پایتخت اخلال کنند، سلسله تحولات بعد از آن به اقدامات کوچکی می‌ماند که طرح کلان‌تری را در بر می‌گیرد و (بنا به ادعای ترامپ که چشم انتظار اتفاقات بزرگتر است) مقدمه چینی یا رزمایشی برای ضربه‌ای شدیدتر به انقلاب اسلامی است که به فضل الهی تا امروز همه این خدعه‌ها به سنگ خورده و بازهم چنین خواهد شد؛ اما چنین اعتقادی و واقعیتی، ولو درصدی از مسوولیت نهادهای امنیتی و انتظامی نمی‌کاهد و چه این که آنچه در تمامی این سال‌ها برگ برنده نظام بوده، اشرافی است که بر شبکه عمومی ضد انقلابی گری داشته و با چنین رصد مداوم، برنامه‌های ایذایی آن‌ها را مهار کرده و اجازه عرض اندام خیابانی به ایشان را نداده است. اقدامات کنونی هدف کوتاه مدتی را نیز تعقیب می‌کند که همانا تضعیف قدرت جمهوری اسلامی در موقعیت‌های جزیی و کور است و چه بسا در اینجا لازم است تدابیر متناسب با انعطاف پذیری تخریب‌ها، از راهکاری نیمه سخت و تکنیک خلاقانه‌ای بهره بگیرد که فرمانرانی در حوزه مدنی را تقویت کند.

 

captcha
شماره‌های پیشین