425
شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
1
دعای رهبر انقلاب در انتهای مراسم ایام فاطمیه

پروردگارا! توطئه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی را باطل کن

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام پارسانیا درباره سند مهندسی فرهنگی کشور

صدور فرمان آتش به اختیار یعنی اسناد فرهنگی اجرا نمی‌شوند

یکی از اسناد بالادستی که بنا بود با تدوین و اجرایی شدنش، ما را در تحقق اهداف سند چشم‌انداز 1404 یاری کند، سند مهندسی فرهنگی بود که سال‌ها پیش در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد. حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا از اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، در گفت‌وگو با هفته‌نامه «حریم امام» (شماره 307) از ماجرای تصویب و چرایی اجرا نشدن این سند سخن گفته است. گزیده‌ای از این گفت‌وگو را می‌خوانید.

تشییع پیکر شهدای جنایت خیابان گلستان هفتم بر شانه‌های مردم تهران

خون دل‌ها خورده ایم...

آخر هفته پایتخت، بارانی‌تر از همیشه بود. هم آسمان باران رحمتش را ارزانی زمین کرده بود و هم پایتخت نشینان با اشک‌هایشان، شهدای جنایت دوشنبه شب خیابان گلستان هفتم را تا آرامگاه ابدی‌شان تشییع کردند. سه شهید از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شهید جوانی از بسیجیان خادم هیات «رایه العباس» که شامگاه دوشنبه شب و سحرگاه سه شنبه، به شهادت رسیدند.

کودتا و تغییر رویکردها

«خوک» مانی حقیقی در جشنواره برلین اکران شد

لکنت سیاسی «لیلا»

فیلم سینمایی «خوک» به کارگردانی آقای مانی حقیقی در جشنواره فیلم برلین با حواشی و واکنش‌های متفاوتی به نمایش درآمد.

تحلیل بر یادداشت‌نامه اخیر دکتر داوری اردکانی

نفی علوم انسانی اسلامی یا تذکر همدلانه

پس از انتشار یادداشت- نامه دکتر داوری درباره علم دینی و علوم انسانی اسلامی در فضای مجازی، حواشی عجیبی شکل گرفت که بخشی از آنها مربوط به نامخاطبان این یادداشت بود. در اینجا تنها چند پرسش از این نامخاطبان مطرح شده است:

گزارش «صبح نو» از تلاش جالب اهالی یک محله برای کمک به نیازمندان

اینجا سفره مهربانی پهن است

یکی از تجلی‌های هم نوع دوستی، زمانی ظهور پیدا می‌کند مردم دست نیازمندان را با وجود اینکه خودشان هم وضعیت خوبی ندارند، می‌گیرند. خیلی‌ها برای کمک به کسانی که نان شبشان را هم محتاج دیگرانند، سفره‌های رنگی‌ای از جنس مهربانی پهن می‌کنند و هر کسی سهم خودش را در آن می‌گذارد.

روضۀمرضیه

نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران: نیروی دریایی آمریکا یا دولت بحرین این جوانان را به شهادت رساندند

جوانان شهید انقلاب بحرین به قم رسیدند

مراسم تشییع پیکر سه شهید بحرینی که توسط رژیم آل خلیفه در آبهای بین‌المللی خلیج فارس به شهادت رسیده بودند در حالی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه قم با حضور اقشار مختلف مردم و برخی علمای بحرین برگزار شد که هنوز از سرنوشت یک تن دیگر از این شهدا خبری در دست نیست.

سرمقاله

نمونه‌های کوچک

شماره‌های پیشین