424
چهارشنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
2
امام جمعه گناباد در گفت وگو با «صبح نو»خبر داد :

اخراج دراویش ملاسلطانی از گناباد

حجت الاسلام والمسلمین «حسن صادقی» امام جمعه گناباد و نویسنده کتاب «تصوف باورها و رفتارها» درگفت و گو با روزنامه صبح نو با اشاره به اقدامات اخیر «پیروان ملاسلطانی» گفت: این فرقه که به اشتباه به نام گنابادی خوانده می‌شوند، جزو پیروان ملأ سلطانی هستند. این‌ها قبل از انقلاب اسلامی در گناباد ساکن بودند و به دلیل همسویی با رژیم پهلوی ظلم‌هایی هم نسبت به مردم روا داشتند حتی برخی قنوات و بیابان‌های منطقه را به نام خودشان ثبت می‌کردند.وی ادامه داد: در زلزله سال 1347 گناباد، نمایندگان رژیم شاهنشاهی برای ابراز همدردی بیشتر به منطقه «بیدخت» رفتند و با آنها ابراز همدردی و همراهی کردند چرا که نیازمند حمایت‌های سیاسی آن‌ها در برهه‌های خاصی از زمان بودند. دکتر اقبال یکی از وزرای آن دوران وابستگی عجیبی به این فرقه داشت حتی با پای برهنه در مراسم آن‌ها شرکت می‌کرد.

اقدامات جنون آمیز دراویش باعث شهادت نیرو‌های ناجا و بسیج شد

آتش به گلستان

«5 نفر از نیروهای انتظامی و بسیجی به شهادت رسیدند.» این گزاره ناگوار در مرزهای جنوب شرقی یا شمال غرب کشور در نبرد با گروهک‌های تروریستی رخ نداده بلکه تهران، پاسداران، خیابان گلستان هفتم محل شهادت مدافعان امنیت ایران است. این خبر بهت آور حاکی از اقدامات آشوبگرایانه و جنایت آمیز فرقه دراویش نعمت‌اللهی در 30بهمن ماه است.

صبح نو

اقدامات جنون آمیز دراویش باعث شهادت نیرو‌های ناجا و بسیج شد

آتش به گلستان

«5 نفر از نیروهای انتظامی و بسیجی به شهادت رسیدند.» این گزاره ناگوار در مرزهای جنوب شرقی یا شمال غرب کشور در نبرد با گروهک‌های تروریستی رخ نداده بلکه تهران، پاسداران، خیابان گلستان هفتم محل شهادت مدافعان امنیت ایران است. این خبر بهت آور حاکی از اقدامات آشوبگرایانه و جنایت آمیز فرقه دراویش نعمت‌اللهی در 30بهمن ماه است.

چند هفته گذشته، دراویش اعیان نشین منطقه پاسداران تهران، به بهانه صیانت از منزل نورعلی تابنده، قطب فرقه، اقدام به ایجاد آشوب کردند و سه معلم جوان مدرسه فرهنگ هنگام بازگشت به منزل به دلیل عدم تشابه ظاهری به اعضای این فرقه به شدت مجروح شدند؛ هرچند این اقدامات آسیب زا با خویشتنداری نیروهای انتظامی همراه شد.
دراویش فرقه نعمت اللهی سلطان آبادی درتکاپو برای بهانه جدید بودند، عصر دوشنبه خودروی گشت نیروی انتظامی در منطقه پاسداران، دو سارق را هنگام تلاش برای سرقت یک خودرو دستگیر می‌کنند.
عده‌ای از دراویش در اعتراض به دستگیری یکی از این سارقان به نام نعمت الله ریاحی در مقابل کلانتری 102 پاسداران تجمع کردند و به صراحت در عبارت‌های تهدیدآمیز خطاب به عوامل کلانتری بیان داشتند: «فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون ‌قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...» و تهدیدهای کلامی به کنش‌های تهاجمی غیرانسانی و خشونت آمیز منجر شد.

فرقه دراویش نعمت اللهی کیستند؟
فرقه درویشی نعمت اللهیه سلطان علی شاهی با تخلص دراویش نعمت اللهی و سلطان آبادی و فرقه تابنده دارای عقاید انحرافی در برخی از مناطق کشور با اقدامات فریبنده ادبیات فرقه اقدام به جذب پیروان کردند. درمقطع فعلی نورعلی تابنده ملقب به مجذوب علی شاه رهبری آنان -قطب- را برعهده دارد. از جمله انحرافات این طریقت درویشی به تجسم صورت مرشد در عبادات و امام دانستن قطب و... می‌توان اشاره کرد.
 از سوی دیگر درچند سال اخیر دراویش نعمت اللهی درصدد برآمدند که با فرقه‌های ضاله دیگر ارتباط گیری کنند و همچنین در پرونده‌های حقوق‌بشری نقش آفرینی داشته باشند؛ در همین راستا مصطفی آزمایش از دراویش سلطان آبادی دیدارهای با دیان علائی، نماینده جامعه بهایی در رژیم اشغالگر قدس داشته است.
از کنج نشینی در خانقاه تا بازیگران سیاست خیابانی
«این پرسش مطرح بود که چگونه دراویش نقش‌بندی در عراق جذب داعش شدند. با خودم می‌گفتم، عزت ابراهیم که صوفی نقش‌بندی و بعثی قهاری بود، این پیوند را بر قرار کرد. اما؟! درویش گنابادی ایرانی چگونه با اتوبوس مثل داعشی ها ماموران انتظامی را زیرگرفته است؟ رفتار وحشیانه و جنایتکارانه؛ محکوم» به روایت عطاالله مهاجرانی در تغییرات ماهیتی یک فرقه باید در کاوش پیرامون نقش آفرینی یک فرد مهم گشت.
«دکتر نورعلی تابنده» برخلاف پیشینیان دراویش نعمت اللهی به سیاست ورزی عشق می‌ورزید؛ او قرابت فکری با رویکردهای نهضت آزادی داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دولت موقت معاون وزارت ارشاد و معاون وزارت دادگستری شد و سپس پس از دستگیری عباس امیرانتظام - سخنگوی دولت موقت- به جرم جاسوسی وکالت او را پذیرفت. همسو و همگامی دکتر تابنده با نهضت آزادی با تأسیس جمعیت «دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» در سال 1364 جدی‌تر شد و او یکی از نویسندگان نامه انتقادی به سیاست‌های اقتصادی مرحوم هاشمی رفسنجانی بود.
دکتر تابنده با بدعت در سلوک دراویش نعمت اللهی در انتخابات ریاست جمهوری دهم، فریادرس خود را آقای مهدی کروبی دانست و در همین راستا به اعضای فرقه‌اش دستور داد: «اکنون و در این برهه شرایط استثنایی حاکم است... این بار به طور استثنا کسی نامزد است که فریاد‌ رس ما بود».
نورعلی تابنده خواهان بدل سازی فرقه درویشی به بازیگری سیاسی است اما با جنسی متفاوت؛ او اعضای فرقه را بازیگران سیاست خیابانی به منزله آشوبگران برای باج گیری از دولت می‌طلبد و نه مانند اسلافش گوشه نشینان کنج خانقاه. این سیاست ورزی آگاهانه بدل به کنش‌های خشونت آمیز به سبک گروه‌های تکفیری شده است.

دراویش داعشی در جنایتِ گلستان هفتم
نامشان درویش، ولی رسم‌شان از تبار داعش بود. هرچند به روایت سخنگوی نیروی انتظامی، استفاده از کوکتل مولوتف و رجزخوانی با شمشیر رفتار غیرقانونی آنان بود اما آنان با الگوگیری از رفتارهای داعشیان در کشورهای اروپایی، دست به اقدام وحشیانه زدند. اولین اقدام جنون‌آمیز و غیر انسانی دراویش حمله با اتوبوس به نیروهای گارد ویژه ناجا صورت گرفت. رفتار جنایت آمیز محمد ثلاث از اعضای فرقه تابنده با «اتوبوس مرگ» منجر به ابراز خوشحالی دراویش شد؛ به نحوی که در پوشش زنده از درگیری‌ها به صراحت از اقدام ستودنی! «پنجه‌های طلای محمد ثلاث» برای زیرگرفتن نیروی‌های انتظامی یاد می‌کردند. در این اقدام وحشیانه، گروهبان رضا امامی و گروهبان محمد علی بایرامی و سرباز رضا مرادی علمدار به شهادت رسیدند و اسامی آنان به عنوان شهدای دهه هفتادی فاطمیه 96 برای حفظ «ایرانی آرام» برای همیشه درج شد و تعدادی از کادر یگان امداد نیروی انتظامی هم مجروح شدند.  بار دیگر اقدامات برنامه ریزی شده نسبت به اقدامات جنایت آمیز با ماشین از سوی دراویش تکرار شد. خودروی سمند سفید رنگ به نیروهای نظامی حاضر در محل آشوب حمله ور شد و یکی از بسیجیان حاضر به نام محمدحسین حدادیان به شهادت رسید و همچنین یک بسیجی دیگر با ضربات متعدد سلاح سرد اعضای فرقه خرافه پرست شهید شد.

حمایت تاج زاده از دراویش داعشی
بقا در هیاهوسازی؛ روایت کوتاه زیست سیاسی برخی از کنشگران اصلاح طلب است. مصطفی تاج زاده جلودار صف زیست در جنجال آفرینی است؛ او در رخداد جنایت‌آمیز دراویش در منطقه پاسداران، در قامت حامی به کار ویژه اش پرداخت و در همین راستا نوشت:« جناب روحانی! نوع مواجهه حاکمیت با مجموعه دراویش در 4دهه گذشته اشتباه بوده است. سرکوب آنها در حال حاضر نه خطا که فاجعه است. مانع ایجاد بحران جدید شوید.» این اظهارات حمایت گرایانه از جنایت دراویش به سبک داعش در شمال تهران، گلایه فعالان سیاسی اصلاحات را برانگیخت.
محمد علی ابطحی، رفتار جنایت آمیز دراویش را اقدامی «داعشی» دانست و نوشت: «حمله کور با اتوبوس در خیابان پاسداران از سوی هواداران تصوف حقیقتاً یک کار داعشی است.» و سپس پیرامون اقدامات آسیب زا دیگر هشدار داد و در همین راستا نوشت:‌«دروازه‌های ایران به روی داعش بسته است. جلو خلق داعش وطنی را باید گرفت.»

سرانجام؛ آرامش در گلستان هفتم
با وجود اقدامات غیرقانونی مانند حمل سلاح سرد، تخریب اموال عمومی و ایجاد رعب و وحشت برای ساکنان منطقه پاسداران و همچنین اقدامات جنایت آمیز که منجر به شهادت 5 نفر شد، نیروی انتظامی با پایان خویشتنداری، ضرب الاجل نهایی خود را اعلام کرد و پس از آن شاهد دستگیری آشوبگران فرقه انحرافی نعمت اللهی بودیم. در همین راستا سردار منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی، در راستای ایجاد آرامش در خیابان پاسداران اظهار کرد: «نیروی انتظامی شب گذشته در عملیاتی پس از تعیین ضرب الاجل برای آشوبگران خیابان پاسداران و پایان این ضرب الاجل در ساعت 4 بامداد،آتش برافروخته شده توسط مخلان نظم وامنیت را خاموش و عناصر اصلی را دستگیر کرد.» همچنین سخنگوی نیروی انتظامی افزود: «بیش از 300 نفر از دراویش که بین آنان رانندگان اتوبوس و سمندی که عده‌ای از جمله مأموران پلیس را هدف قرار دادند و همچنین ضاربان و عناصر اصلی به چشم می‌خورد، بازداشت شده‌اند.» منتظرالمهدی از مجروح شدن 30 مأمور پلیس در این حادثه خبر داد و گفت: «متاسفانه شاهد تخریب اموال عمومی، خودروها و شیشه منازل مردم توسط اخلالگران نظم و امنیت در محل مورد نظر بودیم.»

همچنان مدارا ؟
پس از آشوبگری‌های دی ماه سال جاری در برخی از شهرستان‌های کشور، اقدامات خشونت آمیز فرقه دراویش نعمت اللهی در شمال تهران نمایانگر تلاش‌های دست‌های پنهان برای استمرار آشوب در کشور است. هرچند اقدامات خشونت آمیز دراویش فرقه تابنده در هفته‌های گذشته با مماشات وخویشتنداری همراه شد ولی رخدادهای جنایت آمیز دوشنبه شب پایان مدارا جویی با این فرقه انحرافی را نشان می‌دهد. کفایت مدارا و اقدامات امنیت بخش پایان بخش استمرار جنایت آشوبگران است. در شرایط فعلی مردم خواهان اقدامات بازدارنده امنیتی و برخورد جدی قضایی با آشوبگران فرقه‌ای هستند.

 

captcha
شماره‌های پیشین