420
چهارشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
1

رهبر انقلاب اسلامی: شیعه و سنتی در جمهوری اسلامی کنار یکدیگرند

بررسی تأثیر فروغ بر شعر و ادبیات پس از نیم قرن

بزرگ بود و از اهالی امروز...

51 سال از درگذشت فروغ فرخزاد می‌گذرد و همچنان نام وی به‌عنوان چهره‌ای در اوج شعر معاصر مطرح است. او را می‌توان از منظرهای مختلفی مورد توجه قرار داد. زیرا فروغ انسانی چند بعدی بوده است که در هریک از این ابعاد یادگارهایی مؤثر از خود به جای گذاشته است. شعر او که از ذهنیت و جهان‌بینی و تجربه وسیع انسانی‌اش نشأت گرفته از چنان نیرویی برخوردار است که پس از مرگش نیز در حال گسترش بوده است. با توجه به تاثیرات فرهنگی و اجتماعی شعر فروغ درمیان شاعران و چند نسل از زنان، شاید بتوان او را، تاثیرگذارترین شاعر زن در زبان فارسی شمرد.

سریال اصلاح طلبان برای مذاکره موشکی همچنان ادامه دارد

وابستگان شرق به غرب

سریال برخی از اصلاح‌طلبان برای عادی جلوه دادن مذاکره موشکی با قدرت‌های خارجی ادامه دارد. از قرار معلوم در این سریال روزنامه‌های اصلاح‌طلب نقش اول را بازی می‌کنند، یک روز روزنامه آرمان و روز بعد جامعه فردا و حالا روزنامه شرق! اما سؤال اینجاست چرا این جراید در زمین دشمن بازی و پذیرش محدودیت‌های نظامی مورد نظر دشمن را در داخل، توجیه، ترویج و تشویق به انجام آن می‌کنند؟

کارگردان‌سریال‌آنام درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

10 چهره جدید به تلویزیون معرفی کردیم

سریال تلویزیونی «آنام» به کارگردانی آقای جواد افشار، چند وقتی است که هرشب از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود. «آنام» نام یک مجموعه تلویزیونی ایرانی به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه و کارگردانی جواد افشار و به نویسندگی آقای امیرعباس پیام است که در سال ۱۳۹۶ تولید شده‌است. این سریال از تاریخ ۷ بهمن‌ماه از شبکه ۳ سیما پخش می‌شود. خانم‌ها و آقایان، گلچهره سجادیه، سیروس گرجستانی، علیرضا شجاع نوری، شبنم قلی خانی، فریبا متخصص، سیامک صفری، لاله مرزبان و بازیگران آذری، ازجمله بازیگران این سریال هستند.

واردات خودرو به 1.2 میلیارد دلار رسید

کورس بی‌پایان مرزی

بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در 10ماهه منتهی به دی‌ماه سال جاری 26700 خودرو با حجم موتور زیر 2000 سی‌سی وارد کشور شده است که ارزش ارزی آنها حدود 682 میلیون دلار بوده است. همچنین 19200 خودرو با حجم 2000 تا 2500 سی‌سی از گمرکات مختلف وارد کشور شده که ارزش آنها بیش از 520 میلیون دلار بوده است، به این ترتیب تنها در این دو مورد (به‌غیر از خودروهای هیبریدی) نزدیک به 46‌هزار خودرو وارد کشور شده است. در مدت مشابه سال قبل تنها 44 هزار خودرو از مدل‌های مذکور به کشور وارد شده بود.

هفت خوان سؤال از رییس جمهور

ماجرای امضاهایی که کم و زیاد می‌شود

بالاخره طرح سؤال از رییس جمهور بعد از پیچ و خم‌های فراوان و بایکوت‌های مکرر توسط هیات رییسه مجلس اعلام وصول و این طرح به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

حماسه؛ جبران همه ضعف ‏ها

شکایت به خدا از سیاسی‌بازی در هنر

سرمقاله

دعوت به وحدت

آمریکا الحاق اراضی کرانه باختری به اسرائیل را نادرست خواند

کاخ سفید: نتانیاهو دروغگوست

شماره‌های پیشین