419
سه شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
8
هشدارها درباره بیماری خطرناک این روزها جدی‌تر شده است

ایست: خطر ابتلا به آنفلوآنزای مرغی

چند ماهی از زمزمه ‏های شیوع آنفلوآنزای مرغی در میان پرندگان می‏گذرد. این زمزمه‌ها که تبدیل به واقعیت هم شد البته تبعات زیادی هم داشت، از گران شدن تخم‏ مرغ گرفته تا مجبور شدن مسوولان به وارد کردن تخم‏ مرغ مورد نیاز مردم، همه از مسائلی بودند که آنفلوآنزای پرندگان آنها را رقم زدند. بعد از اینکه بسیاری از مسوولان وجود این آنفلوآنزا را به‌طور کل رد کردند، حال بعد از گذشت چند ماه، همه به اتفاق درباره آنفلوآنزایی صحبت می‏کنند که ممکن است جان مردم را هم به خطر بیندازد.

خبر

صبح نو

خبر

پایش رفتاری و روانی 500 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه
رییس اداره مشاوره آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یکی از اقداماتی که در حوزه مشاوره در شهر تهران صورت گرفته است، پایش سلامت روان نیم میلیون دانش‌آموز مقطع متوسطه است که در 42 مؤلفه روانی، رفتاری و اجتماعی انجام شد.
آقای ابوالفضل رحمانی اضافه کرد:‌ اگر دانش‌آموزان در مدرسه با مشکلی مواجه شوند در یک فرم محرمانه این مشکل به کارشناسی مشاوره منطقه ارسال می‌شود و سپس از آنجا دانش‌آموزان به مراکز مشاوره مناطق معرفی می‌شوند.
وی ادامه داد: بخش عمده ویزیت در مراکز مشاوره آموزش و پرورش رایگان است و میزان کمی توسط مراجعه کننده پرداخت می‌شود.
 
اصلاح‌طلبان با امور مالی دوگانه بازی می‌کنند
معاون شهردار سابق تهران درباره پاداش‌های اتفاقی شهرداری تهران، رویکرد مدیریت شهری فعلی و موضوع تراکم فروشی در بودجه ۹۷ شهرداری توضیح داد.
آقای ناصر امانی با بیان اینکه در توضیح پاداش‌های اتفاقی شهرداری تهران، گفت: پاداش اتفاقی از بودجه‌هایی است که در راستای تشویق کارکنان و مدیران خلاق شهرداری که از ابتکار عمل و خلاقیت‌های ویژه و نوآورانه‌ای در مدیریت وخدمات‌دهی به شهروندان برخوردار باشند مورد تصویب شورای شهر قرار می‌گیرد. پاداش اتفاقی که در شورای پنجم به تصویب رسید از جمله مواردی بود که در مدیریت پیشین مورد انتقادات فراوانی قرار گرفت در حالی که این موضوع یک بار دیگر هم توسط دوستان اصلاح طلب در شورای پنجم به تصویب رسید! وی درباره رویکرد به فلسفه مدیریت پیشین شهرداری در دوره جدید اضافه کرد: مسلماً اصلی‌ترین علت تصویب بودجه 45 میلیارد تومانی پاداش‌های اتفاقی رویکرد به فلسفه‌ای است که در دوران مدیریت پیشین شهری تهران مورد توجه بوده در غیر این صورت اگر این موضوع محل اعتنا نبود نباید از سوی شورای پنجم و شهرداری که منتقد مدیریت پیشین هستند تکرار می‌شد! بنابراین حذف این ردیف به خودی خود ممکن نیست بلکه توزیع عادلانه بودجه مصوب بسیار حائز اهمیت است.
 
علت کُندی کار در دفاتر اسناد رسمی چیست؟
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در واکنش به وجود برخی گلایه‌ها مبنی بر قطع مکرر سیستم‌ها در دفاتر اسناد رسمی، علت کُندی کار در دفاتر اسناد را توضیح داد و گفت: سیستم ثبت الکترونیک هیچ نقصی ندارد. آقای احمد تویسرکانی درباره قطع مکرر سیستم ثبت آنی در دفاتر اسناد رسمی و معطل شدن مراجعه‌کنندگان اضافه کرد: متأسفانه چون زیرساخت فناوری در کشور ضعیف است الآن تقریباً تمام وقفه‌ها و مشکلاتی که در رابطه با کندی کار در برخی نقاط داریم، مربوط به همین مسأله است. وی ادامه داد: در همین یکی دو هفته اخیر، مشکلات مربوط به سیستم‌های ثبت احوال بود. چون سیستم‌های ما باید به‌لحظه از طریق سیستم‌های ثبت احوال، هویت فرد را بررسی و صحت آن را احراز کند که متأسفانه سیستم‌های ثبت احوال قطع شده بود و دفترخانه‌ها به مشکل برخوردند. رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه گاهی اوقات هم پرداخت الکترونیک مواجه با کُندی است اضافه کرد: خوشبختانه سیستم ثبت الکترونیک اسناد رسمی تا کنون نقصی نداشته است و کار را به‌خوبی انجام دادیم و اگر هم نقصی وجود دارد از سیستم‌های جنبی است که برای انجام امور به استفاده از آنها نیاز داریم.
 
تاکسی‌ها امدادگر هلال احمر می‌شوند
 سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از پیشنهاد اتحادیه برای اجرای طرحی تحت عنوان «تاکسی امدادگر» به سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد و گفته است: پیشنهاد کردیم تا در قالب این طرح با راه‌اندازی سامانه مورد نظر، رانندگان منتخب در زمان بحران و حادثه با تجهیزات شهری حضور پیدا کرده و خدماتی ارائه می‌دهند. آقای مرتضی ضامنی بابیان اینکه غافلگیری برف تهران فقط در حوزه تاکسیرانی نبود و در همه حوزه‌ها اتفاق افتاد، ادامه داد: به همین منظور طرحی تحت عنوان «تاکسی امدادگر» را به سازمان امداد و نجات پیشنهاد کردیم. وی اضافه کرد: درباره این طرح صحبت‌های مقدماتی انجام شده و در حال حاضر در جلسات کارشناسی به منظور بررسی طرح برگزار می‌شود. در حقیقت از طرف اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور اعلام آمادگی شده است و امیدواریم به جمع بندی نهایی برای اجرای آن برسیم.
 
قیمت سیگار در ایران ارزان‌تر از دنیا
وزیر بهداشت با تأکید بر لزوم افزایش مالیات بر دخانیات به منظور کاهش مصرف آن، گفته است: به هر نسبت که مبلغ سیگار افزایش یابد، دسترسی کاهش خواهد یافت و در این زمینه لازم است از تجربیات بین‌المللی استفاده شود. دکتر سیدحسن هاشمی در واکنش به برخی تلاش‌ها برای پایین نگه داشتن قیمت سیگار به بهانه کنترل قاچاق آن، ادامه داد: به نظر من در این موضوع نیز باید به تجربیات بین‌المللی احترام بگذاریم و از آنها استفاده کنیم. وی اضافه کرد: قیمت سیگار در همه جای دنیا گران‌تر از ایران است، دلیلش هم آن است که بالاخره قیمت روی مصرف اثر می‌گذارد؛ طبیعی است که اگر سیگار رایگان شود، مصرفش بسیار بیش از میزان فعلی افزایش خواهد یافت؛ اما به هر نسبت که مبلغ افزایش یابد، دسترسی کاهش پیدا خواهد کرد. بر همین اساس این که بعضی‌ها با افزایش مالیات بر سیگار مخالفت کنند، در حالی که این موضوع هم روی مصرف اثر می‌گذارد و هم برای خزانه یک منبع درآمد است، حقیقتاً من متوجه علت مخالفت آنها نمی‌شوم.

captcha
شماره‌های پیشین