419
سه شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
6
رییس پلیس راهور ناجا خبر داد

بیشترین تصادف ها در 30 کیلومتری ورودی شهرها

آمارهای جدید از افزایش گرایش نوجوانان به دخانیات حکایت دارد

دنیای دودی کودکانه

آمار جدیدی از مصرف دخانیات در کشور مطرح شده که نگرانی‌های زیادی را برانگیخته است، آماری که نشان می‌دهد نه‌تنها در سال‌های گذشته سازمان‌های متولی در مبارزه با مصرف دخانیات موفق نبوده‌اند بلکه حتی قوانین این زمینه هم نتوانسته‌اند نقش موثری در کاهش مصرف دخانیات داشته باشد و برعکس هر روز شاهد افزایش میزان مصرف و گرایش سنین مختلف به آن هستیم.

صبح نو

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد

بیشترین تصادف ها در 30 کیلومتری ورودی شهرها

درست در روزی که رسانه ها، خبر تلخ واژگونی اتوبوس در کیلومتر ۸۶ محور طبس -  فردوس را که منجر به جان باختن 9 نفر و زخمی شدن 36 نفر از زائران امام رضا ؟ع؟ شد، روی خروجی های خود منتشر کردند، رییس پلیس راهور ناجا از آمار قابل تامل تصادف های رانندگی در جاده های کشور خبر داد.
رییس پلیس راه راهور ناجا گفت: سهم تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها ۵۹ درصد و بعد از ۳۰ کیلومتری ۴۱ درصد است.
سردار محمدحسین حمیدی در شصت و یکمین کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز ۹۷ گفت: در نیمه راه اجرای طرح زمستانه هستیم و ضروری است که نگاهی به طرح نوروز گذشته یعنی نوروز سال ۹۶ داشته باشیم.
وی به ارائه گزارشی از تصادفات جاده‌ای سال گذشته در ایام نوروز ۹۶ پرداخت و گفت: در نوروز سال گذشته برای چهارمین سال پیاپی در حوزه برون و درون شهری کاهش تصادفات را شاهد بودیم.
حمیدی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین تردد را در ایام نوروز سال ۹۶ داشتند، خاطرنشان کرد: استان‌های فارس، خراسان رضوی، گیلان، خوزستان، کرمان شمال، آذربایجان شرقی و هرمزگان بیشترین تردد را داشته و به تبع آن بیشترین تلفات را در نوروز ۹۶ در این استان‌ها شاهد‌بودیم.
سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی سال گذشته تلفات جاده‌ای خودروهای شهری افزایش۳۱ درصدی داشتند و 5/68 درصد تلفات متعلق به خودروهای شخصی بود که نشان دهنده میل مردم به سفر با خودروهای شخصی است که البته این میل می‌تواند تبعات بیشتری برای ما داشته باشد.
رییس پلیس راه راهور کشور به تلفات انواع وسایل نقلیه اشاره کرده و گفت: در نوروز سال گذشته تلفات موتور سیکلت افزایش هفت درصدی، ناوگان مسافربری عمومی دو درصد کاهش و وانت پیکان نیز هفت درصد کاهش داشته است همچنین عدم رعایت فاصله طولی باعث افزایش ۱۸درصدی تصادفات بوده است.
به گفته سردار حمیدی سهم تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها ۵۹ درصد و بعد از ۳۰ کیلومتری ۴۱ درصد بوده است این نشان می‌دهد که در حوزه محدوده شهرها که تردد بیشتر و مسافرت رو به اتمام است، رانندگان توجه کمتری داشته و تصادفات بیشتر می‌شود.
وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرداری در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها باید وظایف خود را بهتر انجام دهند، گفت: بیشترین نوع تصادفات در نوروز سال گذشته واژگونی خودرو بوده است که بخش زیادی از تلفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده است متاسفانه واژگونی تک خودرویی بخش زیادی از واژگونی‌ها بوده که عدم توجه به جلو و خواب آلودگی از علل آن است و باید در این زمینه فرهنگسازی شده تا مردم با خستگی به ادامه رانندگی نپردازند.
سردار حمیدی با بیان اینکه واژگونی خودرو که منجر به فوت و تصادفات جرحی بوده در طرح نوروزی ۹۶ افزایش داشته گفت: استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، سمنان ، آذربایجان شرقی بیشترین واژگونی خودروها را دارا بوده‌اند.
رییس پلیس راه راهور کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به ا جرای طرح نوروز ۹۷ گفت: طرح نوروزی ۹۷ از ۲۵ اسفند ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۷ ادامه دارد همزمان با طرح نوروزی شرایط زمستانه را نیز در کشور داریم و این امر می‌تواند ادامه، طرح زمستانه را نیز شامل شود؛ همچنین قبل از طرح نوروزی در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۶ آغاز رزمایش طرح نورزوی ما خواهد بود.
سردار حمیدی با اشاره به بارش برف و باران در کشور گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف و باران در انتهای سال را خواهیم داشت و چون با اوج سفرها در این زمان روبه‌رو هستیم باید آمادگی لازم را نیز داشته باشیم ما نقاط حساس را در کشور شناسایی و ایستگاه‌های سلامت را که می‌تواند در کاهش تصادفات به ما کمک کند همچنین اصلاح شیب شیروانی جاده‌ها، نواقص ایمنی  رارفع کرده و اصلاح  کنسم تا در کاهش تلفات جاده‌ای
موثر باشد.
سردار حمیدی درباره عملیات عمرانی درجاده‌ها و مسیرهای کشور گفت: کلیه عملیات عمرانی از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۷ فروردین ۹۷ متوقف می‌ شوند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم همه خودروهای امدادی در ساعات پایانی شب چراغ‌های گردان خود را روشن کنند تا در پیشگیری از حوادث موثر باشند.

 

captcha
شماره‌های پیشین