419
سه شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
13
بازی اندرویدی برای دختران هم آمد

دیزاین کن، جایزه ببر

بازی‌های سبک Dress up و مجموعه بازی‌های حوزه مد و پوشاک در میان محبوب‌ترین بازی‌هایی قرار دارند که کودکان و نوجوانان را در همه کشورها درگیر خود می‌کنند. اخیراً در ایران هم شاهد معرفی بازی‌هایی در این حوزه بودیم که از عناصر بومی در آنها استفاده شده است. یکی از این بازی‌ها، بازی «مدا» است که توسط استودیوی بازی‌سازی رز به مدیریت خانم فاطمه خدایی تولید شده است. خدایی معتقد است مدا یک بازی با محتوای ایرانی اسلامی است که می‌تواند جایگزین بازی‌های خارجی این سبک شود.

مزد ابراهیم

خبر

صبح نو

مزد ابراهیم

سن و سال ما به زمان جنگ قد نمی‌دهد و تنها با حال و هوایش، آن‌هم به‌واسطه دلبستگی والدینمان به آن برهه زمانی و فرشتگانی که در آن زمان یا پر کشیدند و رفتند یا زخمی بر زمین افتادند، بزرگ شده‌ایم. حاج ابراهیم برای ما نسل -نمی‌دانم چندمی‌ها- که با مهاجر و دیده‌بان حال‌و‌هوای جنگ را فهمیدیم و با بوی پیراهن یوسف، از کرخه تا راین،  آژانس شیشه‌ای و به نام پدر با حال‌و‌هوای آن فرشتگان زخمی انس گرفتیم و حتی امروز که با به رنگ ارغوان و بادیگارد از سختی‌های حفظ این انقلاب برای ما سخن می‌گوید، مانند یک چراغ است تا صراط مستقیم انقلاب را گم نکنیم.
حاج ابراهیم همان کسی است که سید شهیدان اهل قلم درباره او این‌گونه می‌نویسید: «حاتمی‌کیا توانسته است که بر تکنیک پیچیده سینما غلبه کند، حجاب‌های تصنع و تکلف و صورت‌گرایی را بدرد، از سطح عبور کند و به عمق برسد و با سینما همان حرفی را بزند که «حزب‌الله» می‌گوید. رو‌دربایستی را کنار گذاشته‌ام.
 زدن این حرف‌ها شجاعتی می‌خواهد که با عقل‌اندیشی و حتی ژورنالیسم جور درنمی‌آید، چرا که حزب‌الله حتی در میان دوستان خویش غریبند، چه برسد به دشمنان. اگرچه در عین گمنامی و مظلومیت، باز هم من به یقین رسیده‌ام که خداوند لوح و قلم تاریخ را بدینان سپرده است. شاید باشند فیلمسازانی که مهارت تکنیکی‌شان در سینما از حاتمی‌کیا بیش‌تر باشد، اما هیچ‌یک «بسیجی» نیستند... و من به بسیجیان امید بسته‌ام.»
حال امروز در کشوری که تمام جانش را مدیون انقلاب است و تنها باید محلی برای گسترش تفکر همین انقلاب برای پیشرفت بهتر اهداف آن در آینده باشد، متاسفانه محلی برای گاه دعواهای سیاسی بر سر یک آتش‌سوزی  یا محلی برای وحشی نشان دادن ولی نعمتان همین انقلاب شده است و دیگر چاره‌ای نمی‌ماند که حاج ابراهیم‌ها وقتی عرصه را تنگ ببینند، ققنوس‌وار به درون این آتش که در بلند مدت می‌تواند زمینه‌ای برای نابودی انقلاب شود، بزنند و تمام سختی‌ها را به جان بخرند تا شاید کمی دین خود را به همان فرشتگان پر کشیده
 ادا کنند.
امروز حاتمی‌کیا طلایه‌دار حرکتی برای حفظ اهداف اصلی انقلاب و چراغی برای هدایت فرهنگ مردم به سوی صراط مستقیم و سنگری برای جلوگیری از هجمه‌های سنگین فرهنگی بدخواهان این انقلاب است و مزد او نه در سیمرغ بلورین بلکه در چشمان آن پدر شهید مدافع حرم در سالن اختتامیه جشنواره فجر و در بوسه فرمانده و طلایه‌دار مدافعان حرم، حاج قاسم سلیمانی است. حاج ابراهیم بگذار هر چه می‌خواهند بگویند، حقیقت عاشقی پروانه جز با سوختن عیان نمی‌شود.

  یادداشت
  سید پویا هاشمی
 روزنامه‌نگار

captcha
شماره‌های پیشین