418
دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
2
پیام رهبر انقلاب درپی راهپیمایی ۲۲ بهمن

ملت سربلند ایران حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید

پیش بینی‌ای‌ که محقق شد

صحنه‌های تماشایی از طلیعه فجر چهلم

حضور میلیونی ملت بزرگ ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در تهران و سراسر شهرهای میهن‌مان صحنه‌هایی تماشایی از دشمن شناسی و زمان‌شناسی مردم رقم زد. در طلیعه فجر چهلم انقلاب اسلامی، از ساعت 9 صبح، راهپیمایی‌باشکوه مردم همیشه در صحنه ایران‌اسلامی در تهران و سراسر میهن اسلامی برگزار شد.

گزارش تصویری

صبح نو

پیش بینی‌ای‌ که محقق شد

صحنه‌های تماشایی از طلیعه فجر چهلم

حضور میلیونی ملت بزرگ ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در تهران و سراسر شهرهای میهن‌مان صحنه‌هایی تماشایی از دشمن شناسی و زمان‌شناسی مردم رقم زد. در طلیعه فجر چهلم انقلاب اسلامی، از ساعت 9 صبح، راهپیمایی‌باشکوه مردم همیشه در صحنه ایران‌اسلامی در تهران و سراسر میهن اسلامی برگزار شد.


امسال علاوه بر تهران در بیش از هزار شهرستان،‌ شهر و بخش و همچنین در بیش از 4 هزار روستا راهپیمایی 22 بهمن برگزار شد. همچنین بیش از 6 هزار عکاس و فیلمبردار داخلی و خارجی و 250 خبرنگار خارجی جشن ملی مردم ایران را پوشش دادند. در تهران ام‌القرای جهان اسلام، مردم خداجو و همیشه در صحنه از مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی عظیم خود را به سوی میعادگاه عاشقان (میدان آزادی) آغاز کردند. درحالی که قلب میلیون‌ها ایرانی آزاده مملو از سرور سی و نهمین سالگرد سراسر نور و افتخار پیروزی انقلاب اسلامی بود با شرکت در راهپیمایی باشکوه، سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله 22 بهمن که مزین و آراسته به نام سیده نساء العالمین حضرت فاطمه زهرا ؟س؟ است، مواضع خویش را با بانگ رسای توحیدی «الله اکبر»، «خامنه‌ای رهبر» و «مرگ بر آمریکا» به جهانیان اعلام داشتند. با وجود آنکه مردم با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه هستند از برخی از مسوولان گله دارند با‌وجود تحمل همه این مشکلات دلبستگی و پایندی خود را به نظام جمهوری نشان دادند و حضوری حماسی‌گونه و تماشایی خود را به رخ جهانیان کشاندند.

حی علی خیرالعمل، کمک به مردم یمن
راهپیمایان تهرانی با شعار «حی علی خیرالعمل، کمک به مردم یمن» بر حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی از مردم مظلوم یمن تأکید کردند.

نمایش «قدر» و «توفان»
همچنین در جریان راهپمیایی 22 بهمن امسال چند دستاورد دفاعی کشور در مقابل دید عموم قرار گرفت که برخی از آنها برای اولین بار بود. در‌این راهپیمایی، موشک بالستیک «قدر» در چهاراه ولیعصر ؟عج؟ نمایش داده شد. این موشک بالستیک با سوخت مایع، 2هزار کیلومتر برد دارد و در واقع ادامه موشک شهاب 3 است .موشک قدر از دو نوع اف و اچ برخوردار است. دستاورد دیگر، ماکت جدیدترین زیردریایی ساخت ایران با نام «فاتح» بود. این زیردریایی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع است که حدود 500 تن وزن داشته و اکنون آخرین مراحل تست خود را پشت سر می‌گذارد. ایران قبل از آن، زیردریایی سبک غدیر را هم ساخته بود. در این راهپمایی ماکت شناور موشک‌انداز «جماران» هم به نمایش درآمد که اولین ناوشکن ایرانی از کلاس موج است که توسط صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده است و 1300 تن وزن دارد.
سامانه موشکی «فجر5» نیز از دیگر دستاوردهای صنایع دفاعی بود که در راهپیمایی دیروز به نمایش درآمد. این‌موشک در واقع نسل جدید راکت‌های فجر است که قابلیت هدایت داشته و از روی لانچرهای چند فروندی شلیک می‌شود. همچنین موشک ضدزره «توفان 2 ام» نیز در این راهپیمایی نمایش داده شد که کمتر از 4 کیلومتر برد دارد و علیه سامانه‌های زرهی، نقاط تجمع دشمن استفاده می‌شود. به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، قرار بود جدیدترین موشک ضدزره ایرانی در روزهای آینده رونمایی شود که به نظر می‌رسد همین موشک توفان 2ام باشد. توفان نسل‌های دیگر نظیر توفان 1،2 و3 را نیز دارد.

پیام جوانان به مسوولان: مسوول کاخ‌نشین باید استعفا دهد
برخی از جوانان تهرانی نیز با حمل پلاکاردهایی مطالبات خود را از مسوولان مطرح کردند . آنان با تأکید بر شعارهایی نظیر«انقلاب مال کوخ‌نشین‌هاست، مسوول کاخ‌نشین استعفا»،«سال 57 آمریکا را از ایران و امسال از منطقه خارج کردیم» و «دوران مذاکره تمام شده است» اعتراض خود را به سازش برخی مسوولان در طلیعه 40 سالگی انقلاب اعلام کردند.

سردار اشتری: برخی تحرکات در مرزها خنثی شد
اما همگام با مردم، مسوولان نیز در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند. سردار حسین اشتری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: گزارش‌هایی که تا این لحظه به دست ما رسیده است حاکی از وضعیت امنیتی بسیار خوب در تمام شهرها و محل‌های راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب است که خوشبختانه این جشن بزرگ با نظم خاصی آغاز شده و ادامه دارد.  وی در پاسخ به این سؤال که آیا گزارش‌هایی از تحرکات ضد امنیتی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن وجود داشته است یا خیر؟ گفت: تا این لحظه هیچ مورد خاصی نبوده ولی در جداره مرزی هوشیاری مرزبانان ما باعث خنثی شدن یکسری تحرکات شد اما در داخل کشور هیچ مشکل امنیتی وجود نداشته است.

ناطق نوری: مردم از تهدیدهای بیرونی نگران نیستند؛ از تبعیض‌ها نگرانند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و در جمع خبرنگاران درباره تهدیدهای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه کشورمان، اظهار کرد: تهدید آمریکا مسأله تازه‌ای نیست چون از ابتدای پیروزی انقلاب آمریکایی‌ها ما را تهدید کردند. وی‌افزود: مردم ما از تهدیدهای بیرونی نگران نیستند و آن چیزی که مردم ما را نگران می‌کند تبعیض‌ها، قانون‌شکنی‌ها و بی‌قانونی‌هاست؛ همچنین حرف‌هایی که مسوولان گاهی نسبت به هم می‌زنند دل مردم را خالی می‌کنند و اگر مسوولان کشور حرمت ملت را داشته باشند، ملت ما همیشه درصحنه بوده‌اند و خواهند بود.

جهانگیری: مسوولان برای رفع مشکلات مردم تلاش بیشتری کنند
جهانگیری معاون اول که از تقاطع خیابان‌های توحید تا یادگار امام ؟ره؟ به جمع کثیر راهپیمایان تهرانی ملحق شد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مردم ایران مردمی زمان‌شناس هستند و شرایط فعلی کشور و انقلاب را در سطوح منطقه‌ای و بین المللی درک می‌کنند، گفت: مهم‌ترین پیام حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن این است که این مردم به نظام، انقلاب و آرمان‌هایی که امام‌؟ره؟ برای انقلاب ترسیم کردند دلبسته و پایبند هستند و از آن دفاع می‌کنند لذا مسوولان نیز باید با تلاش بیشتر برای رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

لاریجانی: پیش بینی رهبری درست بود
علی لاریجانی هم که از شیراز در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده بود در جمع راهپیمایی کنندگان گفت: انقلاب اسلامی به هیچ کس و جناحی وابسته نیست و ۲۲ بهمن مال ملت است و در آستانه ۴۰ سالگی هستیم که پس از فراز و فرود بسیار امروز به این جایگاه رسیدیم. رییس مجلس تصریح کرد: دشمنان طی این مدت از هیچ تلاشی کوتاهی نکردند که ۲۲ بهمن امسال از نشاط برخوردار نباشد اما پیش بینی رهبری درست بود و امروز شاهد این حضور باشکوه هستیم.

قالیباف: امسال هم مردم سنگ تمام گذاشتند
محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور یافت. مردم واقعاً با همه مشکلاتی که بخش عمده‌ای از آن ناشی از ضعف ما مدیران است، بزرگواری می‌کنند و امروز که متعلق به کشور، انقلاب، اسلام و خون‌شهدا و امام شهداست در صحنه حاضر می‌شوند و پیمان خود را با این ارزش‌ها مستحکم‌تر از گذشته می‌کنند. قالیباف با تأکید بر لزوم مبارزه با فساد اظهار داشت: مبارزه با فساد اساس کار است و اگر با فساد برخورد نشود طبیعتاً موجبات ضعف، ناکارآمدی و ایجاد مشکلات بیشتری فراهم می‌شود. امیدواریم هم مسوولان در این کار تلاش بیشتری کنند و ان‌شاءالله قوه قضاییه همان‌طور که اکنون به صحنه آمده واقعاً بتواند با این موضوعات برخورد کند و نتیجه را به اطلاع مردم برساند.

روحانی: مردم را در رفاه قرار می‌دهیم
اما سخنران مراسم یوم الله 22 بهمن طبق سنت هرساله رییس جمهور بود. حجت الاسلام حسن روحانی در‌بخشی از سخنان خود گفت: ویژگی مهم مراسم امسال این است که وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم و باید سال آینده به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد و ما باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم. رییس جمهور با تأکید بر اینکه دولت، بخش خصوصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعف انجام دهند که دهه فجر سال آینده دهه‌افتتاح هزاران پروژه مهم در سراسر کشور باشد، گفت: اینکه در همین روزها شاهد بودیم در یک روز و در یک استان پروژه‌هایی توسط دولت و بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان افتتاح شد به معنای آن است که ملت ایران بیش از گذشته برای آبادانی و عظمت کشور امید دارد . روحانی افزود: همه باید راهمان را برای مقابله با بحران محیط زیست ادامه دهیم، با آلودگی و ریزگردهای با منشاء داخلی باید مقابله کنیم. ما مردم در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی‌شویم و دولت و ملت، قوای سه گانه و نیروهای مسلح، دست به دست هم می‌دهیم با این بلایا مبارزه می‌کنیم و سلامت را به کشورمان برمی‌گردانیم و مردم را در رفاه قرار می‌دهیم.

captcha
شماره‌های پیشین