418
دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
1
پیام رهبر انقلاب درپی راهپیمایی ۲۲ بهمن

ملت سربلند ایران حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید

پیش بینی‌ای‌ که محقق شد

صحنه‌های تماشایی از طلیعه فجر چهلم

حضور میلیونی ملت بزرگ ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در تهران و سراسر شهرهای میهن‌مان صحنه‌هایی تماشایی از دشمن شناسی و زمان‌شناسی مردم رقم زد. در طلیعه فجر چهلم انقلاب اسلامی، از ساعت 9 صبح، راهپیمایی‌باشکوه مردم همیشه در صحنه ایران‌اسلامی در تهران و سراسر میهن اسلامی برگزار شد.

اف-16 اسرائیل توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد

پایان دوره بزن‌ دررو

سقوط یک فروند جنگنده اف 16 ارتش رژیم صهیونیستی بر فراز منطقه الجلیل توسط سوریه که روز شنبه صورت گرفت، شکست نیروی هوایی ارتش تل‌آویو را در کنار دیگر شکست‌هایش در غزه و لبنان نشان داد. شکستی که نشان‌دهنده هم‌افزایی و ایستادگی محور مقاومت بود و اینکه دیگر تجاوزگری صهیونیست‌ها بی‌پاسخ نخواهد بود.

یوزهای فوتسالیست ایرانی، با اقتدار برای دوازدهمین‌بار قهرمان آسیا شدند

روز باشکوه در روز باشکوه

دوازدهمین قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا 2018 چین‌تایپه؛ آن‌هم با پیروزی مقتدرانه برابر ژاپن، افتخار بزرگی دیگری برای کشورمان بود تا جشن مردم کشورمان در سی‌و‌نهمین پیروزی انقلاب اسلامی را کامل‌تر کند.

گزارشی از مناظره داغ طلاب حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی درباره نسبت حوزه و انقلاب اسلامی

حوزه علمیه پس از انقلاب؛ نزول یا صعود؟

معمولاً جلسات مناظره در دانشگاه‌ها انجام می‌شود اما این‌بار حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی مبتکر برگزاری سلسله جلسات «گفت‌وگوی انتقادی» میان طلاب شده است. در یکی از این جلسات که درباره موضوعی چالش‌برانگیز با عنوان «حوزه علمیه پس از انقلاب اسلامی» هفته گذشته به مناسبت دهه فجر برگزار شد، دو گروه به عنوان موافقان و مخالفان رشد و صعود حوزه پس از انقلاب صحبت کردند. گزارشی مختصر از ادله موافقان و موافقان را در این نوشته می‌خوانید.

اما و اگرهای اجرای طرح تحول سلامت ادامه دارد

سرد شدن تنور داغ سلامت

طرح تحول سلامت نزدیک به سه سال است که اجرایی شده اما به جرأت می‌توان گفت تنها روزهای طلایی این طرح همان روزهایی بود که از آن بهره برداری سیاسی شد، نمایشی که با زرق و برق راه افتاد و البته ثمرات آن برای مردم قابل تحسین بود، اما این طرح هم با همه خوبی‌هایی که برای نظام سلامت کشور و مردم دارد به سرنوشتی نامعلوم محکوم شد.

سرمقاله

فرصت مردم

ابراهیم حاتمی‌کیا در شبی که بهترین کارگردان جشنواره شد،سخنانی آتشین برزبان آورد

بغض سرباز وطن

ابراهیم حاتمی‌کیا در سخنانی صریح، رویکرد جشنواره فجر و برخی برنامه‌های سینمایی تلویزیون را مورد انتقاد شدید قرار داد.

صبح نو

سرمقاله

فرصت مردم

سال‌ها قبل، آسیب و تهدید راهپیمایی 22 بهمن ستون پنجم صدام بود که با شایعه پراکنی می‌گفت که آن ملعون وعده داده است مسیر انقلاب-آزادی یا مسیرهای اصلی در شهرهای دیگر را بزند؛ این رعب آفرینی لطیفه جذاب و عنصر تحریک کننده‌ای بود برای ایرانیان، چون به واسطه آن شوق و ذوق بیشتری برای حضور در خیابان پیدا می‌کردند. حالا سال‌ها از آن روزگار گذشته و بازهم ستون پنجم صدامی نظام سلطه است که دوست دارد تا راهپیمایی مردم را تضعیف کند و از هیچ تلاشی نیز فروگذار نمی‌کند؛ هک سایت‌ها، شایعه پراکنی، تهدید یا اقدام تروریستی و... و بازهم ناکام است و چه 22 بهمن دوست داشتنی‌ای خلق کرد این حاشیه زنی‌ها در چهل سالگی انقلاب اسلامی. اکنون فرصت چیست؟ مردم گلایه مندند و آمدند و بازهم می‌آیند و به وضوح ثابت کردند که برایشان اصل انقلاب موضوعیت داشته و دارد، لیکن خواستار حل و فصل گلایه‌هایند، از فقر و فساد و تبعیض؛ متاسفانه سخنران اصلی برنامه در فراز پایانی، کلامی را بر زبان آورد که باب طبع دشمنان کشور بود و با کلی گویی عجیبی خواستار برگزاری همه پرسی در کشور شد؛ آنهم برای حل و فصل مشکلات سیاسی بین جناح‌ها. ایشان که متصف به وجهه حقوقدانی نیز هستند، توضیح ندادند که مگر همین8-9 ماه قبل در ایران انتخاباتی برگزار نشده و ظاهراً وعده‌هایی داده‌اند و پیروز شده‌اند، اکنون برای چه چیزی می‌خواهند همه پرسی برگزار کنند و اصلاً همه پرسی موجود در اصل 59 چه ربطی به اختلافات سیاسی جناح‌ها دارد و از آن مهمتر، الان اختلافات جناح‌ها تا بدین پایه بالاست که باید همه پرسی برگزار شود؟ این تیرهای هوایی و بی محابا، ممکن است در برگشت، جای نامناسبی به زمین بنشیند، چون بومرنگی که به خطا پرتاب شده است.

captcha
شماره‌های پیشین