417
شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب با اشاره به کمین دشمن برای تهاجم به کشور حضور امسال مردم در یوم الله 22 بهمن را گرمتر توصیف کردند:

22 بهمن تماشایی

گزارش «صبح نو» از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

نبرد با اژدهای هفت سر

آغاز چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی علاوه‌بر نمایش دستاوردها و پیشرفت‌های فراوان متناسب با «اصول» انقلاب اسلامی، نوید گام‌های جدی برای تحقق بخش‌هایی از آرمان‌های انقلاب اسلامی که در طول سالیان اخیر دستیابی به آن با فراز و نشیب همراه بوده است. ایرانیان با وجود برخی از کم‌کاری‌ها و عقب‌ماندگی‌ها همواره با فرصت‌شناسی نجیبانه، در برابر کید و فریب دشمن ایستادگی کردند و با مشارکت در انتخابات، مشروعیت نظام اسلامی و با حضور در راهپیمایی‌های ضد استکباری اعلام حمایت آشکار خود از آرمان‌های انقلاب اسلامی را نشان دادند و در 22 بهمن 1396 نیز به مانند سالیان گذشته، ایرانیان با حضور پرشور بیعت خود را با آرمان‌های انقلاب اسلامی بیان می‌دارند.

صبح نو

رهبر انقلاب با اشاره به کمین دشمن برای تهاجم به کشور حضور امسال مردم در یوم الله 22 بهمن را گرمتر توصیف کردند:

22 بهمن تماشایی

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز  پنج‌شنبه و همزمان با سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی در ۱۹ بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ با امام (ره)، با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبری بدین شرح است:
  دشمن هدفش این است که از این استمرار و استقامت انقلاب جلوگیری کند. از هر وسیله‌ای هم که بتواند استفاده می‌کند. از متفکرنماها که پول می‌دهند برای این‌که علیه پایه‌های انقلاب فکر تولید کنند تا نظریه پردازهای قلابی و قلم‌به‌مزدها و امکانات فضای مجازی و دلقک‌نما؛ از هرچه بتوانند استفاده می‌کنند تا گستره مخاطبان خود را زیاد کنند.
  همه این کارها از اول انقلاب انجام می‌شد. از همه اینها استفاده می‌کنند، ناگهان یک ۲۲بهمن پیش می‌آید، می‌بینید در همه مناطق کشور سیل جمعیت راه می‌افتد و شعار واحدی می‌دهند؛ در زمستان سرد روی یخ، زیر بارش برف و باران.
  یا فرض کنید ۹دی پیش می‌آید آنجور. ۹دی سال ۸۸ یا ۹دی امسال شما دیدید مردم با چه شور و هیجانی آمدند، چون حضور دشمن را احساس کرده بودند.
  موجود زنده و روبه‌رشد یعنی این. آن همه تلاش و فعالیت و فقط هم تلاش در فضای مجازی نیست، مثلاً تحریم می‌کنند که روی زندگی مردم اثر می‌گذارد اما عشق به انقلاب اسلامی اینجور عکس العملی در مردم بوجود می‌آورد.
  امسال هم من به شما عرض کنم به حول و قوه الهی ۲۲بهمن امسال از آن ۲۲بهمن‌های تماشایی خواهد بود چون مردم با این یاوه‌گویی‌هایی که بعضی دولتمردان آمریکایی کردند احساس می‌کنند که دشمن در حال کمین گرفتن برای تهاجم و دشمنی است. امسال حضور مردم از همیشه گرم‌تر خواهد بود و همه به توفیق الهی می‌آیند.
  در بحث عدالت و عدالت اجتماعی و برداشتن فاصله بین قشرهای مختلف مردم کم‌کاری و عقب‌ماندگی داریم. کاری که باید در این زمینه انجام بگیرد، آن‌چنان که شایسته و بایسته و لازم بوده انجام نگرفته و باید به‌جد دنبال آن باشیم و بدانید که به توفیق الهی دنبال آن هستیم و از آن صرف نظر نخواهیم کرد. البته راهش، مبارزه با ظلم و فساد است.
  عدالت معنای وسیع و گسترده‌ای دارد، هم در سطح جامعه است. هم در سطح بین‌الملل؛ هم بُعد سیاسی دارد و هم اقتصادی. در همه اینها یک ارزش مطلق هم هست؛ یعنی ارزش‌های دیگر نسبی هستند و عدالت مطلق است.
  عدالت لازم است؛ باید با فساد مبارزه بشود، با ظلم مبارزه بشود، البته خیلی سخت است. فساد مثل اژدهای هفت‌سر افسانه‌هاست، یک سرش را که می‌زنی با شش سر دیگر حرکت می‌کند، از بین بردنش آسان نیست. برخورد با آن کسانی که منتفع از فساد هستند کار بسیار سختی است ولی از آن کارهایی است که حتماً باید انجام بگیرد.
  همه مدت حکومت امیرالمؤمنین (ع) تقریباً به این مقوله مهم گذشت و البته تمام هم نشد. برخورد با کارگزاران حکومتی‌ که در آنها ظلم و فسادی هست، باید جدی و شدت عمل با آنها بیشتر باشد.
  یکی از بزرگ‌ترین امتیازات جمهوری اسلامی، مردمی بودن این انقلاب است. انقلاب اسلامی دینی بود، نظامی هم که به وجود آمد، دینی و مردمی بود. لذا شما می‌بینید بچه‌ها و عزیزان مردم به جبهه رفتند و جنگیدند و کشته شدند اما شکایتی نکردند چون در راه خدا و برای امام حسین (ع) بود.
  این انقلاب، انقلاب مردمی است و در همه برنامه‌ها بایستی مردم در درجه اول قرار بگیرند. اسم مردم مکرر آورده می‌شود، خوب هم هست که مسوولان در صحبت‌ها به نام مردم تکیه کنند منتها مردم را بشناسند. در دوران طاغوت، روشنفکرها، اسم مردم را می‌آوردند. در حالی که اشتباه می‌کردند. نه آنها مردم را می‌شناختند و نه مردم آ‌نها را. رژیم طاغوت هم می‌دانست مردم تحت تأثیر این حرف‌ها نیست، لذا خیلی سختگیری نمی‌کرد. امام (ره) وقتی وارد میدان مبارزه شد، هم او مردم را می‌شناخت و هم مردم او را می‌شناختند.
  مردم همان کسانی هستند که حماسه ۲۲بهمن را به وجود می‌آورند. اگر می‌خواهید حرف مردم را بفهمید گوش کنید ببینید اینها چه می‌گویند.
  مردم آن کسانی هستند که بعد از آنکه تعدادی اغتشاش‌گر  وارد میدان می‌شوند، اگر هم اعتراضی داشتند به مجرد اینکه شعار اغتشاش‌گران را دیدند خود را کنار می‌کشند و بعد، روز ۹دی به میدان می‌آیند و شعار خودشان را می‌دهند.
  مسوولان مردم را بشناسند و برای مردم کار کنند؛ این برای مردم بودن با برای خدا بودن هیچ منافاتی ندارد. خدا گفته است که باید برای مردم کار کنیم و خادم مردم باشیم.
  حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است. مردم خیلی از مشکلات را تحمل می‌کنند اما فساد را نمی‌پسندند و از تبعیض شکایت دارند. این شکایت را مسوولین قوای مجریه و قضاییه و مقننه به‌طور جد دنبال کنند.
  امروز ظالم‌ترین و بی‌رحم‌ترین مجموعه‌های دنیا، حکومت آمریکاست که حتی بدتر از داعشی‌های وحشی است. آمریکایی‌ها علاوه بر ایجاد داعش، از آنها پشتیبانی کردند و احتمالاً آموزش برخی شیوه‌های خشن و وحشیانه را نیز مجموعه‌های وحشی آمریکا همچون بلک‌واتر به عهده داشتند اما دولت آمریکا با وجود همه این بی‌رحمی‌ها و سنگدلی‌ها، در تبلیغات بین‌المللی مدعی حمایت از حقوق بشر و مظلومان و حقوق حیوانات است که باید با بیان حقایق، آنها را رسوا کرد.
  در قضیه مقاومت در منطقه غرب آسیا، آمریکایی‌ها تصمیم داشتند مقاومت را ریشه‌کن کنند اما ما ایستادیم و گفتیم اجازه نمی‌دهیم. امروز برای همه دنیا ثابت شده است که آمریکا می‌خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

captcha
شماره‌های پیشین