416
چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
1
اطلاع ‌رسانی در وقت اضافه

شاخص آلودگی هوا روی 190 ایستاد

رژیم صهیونیستی به ساخت حائل زمینی و دریایی در مرزهای لبنان اقدام کرد

دیوار ناتوانی اسرائیل در برابر مقاومت

ارتش لبنان پس از نشست‌فرماندهان نظامی و تحتنظر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) که دیروز برگزار شد، در بیانیه‌ای ساخت دیوارحائل رژیم صهیونیستی را نقض حاکمیت لبنان دانست و اعلام کرد دولت لبنان مخالفت خود را با ساخت دیوار حائل در مرزهای میان لبنان و فلسطین اعلام و این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.

رییس جمهور به مردم قول داد

رشد ثابت و مستمر اقتصاد کشور

نشست خبری حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور (عصر روز گذشته، 17 بهمن) به مناسبت دهه فجر به مدت 100 دقیقه و با حضور 250 خبرنگار داخلی و خارجی در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

منتقدان، سینماگران و اهالی رسانه به برنامه هفت واکنش نشان دادند

بالا گرفتن انتقادها از رشیدپور

برنامه دوشنبه‌شب هفت درباره فیلم لاتاری با واکنش عوامل این فیلم روبه‌رو شد.

نگرانی‌ها از تعطیلی مدارس تیزهوشان افزایش یافت

خاموشی استعدادهای درخشان

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخبگان علمی جوان در مهرماه سال گذشته با ابراز نگرانی از وضعیت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، خطاب به وزیر آموزش‌وپرورش فرمودند: «یک نکته دیگری که حالا وزیر محترم آموزش‌وپرورش هم اینجا حضور ندارند لکن به گوش ایشان باید برسد، [این است که] من از این مساله سمپاد، سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان، نگرانم. گزارش‌هایی که به من می‌رسد، گزارش‌های خرسندکننده‌ای نیست؛ این سمپاد خیلی مهم است. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، این کار خیلی مهمی است و آن نکته هم که اشاره کردند که یک تعداد زیادی مدرسه بر اساس این [طرح تأسیس شده] این متوقّف به این است که این سازمان خوب بچرخد و خوب اداره بشود؛ گزارش‌هایی که به ما می‌رسد در این جهت، گزارش‌های خرسندکننده‌ای نیست.»

برگزاری سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال

چراغی که هنوز روشن است

مراسم پایانی سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال و بیست و پنجمین دوره جایزه جهانی کتاب سال، امروز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ساعت ۸ صبح در تالار وحدت تهران برگزار شد.

کار داوطلبانه بسیاری از مشکلات جامعه را حل می‌کند

ریسمان نجات

در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته، کار‌داوطلبانه، به‌عنوان حلال بسیاری از مشکلات اجتماعی، شمرده می‌شود. چند سالی است که در کشورما توجه به کار داوطلبانه و هدایت این نیرو به سمت درست، انجام می‌شود. در‌ایران برای اولین بار، آقای «احمد بختیاری» کار‌داوطلبانه را رواج داد . او حالا مؤسسات و ان‌جی‌اوها (سازمان‌های مردم‌نهاد) سازمان و اداره‌های دولتی و مردم را به هم می‌رساند تا با مشارکت هم و کاملاً داوطلبانه، زندگی در شه را تسهیل کنند.

عباس سلیمی نمین در گفت و گو با «صبح نو» چرایی انقلاب ملت ایران را تشریح کرد

ماجرای کمک میلیاردی شاه به فاضلاب و متروی انگلیس

در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران با آقای عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران درباره تصویر رژیم پهلوی در داخل و خارج از کشور و همچنین دلیل انقلاب مردم ایران به گفت و گو نشستیم.

سرمقاله

چرا حذف کردید

صبح نو

سرمقاله

چرا حذف کردید

 در میانه کشاکش‌های سیاسی و این روزها افزایش مطالبات اقتصادی، حتماً بعضی حوزه‌ها آسیب دیده یا تحت تأثیر قرار می‌گیرند؛ علم، تربیت و آموزش یکی از مهمترین این عرصه‌هاست که متاسفانه در سال‌های اخیر از دو سو مورد هجمه قرار گرفته؛ اول گرایش‌های تجاری سازی دانش که خود را در قامت افزایش عجیب شبکه‌های خدمات محور (نه تولیدی) نشان داد و اگر به دقت رصد نشود، انحراف بزرگی در آتیه علمی کشور به وجود می‌آورد و دوم، حذف اولویت‌های حمایتی از این حوزه که نیازمند یاری دائمی است. در بهار امسال، گفت وگوهای بسیاری درباب سند 2030 صورت گرفت و برخی عامدانه سویه جنسیتی بحث را تقویت کردند؛ حالا آن که استانداردسازی‌های جهانی در همه زمینه‌های آموزش برای تربیت انسان تراز دنیای جدید، دال محوری این سند و مجموعه اسناد مرتبط با آن بود. این روزها خبرهای ناگوار دیگری شنیده می‌شوند؛ حذف مدارس تیزهوشان. تنها واحد آموزشی در سراسر کشور که خدماتی خارج از مبادلات اقتصادی به طبقات مختلف و ضعیف ارائه می‌کرد. این تصمیم یک نتیجه آنی دربر دارد و آن هم سازترکردن کوک مدارس غیرانتفاعی که با گرفتن شهریه‌های سرسام آور در حال زایش طبقه‌ای مرفه و البته تیزهوش هستند، اما پیامد آن گسترده‌تر و عمیق‌تر است، چرا که به حذف شناسایی، پرورش و آموزش نخبگان نابرخوردار از توان مالی در سراسر کشور می‌انجامد؛ دختران و پسران باهوشی که می‌توانستند در رقابتی سخت و شوق انگیز، خود را وارد مدارس تیزهوشان کنند و از این طریق، به مدارج دانشگاهی مناسب و نهایتاً خدمت رسانی به کشور بپردازند، عملاً با این اقدام غلط، حذف شده و به حاشیه می‌روند. این‌ها برای آتیه ایران، ده‌ها برابر افزایش نرخ ارز، عوارض دارند.

captcha
شماره‌های پیشین