415
سه شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
6
به مجلس کشاندن آخوندی باز هم در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت

دوباره وزیر راه دوباره استیضاح

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری بیان کرد

تعرفه‌ها در گرو تعیین تکلیف بودجه

دیروز سخنگوی وزارت بهداشت در برابر خبرنگاران قرار گرفت تا آخرین وضعیت مباحث مطرح در حوزه سلامت را اطلاع‌رسانی کند. از بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی ۹۷ در مجلس گرفته تا آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در کشور خبرهایی بود که جناب سخنگو گفت.

صبح نو

به مجلس کشاندن آخوندی باز هم در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت

دوباره وزیر راه دوباره استیضاح

عملکرد بسیار ضعیف وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم که در دوره قبل از استیضاح و عزل اجباری گریخته بود، اما این‌بار نمایندگان مردم قصد دارند تا این وزیر خونسرد را که همه اتفاقات راه و شهرسازی را که با وعده‌های دروغ از سر باز می‌کند استیضاح کنند.
آقای محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 50 نفر از نمایندگان با جدیت پیگیر استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هستند. به دنبال مشکلاتی که در روزها و هفته‌های اخیر در حمل‌ونقل جاده‌ای و هوایی در کشور ایجاد شد این‌تعداد از نمایندگان مصر هستند تا استیضاح وزیر راه در مجلس کلید بخورد. نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس اضافه کرد: هنوز متن استیضاح نوشته نشده اما نمایندگان به جد پیگیر این موضوع هستند.
وزیر راه و شهرسازی عملکرد قابل قبولی نداشته و اگر مجلس قصد سؤال و استیضاح از وی را ندارد، بهتر است او شخصاً برای بازسازی وجهه‌اش، دست به استعفا بزند. جاده باشد یا راه‌آهن، حمل و نقل بین شهری باشد یا پروازهای فرودگاهی... همه می‌دانند بی‌تردید یکی از مسوولان وضع امروز کسی جز وزیر راه و شهرسازی نیست. آقای عباس آخوندی کسی که عادت دارد تا به دلیل رخدادهای ناگوار مرتبط با راه، ابراز تأسف کند، ولی‌عذرخواهی هرگز.
آخوندی در مورد همه اتفاقات باز با خونسردی وصف‌ناپذیری تنها به امید و حل مشکلات گوناگون موجود اشاره می‌کند و در حوادث جاده‌ای این نظر را دارد که: «مردم هشدارهای پلیس راه و سازمان راهداری را در این روزهای برفی جدی بگیرند. خوشبختانه پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه مهرآباد نیز از ساعاتی قبل آغاز و شرایط دید در پروازهای ورودی بهتر و از جهت فنی نیز امکان فرود فراهم شده است. در حمل‌ونقل ریلی مسافری مشکل جدی رخ نداد؛ مردم حتماً تجهیزات، زنجیر چرخ و یخ‌شکن همراه داشته باشند تا گرفتار نشوند؛ زیرا بی‌توجهی ۱۰ درصد مسافران عبوری موجب گرفتاری ۹۰ درصد دیگر نیز می‌شود.»
این در حالی است که برای نمونه، در برف اخیر قطار یزد به تهران ساعت‌ها حوالی قم گرفتار شده بود و مردم بدون آب و غذا مانده بودند، اما وزیر راه از جمله وزرایی است که از همان دولت یازدهم نیز به او انتقادات زیادی وارد می‌شد، انتقاداتی که بخشی از آن به ظاهر سیاسی بود مثلاً راجع به هواپیمای بوئینگ و... اما برخی دیگر هم انتقاداتی مردمی بودند و حالا ناکارآمدی جناب وزیر راه در ماجرای برف و یخبندان اخیر بار دیگر نام وی را بر سر زبان‌ها انداخته است. تا جایی که خیلی‌ها بیشتر از گذشته به این نتیجه رسیده‌اند که آخوندی بیشتر یک تئوریسین توسعه است تا وزیری عملگرا، اما در کنار ناکارآمدی وزیر راه، نکته عجیب‌تر و شاید تاسف‌بارتر، سکوت نمایندگان مجلس در قبال اتفاقات این چند روزه است. انگار که نه از عدم رسیدگی و کنترل اوضاع موجود ناراضی‌اند و نه دلشان می‌خواهد حتی عباس آخوندی را در این ماجرا مورد بازخواست و پرسش قرار دهند؟
آخوندی چه خوشمان بیاید چه نه، عملکرد قابل دفاعی نداشته است.
او در قبال نقص‌های فنی هواپیماها یا خارج شدن قطارها از ریل و جان باختن شهروندان، آن‌چنان پاسخگو نبوده است.
اما اینکه در قبال یک اتفاق ساده‌ای مثل بارش برف نیز نتواند چاره‌ای بیندیشد و در قبال آن تا این حد فشل و سست عمل کند جای پرسش فراوان دارد و باید گفت با این اوصاف اگر مجلس نه عزم استیضاح و نه قصد سؤال از آخوندی را داشته باشد و برای مقاصد سیاسی، سکوت پیشه کرده و بر مطالبه مردم پشت کند، عباس آخوندی برای بازسازی وجهه خود نزد مردم، بهتر است خود دست به استعفا بزند تا الگویی برای سایر وزرای ناتوان شود.

captcha
شماره‌های پیشین