414
دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
1
منسوبان به مقامات سیاسی از نشستن بر صندلی‌های مدیریتی وزارت رفاه منع شدند

پایان انتصاب‌های انتسابی

دست رد رییس جمهور به تلاش های آمریکا

روحانی: درباره توان دفاعی با هیچ قدرتی مذاکره نمی کنیم

همان روزهای ابتدایی تولد برجام و پس از ناکامی در رفع کامل تحریم‌های اقتصادی، زمزمه مذاکره‌های موشکی از سوی طرف‌های مقابل به گوش می‌رسید؛ حتی در برهه‌ای فرانسوی ها این درخواست را از جمهوری اسلامی ایران کردند اما این درخواست با پاسخ منفی مقامات رسمی کشورمان روبه‌رو شد. سپس این موضوع از سوی آلمانی‌ها مطرح و گمانه‌هایی درباره انجام این نوع مذاکره در داخل مطرح شد. حالا روز گذشته رییس جمهور روحانی عملاً نظر جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این مساله اعلام کرد؛ اعلام موضعی که نوعی پاسخ به برخی استحاله‌‌شدگان داخلی نیز بود.

رییس شورای شهر هم به صف منتقدان نجفی پیوست

انتقاد تند محسن هاشمی از شهردار تهران

افزایش زمزمه‌های نارضایتی از عملکرد مدیریت شهری تهران، حالا صندلی لرزان شهردار تهران را لرزان‌تر از قبل کرده است. این در حالی است که تنها حدود 6 ماه از نشستن شهردار منتخب لیست امید و شورای پنجم شهر تهران برای مدیریت بر پایتخت می‌گذرد. حالا اما خیلی از کسانی که با شهردار تازه کار تهران دست دوستی و اخوت داده بودند دستانشان را بر زمین زده‌اند و زمزمه‌هایی از واقعیت در جامعه پیچیده که نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود.

ایرانیان در نظرسنجی ایران‌پل به سیاست ترامپ در قبال برجام، نمره صفر دادند

«نه» قاطع به سیاسی‌سازی چالش‌های اقتصادی

مرکز مطالعات امنیت و بین‌الملل دانشگاه مریلند آمریکا در نظرسنجی اخیر خود دیدگاه مردم ایران در خصوص مسائل سیاست داخلی و بین‌المللی پس از نا‌آرامی‌های ماه گذشته را جویا شده است. این نظرسنجی توسط موسسه نظرسنجی «ایران‌پل» در فاصله شانزدهم تا بیست‌وچهارم ژانویه سال جاری (26 دی تا 1 بهمن) و به‌صورت مصاحبه تلفنی با یک‌هزار نفر از ایرانیان درباره طیف گسترده‌ای از مسائل انجام گرفته است.

بررسی تاثیرات انقلاب اسلامی بر نظریه و واقعیت جهان جدید در گفت‌وگو با دکترعبدالوهاب فراتی

انقلاب اسلامی نخبگان را غافلگیر کرد

وقوع انقلاب اسلامی ایران، در قرنی که جهان به‌سرعت به‌سمت دنیوی‌شدن پیش می‌رفت، خلاف جریان می‌نمود. این پدیده نظریه‌پردازان را به واکنش‌های مختلفی واداشت و عده‌ای ماهیت آن را انکار و آن را در عداد انقلاب‌های مدرن قلمداد کردند و عده‌ای آن را پسامدرن دانسته و بعضی هم سعی کردند روایتی همدلانه از آن ارائه دهند. این انقلاب علاوه بر حوزه نظر در عینیت وضع جهان تاثیراتی داشت. در مصاحبه با دکتر عبدالوهاب فراتی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، بازتاب انقلاب اسلامی در نظریه‌ها و واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی جهان را به بحث گذاشتیم.

سفیر سابق ایران در لیبی: نفت و داشتن سواحل زیاد موجب گسیل داعش به لیبی شد

هلاکت آخرین رهبر داعش در لیبی

لیبی که از زمان سقوط معمر قذافی در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است روز گذشته شاهد درگیری‌هایی بین نیروهای ارتش و یک گروه مسلح وابسته به داعش بود. در نتیجه این درگیری‌ها که در نزدیکی میدان نفتی «الظهره» روی داد دو سرباز و سه فرد مسلح کشته شدند. گفته می‌شود «ابوبکر الشیشانی»سرکرده مشهور داعش یکی از این کشته شدگان است.

سرمقاله

آمریکا در فکر داعش

مهدویان باز هم قرعه مردمی را می برد؟

«لاتاری»رکورد غیرت زد

فیلم سینمایی «لاتاری» به کارگردانی آقای محمد حسین مهدویان رکورد اکران مردمی در سانس‌های فوق‌العاده را جابه‌جا کرد.

صبح نو

سرمقاله

آمریکا در فکر داعش

داعش یک تفکر است و آنچه با مشقت طولانی و در مدت ۷ سال زدوده شد، سلطنت اسلامی‌ای بود که می خواست در منطقه با پشتیبانی محور سعودی-صهیونی ایجاد کند، اما این تفکر در جهان اسلام (به معنای وسیع آن یعنی در هر جایی که مسلمانی وجود دارد ولو دولتش غیراسلامی باشد)،ریشه دوانده و ماحصل سالها تدریس و تحصیل و نشر تکفیری گری است؛ تکفیری گری بدیل بود که آمریکایی ها آن را به راه انداختند تا مانع از رشد جریانات ضداستکباری در میان مسلمانان شوند که براثر انقلاب اسلامی در جهان مطلوب شده بود و بیش از سه دهه برای آن هزینه کردند و برنامه داشتند تا به بار نشست. حالا داعش را به افغانستان برگرده اند، جایی که خاستگاه ابتدایی و البته غیرطبیعی آن است تا با کنارزدن جریانات ضداستکباری دیگر، اولا شوق به تداوم جدال را در ذهن هواداران زنده نگه دارند و در ثانی به دلیل فقدان قدرت متمرکز مرکزی در این کشور، تهدید علیه ایران را پایدار کنند. این موضوع می‌تواند به تقویت تیم‌های تروریستی آن در داخل بینجامد و چه بسا گروه های خرابکار داعش گون دیگر را هم با اقدامات خشونت طلبانه (البته محدود و بزدلانه خود) سعی در آسیب رساندن به امنیت ملی دارند‌، تهییج و تشویق کنند؛ اتفاقاتی که در حوادث هفته دوم دی ماه در برخی نقاط به وجود آمد و خوشبختانه به دلیل فقدان عقبه مردمی به سرعت فروکش کرد.

captcha
شماره‌های پیشین