411
چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
7
آخوندی و نجفی در آزمون خدمت‌رسانی به مردم در بحران برفی رفوزه شدند

دوقلوهای افسانه‌ای

موج سنگین بارش برف که از ابتدای هفته در بخش‌های مختلف ایران آغاز شده بود، با وجود توقف نسبی بارش‌ها همچنان بحران‌هایی را به وجود آورده که مشخص نیست چه زمانی به پایان خواهد رسید. در طول روزهای گذشته مشکلات زیادی در مدیریت شهری وجود داشت و دارد که همچنان مردم با آن دست به گریبان هستند، اما اثرات برف زمستانی تنها به سوءمدیریت شهر تهران ختم نمی‌شود بلکه دو فرودگاه مهرآباد و امام‌خمینی (ره) به دلیل بارش برف، مسدود شدن باندها و پایین آمدن دید افقی خلبانان عملاً نتوانستند تعداد زیادی از پروازهای خود را عملیاتی کنند و همین موضوع باعث شد برای بعضی از مسافران این فرودگاه‌ها مشکلاتی جدی به وجود آید.

حاشیه نگاری حضور رحیم‌پور ازغدی میان مسافران مستأصل فرودگاه امام؟ره؟

مردم متلک‌های سنگین مسوولان را فراموش نمی‌کنند

صبح نو

حاشیه نگاری حضور رحیم‌پور ازغدی میان مسافران مستأصل فرودگاه امام؟ره؟

مردم متلک‌های سنگین مسوولان را فراموش نمی‌کنند

اوضاع نابسامان فرودگاه بین‌المللی امام خمینی ؟ره؟همه مسافران را کلافه کرده است و هر ساعت، فیلم، عکس و خبری نیست که از آشفتگی و سرگردانی در راه ماندگان ایرانی و خارجی این فرودگاه خبر ندهند.
مسافران در راه مانده فرودگاه، البته دیشب چهره‌ای آشنا را میان خود دیدند. دکتر «حسن رحیم‌پور ازغدی» دیشب چند ساعتی را میان مسافران فرودگاه امام؟ره؟ سپری و با آنان و برخی مسوولان نیز گفت‌وگو کرد؛ گفت‌وگویی که البته بی‌حاشیه هم نبود.
رحیم‌پور در جمع مسافران معترض به عدم پاسخگویی مسوولان گفت:« ناکارآمدی بخشی از مدیران و پاسخگو نبودن آنان، عملی ضد انقلابی است. انقلاب، یک میراث نیست، ملک شخصی یا گروهی نیست. عده‌خاصی مالک آن و بقیه مستأجر نیستند. کل ملت، مالک این جمهوری‌اند. اسلامیت این جمهوری و جمهوریت این اسلام، به رضایت مردم (رضی‌العامه‌و رضی‌الناس) گره خورده است.»
او افزود:«هیچ‌کس بی‌احترامی برخی مدیران به مردم را حق ندارد توجیه کند و این جمهوری هرگز محافظه کار نخواهد شد زیرا محافظه‌کاری، قتلگاه‌انقلاب است. ما برای تشکیل آن جمهوری اسلامی جنگیده‌ایم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند.»
رحیم‌پور به عدم پاسخگویی مسوولان هم این طور کنایه زد:«مردم تفاوت برف سنگین با پاسخ‌های دیر وقت و متلک‌های سنگین را می‌فهمند.
اولی‌را درک و تحمل می‌کنند اما مشکل در دومی است.»
یکی از حاضران با اشاره به نارضایتی‌ها از برخی نهادها به رحیم‌پور ازغدی گفت:« اگر نهی از منکر کنیم، فوراً از ما شکایت می‌کنند و به دادگاه احضار می‌شویم، شما کلیات را می‌گویید ولی اگر ما وارد مصادیق شویم،
برخورد می‌کنند.» رحیم‌پور ازغدی هم این طور به او پاسخ داد:« دستگاهی که به خاطر نهی از منکر، احضار و بازداشت کند مشکل دارد و باید خودش را هم نهی از منکر کرد و اما شما هم بدانید نهی از منکر، هزینه دارد، آن را بپردازید. اگر به عنوان توهین، تشویش و ... بازداشت شدید، اشکالی ندارد. البته تهمت نزنید و دروغ نگویید اما نهی از منکر حتماً دشمن تراش است.»
 یکی دیگر از حاضران با عصبانیت پرسید:« درهمین روزها مجسمه ناکارآمدی را در مدیریت فرودگاه‌ها، جاده‌ها و راه آهن دیدیم و خودتان دیدید که در این فرودگاه با ما چه می‌کنند؟ آیا اینها حق الناس نیست ؟!آیا شما در این موارد هم حرفی می‌زنید ؟!»
 رحیم‌پور هم در جواب او گفت:« از قضا، بله. در همین فرودگاه و به همین دلیل، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و دست به یقه شدم. زیرا مردم پس از دو شبانه روز، خستگی و بلاتکلیفی توسط آژانس‌های هواپیمایی به فرودگاه خوانده شده‌اند از سوی بلندگوهای فرودگاه بارها و بارها اعلام می‌کنند که پروازها همگی لغو شده‌اند و همزمان آژانس‌ها به مردم می‌گویند پروازها انجام می‌شود و هیچ‌کس به مردم پاسخگو نیست. هرکه هرچه می‌خواهد و می‌گوید، مردم به ستوه آمده‌اند.»
وی سپس گفت: «مردم متأسفانه بنده را هم جزء این مسوولان دانسته و به من شکایت می‌کنند. جواب اغلب پرسش‌های نظری را دارم ولی جواب بی‌عرضگی‌ها و بی‌ادبی‌های مدیران را هرگز.»
یکی دیگر از معترضان گفت پروازهایی که از قبل با قیمت 120 تومان فروخته بودند، پی در پی ابطال کردند و همزمان همان صندلی‌ها را به 600هزار تومان دارند به ما می‌فروشند و حالا دیگر پروازها انجام می‌شود. یکی از حضار پرسید: آیا اگر شما به‌جای رییس جمهور بودید، چند مدیر را عزل یا وادار به استعفاء نمی‌کردید ؟ و اگر شما به‌جای یکی از آقایان لاریجانی‌ها بودید، حکم تفحصّ یا بازداشت کسی را نمی‌دادید ؟! ایشان پاسخ داد: نه‌تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد دیگر، صدها نفر از مدیران اجرایی و قضایی باید مجبور به پاسخگویی، عذرخواهی یا استعفاء و بلکه مجازات شوند؛ اما تاکنون حتی یک قاضی فاسد را جلوی درب دادگستری شلاق نزده‌اند. تاکنون یک وزیر یا معاون وزیر را در نماز جمعه پیش چشم مردم، تعزیر نکرده‌اند.
رحیم‌پور ازغدی سپس خطاب به حضار گفت: «شرمنده‌ام که در چند کشور سکولار، مسوولیت‌پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده‌ایم و اینجا هیچ‌کس نه عزل و نه بازداشت نمی‌شود. خودکشی، پیشکش.»
او به معترضان پیشنهاد کرد جلوی درب فرودگاه یا آژانس‌ها تحصن کنند و این یک روش قانونی و مشروع برای نهی از منکر و پاسخگو کردن مدیرانِ بی‌ادب و متخلف است. این بی‌دردی‌ها همان زخم‌هایی است که گلّه‌های مگس را به سوی خود می‌خواند و هزینه‌اش را نظام می‌دهد.

 

captcha
شماره‌های پیشین