411
چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
6

عیدی 21 هزار میلیارد ریالی برای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

دیروز بازهم شورای شهر پر حاشیه به پایان رسید

جنبش مدیریت شهری علیه خبرنگاران

با تصویب کلیات لایحه طرح ترافیک ۹۷ در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تهران، جزئیات این طرح در جلسه دیروز به تصویب رسید و پیش‌بینی می‌شود طرح اشاره شده از نیمه دوم فروردین اجرا شود.

صبح نو

عیدی 21 هزار میلیارد ریالی برای مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۱ هزار میلیارد ریال بابت عیدی مستمری‌بگیران این سازمان پرداخت شود.
آقای سیدتقی نوربخش با بیان اینکه 141 میلیارد و 800 میلیون تومان صرف پروژه‌های درمانی و بیمه‌ای شده، گفته است: پروژه‌های اقتصادی با ارزش 415 میلیارد تومان نیز در ایام فجر افتتاح می‌شود که راه‌اندازی دو خط دارویی از این جمله است.
وی درباره افزایش سن بازنشستگی نیز اضافه کرد: امید به زندگی در کشور افزایش یافته و از سن 56 سال در سال 54 به 77 سال درحال‌حاضر رسیده است البته افزایش سن جزء پیشنهادات این سازمان نبوده اما در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره اصلاحات پارامتریک آن تاکیداتی شده است.
وی درباره بودجه سال آینده سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: 98هزار و 684 میلیارد تومان بودجه تدوین شده سال آینده است که در هیات مدیره این سازمان در حال بررسی است و ممکن است این رقم شاهد افزایش یا کاهش باشد.
نوربخش گفت: 1000 میلیارد تومان بودجه برای توسعه مراکز درمانی در بخش درمان پیش‌بینی شده است. در بخش درمان مستقیم کمتر از هشت‌هزار میلیارد تومان و در بخش خرید خدمات کمتر از 12هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه درباره مطالبات و بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: درحال‌حاضر تأمین اجتماعی 2هزار میلیارد تومان بابت دارو طلبکار است که یک هزار میلیارد تومان آن مربوط به مراکز عمومی و دانشگاهی و یک هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.
وی با بیان اینکه برای پرداخت بدهی‌ها نیز مکانیسمی با وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با استفاده از 300 میلیارد تومان در قالب اوراق درنظر گرفته شده است، اضافه کرد: همچنین قرار است سازمان تأمین اجتماعی نیز 300 میلیارد تومان به صورت نقدی اختصاص دهد؛ این برنامه حدود سه ماه است شروع شده و باید طی سه تا چهار روز آینده به نتیجه برسد و این‌گونه از 800 میلیارد طلب دانشگاه‌های علوم پزشکی 600 میلیارد تومان تسویه می‌شود.
وی با بیان اینکه مطالبات داروخانه‌های خصوصی تا مرداد پرداخت شده اما سه ماه عقب است؛ ادامه داد: برای این بخش هم با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در حال مذاکره هستیم و در مجموع با سه ماه عقب‌افتادگی‌ها، میزان طلب داروخانه‌ها از سازمان حدود 470 میلیارد تومان است.
وی همچنین درباره تسهیلات جدید بیمه بیکاری نیز گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخیراً طرحی ارائه کرده که قرار است در بهمن‌ماه اجرایی شود و به واسطه این طرح، با همکاری مراکز کاریابی، هر شخص دریافت‌کننده بیمه‌بیکاری، در صورت دعوت به کار، سازمان تأمین اجتماعی بخشی از دستمزدش را بپردازد که در راستای حمایت از کارفرما و مشوقی برای آن فرد است، با این اقدام علاوه‌بر رونق اشتغال، کارفرما حقوقی کمتر از حداقل حقوق و دستمزد را می‌پردازد و مابقی آن را سازمان تأمین اجتماعی تقبل می‌کند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور 100 میلیون نسخه الکترونیک درمانی در سال اخیر خبر داد و گفت: امسال با حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی این سازمان حتی برای یک بیمار نسخه خطی نوشته نشده است.
وی اظهار کرد: این طرح اکنون در مراکز غیرملکی (طرف قرارداد) نیز شروع شده و 340 پزشک در یزد تحت پوشش هستند و به همین منظور از وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات می‌خواهیم برای گسترش آن همراهی بیشتری داشته باشند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره اعتبار دفترچه‌های درمانی نیز توضیح داد که قدرت دفترچه‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی قطعاً با اجرای طرح تحول سلامت افزایش‌یافته و هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش‌یافته است اما لزوم اجرای نظام ارجاع در قانون برنامه پنجم توسعه که هنوز محقق نشده، این مورد هزینه‌آور است.

captcha
شماره‌های پیشین