410
دوشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
13
آمار جدید کانال های تلگرامی منتشرشد

کانال تلگرامی به مثابه هوو

رصد فعالیت کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی تلگرام نشان می‌دهد که بالغ بر ۷۵۰هزار کانال فارسی در این شبکه ثبت شده و کاربران روزانه بالغ بر ۲.۳ میلیارد بازدید از این کانال‌ها را دارند.

خبر

همکاری فیس‌بوک با کنگره برای محدود کردن حرکت‌های ضدآمریکایی

فیس بوک در ادامه همکاری خود با نهادهای حاکمیتی ایالات متحده اعلام کرده است که حساب‌های کاربری روسی در این شبکه اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، اقدام به تشکیل ۱۲۹ جریان مخالف و رویداد ضد آمریکایی کرده بوده‌اند.

صبح نو

همکاری فیس‌بوک با کنگره برای محدود کردن حرکت‌های ضدآمریکایی

فیس بوک در ادامه همکاری خود با نهادهای حاکمیتی ایالات متحده اعلام کرده است که حساب‌های کاربری روسی در این شبکه اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، اقدام به تشکیل ۱۲۹ جریان مخالف و رویداد ضد آمریکایی کرده بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، شرکت فیس بوک در بیانیه‌ای کتبی خطاب به کنگره شهادت داده و اعلام کرد که تعداد زیادی از حساب‌های کاربری فعال در این شبکه اجتماعی اقدام به جریان‌سازی‌هایی در روند انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا کرده‌اند که به انتشار اخبار دروغین و کذب می‌پرداخته‌اند و کاربران بسیاری را نیز در فضای مجازی به گمراهی و تصمیم نادرست کشانده‌اند.
قانون گذاران آمریکایی مدت‌هاست که درباره استفاده روسیه از شبکه‌های اجتماعی در جریان انتخابات ۲۰۱۶ به دنبال تصویب قوانین تازه‌ای برای غول‌های تکنولوژی همچون آلفابت(شرکت مادر گوگل)، توییتر و فیس بوک هستند و بدین ترتیب نمایندگانی از این شرکت‌ها را استیضاح کرده تا در قبال جریان سازی و سوءاستفاده حساب‌های کاربری این شبکه‌های اجتماعی تحت حمایت دولت روسیه توضیح داده و آمار و ارقام درستی ارائه دهند.فیس بوک در این بیانیه کتبی خود به قانون گذاران آمریکایی اعلام کرده که ۳۳۸ هزار و ۳۰۰حساب کاربری از این وقایع دیدن کرده و ۶۲هزار و ۵۰۰ کاربر نیز اعلام کرده بوده‌اند که این وقایع را باور کرده و با این اخبار و اطلاعات هم عقیده خواهند بود.فیس بوک پیش‌تر هم در سپتامبر سال ۲۰۱۷ خاطر نشان کرده بود که حساب‌های کاربری روسی بسیاری اقدام به برگزاری جلسه‌های هم اندیشی و جریاناتی علیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کرده‌اند.آمار و گزارش‌هایی که فیس بوک از این موضوع منتشر کرده است حاکی از آن است که ۱۲۶ میلیون آمریکایی در طول دو سال گذشته محتوا و پیام‌هایی در صفحات مجاز فیس بوکی خود منتشر کرده‌اند که همگی به نوعی از اطلاعات و اخبار دروغین و کذب تحت حمایت روسیه پیروی می‌کرده است و ۱۶ میلیون کاربر نیز تحت تأثیر حساب‌های کاربری روسی در اینستاگرام بوده‌اند.نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیش‌تر به این نتیجه رسیده بودند که دولت روسیه با تحت تأثیر قرار دادن کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری، نتایج‌انتخابات در آمریکا را به نفع دونالد ترامپ تغییر داده است. طبق گفته این نهادها هکرهای روسی در برملا کردن و انتشار ایمیل‌های کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون - رقیب ترامپ در انتخابات - نقش داشته‌اند. همچنین گفته می‌شود به دستور دولت روسیه کمپینی علیه هیلاری کلینتون در شبکه‌های اجتماعی در دوران انتخابات به راه افتاد.
این در حالی‌است که روسیه مکرراً اتهام تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا را که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد رد کرده است. دونالد ترامپ(رئیس جمهور کنونی ایالات متحده آمریکا) نیز گفته است هیچ‌گونه همکاری میان ستاد انتخاباتی او و دولت روسیه وجود نداشته است. تحقیقات در این زمینه در حال حاضر توسط چندین نهاد آمریکایی جریان دارد.

 

captcha
شماره‌های پیشین