410
دوشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
12

خبر

رسانه ملی برای دهه فجر چه تدارکی دیده است

انعکاس فجر در قاب جعبه جادویی

همزمان با آغاز دهه فجر، تلویزیون در کنار دیگر مراکزی که برنامه‌هایی را برای این ایام تدارک دیده‌اند، در این 10 روز با برنامه‌های ویژه‌ای به استقبال این روزها می‌رود. این برنامه‌ها قرار است که در اغلب شبکه‌ها با توجه به فضا و رویکرد آن شبکه به روی آنتن بروند.

صبح نو

رسانه ملی برای دهه فجر چه تدارکی دیده است

انعکاس فجر در قاب جعبه جادویی

همزمان با آغاز دهه فجر، تلویزیون در کنار دیگر مراکزی که برنامه‌هایی را برای این ایام تدارک دیده‌اند، در این 10 روز با برنامه‌های ویژه‌ای به استقبال این روزها می‌رود. این برنامه‌ها قرار است که در اغلب شبکه‌ها با توجه به فضا و رویکرد آن شبکه به روی آنتن بروند.

شبکه 1 از جُنگ تا مستند
شبکه یک در این مدت در کنار جُنگ شبانگاهی «ای ایران» از 11 بهمن‌ماه و جُنگ« 10 ستاره» از 12 هم این ماه سریال «ستارخان» به تهیه‌کنندگی آقای مصطفی شریفی و مستندهای ویژه تولیدی این شبکه را نیز پخش می‌کند.  «ای ایران» به تهیه‌کنندگی آقای مقداد مؤمن نژاد تا 21بهمن‌ماه، به‌طور زنده به مدت 90 دقیقه در دو بخش سرودها و هنرهای انقلابی به روی آنتن می‌رود.
«10 ستاره» نیز به تهیه کنندگی خانم الهام پیرهادی با رویکرد علمی و معرفی جوانانی که در این عرصه توانسته‌اند با خلاقیت و نوآوری، علاوه بر ایجاد اشتغال، کسب و کار پردرآمدی را برای خود و اقتصاد ایران راه اندازی کنند، از 12تا 22 بهمن‌ماه، هر روز ساعت 18 و با اجرای آقای حسین کلهر به مدت 45 دقیقه، به طور زنده پخش خواهد شد.مجموعه تلویزیونی «ستارخان» در 10 قسمت 50 دقیقه‌ای آماده شده است و از پنج شنبه 12 بهمن‌ماه ساعت 22:15 از شبکه یک پخش خواهد شد.
 خانم‌ها و آقایان سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی، حسین مسافر آستانه، مسعود آب پرور، شایسته ایرانی و سام قریبیان، پندار اکبری، آرزو نبوت، علی زارع، باران زمانی، داریوش کاردان، ژرژ پطروسی، بهزاد خداویسی، رضا فیاضی، فخرالدین صدیق شریف، شهراد بانکی، حمیرا عظیمی و عزت الله مهرآوران در این سریال ایفای نقش می‌کنند. مجموعه مستند «قابیلی‌ها» کاری از گروه سیاسی این شبکه است که هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در 10 قسمت 20 دقیقه‌ای بخش‌هایی از تاریخ انقلاب را روایت می‌کند، همچنین برنامه «خاطره» نیز از شنبه 14 بهمن‌ماه در 9 قسمت هر روز ساعت 17:45 به تهیه کنندگی و اجرای خانم لعیا عباس میرزایی با پخش تصاویر قدیمی و خاطرانگیز پخش خواهد شد. در این ایام 10مستند ویژه و مرتبط با دوران پیروزی انقلاب نیز از 14بهمن‌ماه هر روز ساعت 17 تقدیم مخاطبان خواهد شد.

شبکه 3 پوشش جشنواره فجر و ...
گروه‌های اجتماعی، معارف و ورزش شبکه سه سیما نیز برنامه‌هایی را تدارک دیده که از جمله آنها «جویا شو» در 10قسمت 45 دقیقه‌ای، به تهیه کنندگی آقای حسن حبیب زاده است که در آن به یادآوری مبانی انقلاب اسلامی برای نسل جدید و گذشته می‌پردازد و به شبهات و سؤالات جوانان در خصوص انقلاب اسلامی پاسخ می‌دهد این برنامه از پنجشنبه 12 بهمن‌ماه، هر شب، ساعت 19:30، تقدیم مخاطبان شبکه سه سیما می‌شود. همچنین ویژه برنامه «سرچشمه» به تهیه‌کنندگی آقای سعید عباسی، نقش و عملکرد مساجد و پایگاه‌های مذهبی در انقلاب اسلامی را بررسی می‌کند. این برنامه در 10 قسمت 30دقیقه‌ای، در ساعت 18:30، پخش می‌شود.
ویژه برنامه «هفت» نیز به تهیه‌کنندگی آقای سعید پروینی از 12 بهمن، ساعت 22:30 به صورت زنده از برج میلاد، با حضور مسوولان، نویسندگان، بازیگران، منتقدان و کارگردانان سینما به بررسی فیلم‌های جشنواره می‌پردازد.
برنامه ترکیبی «صبح و نشاط» هم با اجرای آقای بهزاد کاویانی با حضور در استان‌های مختلف کشور با مسوولان استانی در خصوص اقدامات انجام شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت‌وگو خواهد کرد. در کنار این‌ها برنامه «رکورد» با اجرا و تهیه کنندگی آقای محمد حسین میثاقی جمعه 13 و 20 بهمن؛ به مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی جام فجر می‌پردازد. همچنین علاوه بر فیلم‌های سینمایی با موضوع انقلاب اسلامی برنامه‌های «حالا خورشید »، «طبیب»، «سمت خدا» و «جدول»، نیز هر روز موضوعات خود را با مباحث چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به روی آنتن می‌برند.

شبکه 4: سریال، مستند و...
مجموعه تلویزیونی «آواز در باران» از 13 بهمن‌ماه هر روز ساعت 17 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. این مجموعه تلویزیونی به نویسندگی و کارگردانی آقای صدرالدین شجره درباره زندگی پر افت و خیز  یک سرهنگ تبعیدی در دوران پهلوی است و خانم‌ها و آقایان اکبر زنجان‌پور، بهزاد فراهانی، میکائیل شهرستانی، سامیه لک، رسول نجفیان، زهرا سعیدی، فرخ نعمتی، آزیتا لاچینی و… در آن حضور دارند.
همچنین برنامه «خط به خط» به تهیه‌کنندگی خانم مرجان یگانه پرست، مجله تصویری است که شامل بازخوانی تصاویری از تاریخ انقلاب اسلامی ایران از روزهای آغازین پیروزی تا ابتدای مهر سال 1360، سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رییس جمهور است. این مجموعه از چهارشنبه 11 بهمن‌ماه آغاز و هر روز ساعت 14 پخش می‌شود.«شاهدان انقلاب» نیز در 15قسمت ویژه ایام‌الله دهه فجر در مدت زمان 15 دقیقه هر روز ساعت 19:30 پخش می‌شود و در آن صحبت‌ها و گفت‌وگوهای افرادی چون مرحوم بروجردی، مرحوم عمید زنجانی ، مرحومه مرضیه دباغ، مرحوم عسگر اولادی، صادق طباطبایی، بهروزی و ... که در شکل‌گیری انقلاب نقش داشته‌اند به روی آنتن می‌رود. همچنین مجموعه مستند 12قسمتی«ناگفته‌های تاریخ ایران و آمریکا» هر روز ساعت13 در قالب برنامه «روزنه» پخش می‌شود. علاوه بر این‌ها مخاطبان می‌توانند رویدادهای جشنواره فیلم فجر را نیز در برنامه تلویزیونی «ققنوس» تماشا کنند. در این شبکه نیز برنامه‌های روتین مثل «چشم شب روشن»،«مهمانخانه» و... رنگ و بوی این ایام را می‌گیرند.

شبکه5 و اقتصاد مقاومتی
در این شبکه برنامه «شب فیروزه‌ای» با آغاز دهه فجر به استان هرمزگان شهر بندرعباس می‌رود و در این ایام هرشب ساعت 21، هم زمان از شبکه پنج سیما و سیمای خلیج فارس پخش می‌شود.برنامه «سفیران» نیز با پرداخت به بررسی تعاملات جمهوری اسلامی با سایر کشورها و روابط اقتصادی، وقایع مهم بین المللی و سیاست برونگری اقتصاد مقاومتی به مدت 40 دقیقه پخش خواهد شد.«مهر وطن» نیز عنوان ویژه‌برنامه 22بهمن شبکه پنج است که از 22 بهمن‌ماه به روی آنتن می‌رود.برنامه« در شهر» ، «در استان»، «به خانه برمی‌گردیم» نیز در این مقطع معطوف به این مناسبت خواهند بود.

شبکه قرآن
طرح تلویزیونی «عطر انقلاب» از ساعت 6الی23، به‌صورت زنده و در زمان‌های مختلف از شبکه قرآن و معارف سیما در این دهه پخش می‌شود.افتتاحیه این طرح در روز 12 بهمن‌ماه از ساعت 9 صبح با حضور آقایان حشمت‌الله قنبری، حمیدرضا مقدم فر و گروه همخوانی محراب خواهد بود.همچنین ویژه‌برنامه زنده «طلیعه» نگاهی به ریشه‌های قرآنی انقلاب اسلامی دارد و هر روز ساعت 10:30 با مخاطبان همراه می‌شود.
برنامه زنده «نگاه خورشید» نیز با نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی جمعه‌ها ساعت 9 از حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا؟ع؟ به روی آنتن می‌رود.«قرآن کتاب انقلاب»،«روزنه» و «گزارش هشت» نیز با محوریت انقلاب در ساعت‌های مختلف در کنار مستندهای ویژه این ایام که در ساعت 21:15 پخش می‌شود، به روی آنتن می‌رود.

نسیم، نمایش و تماشا
این شبکه برنامه‌های «کتاب باز»، «چهل تیکه»، «نسیم آوا» و نسیم نما، «حماسه 57» و کلیپ‌ها و نماهنگ‌هایی با موضوع 22 بهمن را برای دهه فجر تدارک دیده است.
شبکه تماشا نیز با سریال «نفس» در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای و سریال «کوچک جنگلی» این دهه را آغاز می‌کند. شبکه نمایش نیز با پخش فیلم‌های «عملیات سری» ساخته آقای محمدرضا ورزی، «شکار»، «شاطره»، «شب برفی» و «بهمنا»، «گروهبان»، «ریسمان سبز»، «دایره سرخ» ، «سناتور»، «از نفس افتاده»، «روزنامه دیواری» و «خبرچین» در این دهه با مخاطبان خود همراه می‌شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین