410
دوشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
1

همکاری فیس‌بوک با کنگره برای محدود کردن حرکت‌های ضدآمریکایی

فیس بوک در ادامه همکاری خود با نهادهای حاکمیتی ایالات متحده اعلام کرده است که حساب‌های کاربری روسی در این شبکه اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، اقدام به تشکیل ۱۲۹ جریان مخالف و رویداد ضد آمریکایی کرده بوده‌اند.

حواشی بارش برف همچنان گریبان پایتخت نشینان را گرفته است

سکته مدیریت شهری در برف

برف سنگینی که بعد از سال‌ها شهر تهران را سفید پوش کرد باعث شد تا این شهر بالاخره رنگ و بوی زمستان به خود بگیرد، فصل زمستانی که برای عده‌ای از مردم این شهر داشت به خاطره تبدیل می‌شد، اما همین بارش‌ها هم بی‌دردسر نبود، از غیب شدن تاکسی‌هایی که گاهاً از روی هم رد می‌شدند تا مسافر سوار کنند تا مسوولان مدیریت شهری و شن و ماسه‌های مقابله با یخ زدگی و البته مدیران مدیریت بحران برای کمک به وضع بحرانی مدیران شهری.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

افزایش امید به زندگی از 54 به 78 سال

گفت‌وگوی «صبح نو» با آیت‌الله عباس تبریزیان که می‌گوید برخی دنبال به حاشیه بردن درمان دینی بیماری‌ها هستند

طب اسلامی بن‌بست ندارد

موضوع طب اسلامی و حواشی پیرامون آن، در چند سال گذشته به یکی از بحث‌های اصلی در حوزه سلامت و درمان تبدیل شده است. موضوعی که البته واکنش‌های فراوانی را هم در پی داشته است. از موضع رسمی وزارت بهداشت که می‌گوید: «موضوعی به نام طب اسلامی نداریم» گرفته تا شمار فراوانی از مردم که به این شیوه درمانی روی خوش نشان داده‌اند. شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین مدافعان طب اسلامی، آیت‌الله «عباس تبریزیان» باشد؛ کسی که معتقد است هیچ بیماری با طب اسلامی به بن‌بست نخواهد رسید و درمان همه امراض در روایات و احادیث معصومان و بزرگان دینی وجود دارد. گفت‌وگوی «صبح نو» با ایشان را بخوانید.

#من_محافظ_نمی_خواهم

اصلاح‌طلبان به مثابه «خندق»

بررسی نظریه عدالت خواجه نصیرالدین طوسی توسط دکتر یوسفی‌راد

قوام مملکت به عدالت است

کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی با موضوع «معیارهای عدالت سیاسی در اندیشه سیاسی خواجه نصیرالدین طوسی» از سلسله نشست‌های زمینه‌سازی نظریه‌پردازی عدالت در اسلام، با ارائه دکتر مرتضی یوسفی‌راد، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، هفته گذشته در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

«صبح نو» زمزمه‌های تغییر فهرست یارانه‌بگیران سال 97 را در گفت‌وگو با نمایندگان بررسی می کند

سرنوشت 45 هزار و 500 تومان‌ها

چند سالی می‏شود که بحث حذف یارانه‌بگیران و حذف کامل یارانه از نظام بودجه‏‎ای دولت مطرح شده است و هر از چندگاهی هم زمزمه‎ای از آن بلند می‏شود. با وجود اینکه بعضی از نمایندگان مجلس مخالف وجود یارانه هستند، اما با نظر کمیسیون تلفیق بودجه سال 97، یارانه به قشرهای کم‏درآمد جامعه که درصدی بالغ بر 70 تا 80 درصد از جامعه ایرانی را دربرمی‌گیرد، شامل می‏شود.

عضو ارشد مجلس علمایی بحرین در گفت‌و‌گو با «صبح نو»:

سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم صحت ندارد

برخی رسانه‌های همسو با رژیم آل‌خلیفه روز گذشته از سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین در دیوان عالی این کشور خبری را منتشر کردند. موضوعی که عضو ارشد مجلس علمایی بحرین در گفت‌وگو با «صبح نو» آن را تکذیب کرد.

رسانه ملی برای دهه فجر چه تدارکی دیده است

انعکاس فجر در قاب جعبه جادویی

همزمان با آغاز دهه فجر، تلویزیون در کنار دیگر مراکزی که برنامه‌هایی را برای این ایام تدارک دیده‌اند، در این 10 روز با برنامه‌های ویژه‌ای به استقبال این روزها می‌رود. این برنامه‌ها قرار است که در اغلب شبکه‌ها با توجه به فضا و رویکرد آن شبکه به روی آنتن بروند.

سرمقاله

شتاب‌دهنده‌های سیاسی

صبح نو

سرمقاله

شتاب‌دهنده‌های سیاسی

نوعی عجله‌زدگی سیاسی بر فضای کشور حکمفرما شده، گویی همه می‌خواهند زود به پایان قصه برسند، بدون اینکه هزینه‌های لازم را بپردازند یا به لوازم بازی وفادار باشند و در این میان تفاوت چندانی میان خارجی‌ها با داخلی‌ها نیست؛ دشمن اقدامات خرابکارانه خود را سرعت داده و کاملاً عجولانه و تندروانه در حال برجسته کردن مطالبات سیاسی با هدف کنارزدن مشکلات معیشتی است تا به خیال پوچ خود، نظام را براندازی کند و چه بسا خیال‌پردازانی که در این مسیر او را همراهی می‌کنند. جریان اصلاحات با عبور از دولت (آقای روحانی)، می‌خواهد خیلی زود خود را به انتخابات 1400 منتقل کند و بدون اینکه هزینه‌های حمایت بی‌چون‌وچرای خود از دولت کنونی را بپردازد، با اقداماتی حساسیت‌برانگیز نظیر مال خود کردن رأی ندادن به کلیات بودجه -که ادعایی واهی است و فهرست مذکور در مجلس فاقد اکثریت لازم است- یا انتقاد از مصاحبه‌های مطبوعاتی رییس‌جمهور، جای مدعی وضع موجود بنشیند و در عمل حافظه تاریخی ملت را به هیچ انگارد. جریان‌های دیگر همچون عناصری منفعل، بحران‌زده و بدون برنامه تنها نظاره‌گر خیمه‌شب‌بازی‌ها و مغلطه‌کاری دشمنان و عوامل داخلی آنها هستند و خود را برای فعالیت مجدانه در صحنه تجهیز و آماده نشان نمی‌دهند. شتاب‌دهنده سیاست در ایران، مردم‌اند و بس و هر‌کس قلب آنها را در دست داشته باشد به قاعده «‌يَدَ اللَّهِ مَعَ الْجَمَاعَه» مستقر و مقتدر است.

captcha
شماره‌های پیشین