409
دوشنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
1
طرح ترافیک باز هم ساختمان خیابان بهشت را به حاشیه کشاند

روز جنجالی شورا

طرح ترافیکی که شهرداری تهران پیشنهاد کرده، دارای مخالفان و موافقانی است که دیروز در صحن شورای شهر و در زمان بررسی آن با هم دچار اختلاف شدید و همچنین درگیری لفظی شدند. طرح ترافیکی که شهرداری تهران پیشنهاد کرده اثرات سویی در شهر خواهد داشت که خیلی از کارشناسان شهری نسبت به آن هشدار داده‌اند.

درباره کتاب تازه امیری اسفندقه

قصیده‌هایی که کوه آتشفشان هستند

بیایید در همان نخست‌، این ادعای بی‌دلیل را ارائه کنیم که تلاش آقای مرتضی امیری برای ارائه چهره تازه‌ای از قصیده‌، قرین به توفیق بوده است‌. دلایلش را بعداً خواهیم گفت‌. این توفیق‌، ولو نسبی‌، از آنجا حاصل شده که شاعر کوشیده است میان لوازم و مقتضیات قالب قصیده و نیز خواسته‌های یک مخاطب امروزین شعر، کمابیش اجتماعی پدید آورد. پیش از این نیز شاعران امروز احیای غزل در ابعاد وسیع و احیای رباعی و مثنوی را در مقیاسی محدودتر آزموده‌اند. این آزمایش‌ها نیز آن‌گاه به نتیجه‌ای دلخواه رسیده که تحولی را در همه عناصر صوری و محتوایی شعر همراه داشته است‌، البته با حفظ هماهنگی میان این عناصر. اما بدایع مرتضی امیری در قصیده چه بوده است‌؟ او در قصایدش چه ترکیبی از این عناصر را ایجاد کرده و به چه مرکبّی دست یافته است‌؟

حراج‌های سکه چقدر راه‌گشاست

سیگنال‌های ارزی رییس کل به بازار

رییس کل بانک مرکزی روز گذشته باز هم از تداوم کاهش نرخ دلار و سایر ارزها طی روزهای آینده خبر داد و به صراحت اعلام کرد که ارز همچنان حباب دارد. او البته مقدار بزرگی این حباب را اعلام نکرد اما گفت که طی روزهای آینده این حباب به مرور تخلیه خواهد شد.

«صبح‌نو» از نخستین اجرای اپرای مقاومت در دمشق گزارش می‌دهد

تیغ تئاتری علیه فتنه شامی

اپرای مقاومت که به همکاری کشورهای مقاومت در مبارزه علیه جریان تکفیری می‌پردازد نخستین اجرای خود را در دمشق تجربه کرد.

رأی منفی خانه ملت به بودجه‌

مجلس سرنوشت خود را از دولت جدا کرد

روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دو نوبت صبح و عصر به بررسی کلیات لایحه بودجه 97 پرداختند اما کلیات این لایحه پس از استماع سخنان نمایندگان مخالف و موافق، نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق با ۸۳ رأی موافق، ۱۲۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر رد شد، موضوعی که سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات آن را بی‌سابقه دانست.

رژیم صهیونیستی با انتشار گزارش آکادمیک اعلام کرد

بی‌ثباتی آل‌سعود

رویدادهای سیاسی داخلی عربستان که این روزها با بازداشت شمار زیادی از شاهزادگان سعودی و دیگر فعالان اجتماعی، تنش‌آفرین شده است می‌رود تا کاخ سلطنتی ریاض را با چالش‌های بیشتری در اداره امور این کشور مواجه سازد. موضوعی که یک اندیشکده صهیونیستی هم بر آن صحه گذاشت و عنوان کرد احتمال بی‌ثباتی سیاسی در عربستان وجود دارد کما اینکه پادشاه این کشور در هفت سال اخیر دست به اصلاحات و تغییرات اجتماعی کشورش زده است.

وقایع یمن پیچیده شد

پس از محافظه‌کاران

سرمقاله

خشونت کور

بارش شادی آوری که بدون حاشیه و مشکل هم نبود

برفی آشفته می‌بارید

بعد از انتظاری طولانی، بالاخره تهران و بسیاری از شهرهای ایران سفیدپوش شدند. خوشحالی مردم و بسیاری از بچه‌هایی که تا به حال سفیدی برف را احساس نکردند، چهره یخ‌زده شهر را خندان کرد. خنده اما خیلی زود بر لبان مردم خشک شد. بسیاری از مردمی که شب هنگام از محل کار خود، به خانه می‌رفتند، نزدیک به 13 تا 14 ساعت در راه ماندند. بسیاری از بزرگ‌راه‌ها بسته شدند و مردم شب را در سرما و در ماشین خود و در جاده گذراندند.بارش شدید برف، پرواز فرودگاه بندرعباس، مهرآباد و امام‌خمینی تهران را به تعطیلی کشاند. این‌ها البته تنها تلفات برف زمستانی نبودند. بسیاری از درختان، زیر بار سنگینی برف کمر خم کردند و شکستند. بسته شدن خیابان‌ها با شاخه‌های شکسته شده، در همه خیابان‌های تهران دیده می‌شوند.

شماره‌های پیشین