408
یکشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۶
3
تیلرسون مدعی همکاری اروپا برای تغییر در توافق هسته‌ای شد

3+1 به‌دنبال الحاقیه برای برجام

وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با همتای لهستانی، بار دیگر اتهام‌زنی‌های ضد ایرانی واشنگتن را تکرار کرد و از آغاز جلسات مشترک با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا برای بررسی تغییر مفاد برجام خبر داد.

اگر می‌خواهید آفتاب تابان غروب نکند!

پس از درگیری شدید در منطقه بمو در مرز اقلیم کردستان صورت گرفت

دستگیری 16 داعشی توسط سپاه

صبح نو

پس از درگیری شدید در منطقه بمو در مرز اقلیم کردستان صورت گرفت

دستگیری 16 داعشی توسط سپاه

روابط عمومی قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با رصد دقیق اطلاعاتی نیرو‌های قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک تیم تروریستی ۲۱ نفره از گروهک تکفیری داعش که در منطقه غرب کشور وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده بودند تحت تعقیب و مراقبت قرار گرفتند و سرانجام صبح دیروز درگیری با آن‌ها آغاز شد.
در این اطلاعیه افزوده شده است: در این درگیری که با همکاری سربازان امام زمان ؟عج؟ همچنان ادامه دارد تاکنون اکثریت اعضای تیم، توسط رزمندگان دلاور و شجاع قرارگاه نجف دستگیر شده اند.
قابل پیش بینی بود که داعش پس از شکست از محور مقاومت در سوریه و عراق به سراغ عملیات ایذایی در ایران بیاید، اتفاقی که روز گذشته در مرزهای کشورمان رخ  داد. بی شک این دست از عملیات های داعش برای برهم زدن امنیت در مرزهای کشور ادامه خواهد داشت اما باید قدردان نیروهای مسلح و بخصوص سپاه پاسداران بود که آمادگی خود را در مقابله با این دست از گروهک های تروریستی به حدی رسانده اند که آنها را زنده زنده دستگیر می کند.
عموما داعش در عملیات هایی که با شکست مواجه می شود دسته جمعی خود را منفجر می‌کنند اما دراین عملیات تسلیم نیروهای سپاه وزارت اطلاعات شده اند.
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به جزئیاتی از عملیات روز گذشته قرارگاه نجف اشرف علیه تیم تروریستی وابسته به داعش در منطقه غرب کشور گفت: در این عملیات که ظهر دیروز(شنبه 7 بهمن ماه) در غرب کشور صورت گرفت، 16 تروریست دستگیر شده و چند نفر نیز معدوم شدند.
وی افزود: 2 نفر دیگر نیز از درگیری فرار کردند که در محاصر نیروهای قرارگاه نجف اشرف قرار دارند.
به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه، در این عملیات که در منطقه «بمو» صورت گرفت، 3 نفر از نیروهای قرارگاه نجف اشرف به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
پاکپور گفت: این تروریستها قصد انجام عملیات در شهرهای مرزی و مرکزی را داشتند.
اما منطقه ای که این درگیری رخ داد «بمو» منطقه مرزی میان استان کرمانشاه و استان سلیمانیه اقلیم کردستان بود. همین چند روز پیش بود که نیچروان بارزانی نخست وزیر جوان این منطقه در سفر خود به تهران قول داده‌بود که اجازه هیچ‌گونه تهدید از خاک کردستان علیه ایران را نخواهد داد.

captcha
شماره‌های پیشین