408
یکشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از نانوایی که نان رایگان می‌دهد

لقمه‌ای به سبک مهربانی

خیابان سمیه؛ نانوایی‌ای دارد که در کنار نان سنگک و تافتون؛ مهربانی دست مردم می‌دهد. این نانوایی در این محل عمر زیادی ندارد اما در همین روزهایی که کرکره‌اش را بالا داده توانسته ثابت کند که همه‌چیز پول نیست. کارکنان‌این نانوایی همه شهرستانی‌هایی هستند که دست به دست هم داده‌اند تا بتوانند دست کسانی را که تمنای یاری دارند به سبک خودشان بگیرند.

برف‌زمستانی بالاخره در نیمه زمستان آمد

پس از درگیری شدید در منطقه بمو در مرز اقلیم کردستان صورت گرفت

دستگیری 16 داعشی توسط سپاه

پاسخ‌های دکتر شجاعی زند، استاد دانشگاه تربیت مدرس به اظهارات جدید بهزاد نبوی

استحاله‌شدگان

پیرمرد 75 ساله که در بین اصلاح طلبان به چریک پیر معروف است می‌گوید: انقلاب و دخالت خارجی دیگر منسوخ شده و تنها راهی که باقی می‌ماند اصلاحات است آن هم اصلاحاتی که از دوم خرداد 76 آغاز شد! او در ادامه نیز نظر خود را به همه ملت ایران تعمیق می‌دهد و مدعی می‌شود جوانان کنونی کشور شور جوانان ابتدای انقلاب را ندارند.

گزارشی از مناظره پارسانیا و سبحانی درباره علم دینی

علم دینی ما را از نسبی‌گرایی می‌رهاند؟

«بررسی دیدگاه آیت‌الله جوادی آملی درباره ماهیت علم دینی» موضوع مناظره‌ای بود که پنج‌شنبه گذشته میان حجج اسلام دکتر حمید پارسانیا و دکتر محمدتقی سبحانی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد. در این نشست، پارسانیا ابتدا تقریر کوتاهی از نظریه آیت‌الله جوادی مطرح کرد و سبحانی به نقد و پارسانیا به دفاع از نظریه پرداخت. در این نوشته، خلاصه‌ای از نقدها و دفاعیات را گزارش می‌کنیم.

خبرنگار «صبح‌نو» از وضعیت این روزهای پایتخت سوریه گزارش می‌دهد

آرامش دمشقی

ایرباس ماهان با فرودی رابین‌هودی روی باند فرودگاه دمشق آرام می‌گیرد تا سفر زیارتی ما به سوریه رسماً کلید بخورد. با یک جست‌وجوی چشمی اولیه می‌شود در تاریک‌روشنای میانی شب، چند پرنده نظامی ایرانی را هم در گوشه‌وکنار فرودگاه دید. هرکولس C130 نیروی هوایی ارتش و آنتونف سپاه. ترابری‌های ایرانی گویا هنوز در حمایت از مردم تحت محاصره بعضی شهرها مثل فوعه و کفریا، پروازهای پشتیبانی انجام می‌دهند. راننده جوان لبنانی و هم‌سن‌وسال خودمان آمده فرودگاه دنبالمان. استارت می‌زند، راه می‌افتد و می‌اندازد اتوبان. حکایت فرودگاه دمشق تا پایتخت سوریه چیزی شبیه حکایت فرودگاه امام خمینی(ره) است به تهران. پشت فرمان نشسته و با سرعتی بالغ بر 180 تا 190 کیلومتر بر ساعت، مسیر 30-40 کیلومتری فرودگاه تا دمشق را طی می‌کند؛ آن هم در تاریکی شب و هوای بارانی.

آیین‌نامه اکران97 اصلاح می‌شود؟

پدرخوانده‌های‌پخش‌سینمادرمسیرانحصار

درایام ترافیک تولید سینمای ایران، برخی از دفاترپخش، با تعداد زیادی از فیلم‌ها قرارداد پخش و اکران منعقد کردند.

اگر می‌خواهید آفتاب تابان غروب نکند!

انقلاب را چطور تحلیل کنیم؟!

درباره تعارض منافع

سرمقاله

ابزار یا ضرورت زندگی

صبح نو

سرمقاله

ابزار یا ضرورت زندگی

می گویند چرا برخی درباب کنترل فضای مجازی سخن می گویند، مگر اصلاً به چنین امری نیاز است، چرا مردم را محروم می‌کنید، چرا جلوی کسب و کار جوانان را می‌گیرید و هزاران  شعار بی مبنای دیگر که گوشی برای شنیدن پاسخ هم ندارند. کنترل از ادوات حکمرانی است و بسیار بی معناست که برخی چطور می‌توانند در موضع حکومتی بنشینند و بگویند نظارت و اشراف و اعمال اراده بر سایبر، نباید صورت بگیرد (چرا، چون منافع حزبی یا انتخاباتی‌شان در آن نهفته است) و آیا قائل به چنین امری در سطوحی که مرتبط با خودشان می‌شود هم هستند یا فقط در این نقطه؟ و اینکه مردم از چه چیز محروم شده‌اند... به اذعان تحلیلگران نزدیک به این جریان، سایبر می‌تواند ارزش‌ها، انگیزه‌ها و شیوه‌های زندگی را تغییر دهد (البته این هنوز ادعای اثبات شده نیست) پس چرا نباید محدودیت‌هایی بر آن بار کرد تا مانع فروپاشی خانواده‌ها، روابط اجتماعی و مفاهیم اصلی شد... حتی در دولت‌هایی مانند فرانسه و انگلیس که قطب عالم مدرن‌اند در مذاق برخی، این روزها روسای این ممالک در حال موضع گیری علیه شبکه‌ها و پیام رسان‌هایی هستند که از دیدگانشان یله و رها شده‌اند. دست آخر بحث کسب و کارها، جدای از اعداد اغراق آمیزی که در این زمینه وجود دارد، فلان پیام رسان واقعاً تجارت جدیدی را به وجود نیاورده، بلکه زمینه را تسهیل کرده است، چرا در فرض صحت ادعا، نباید این امکان را برای رقبای داخلی‌اش فراهم آورد که با توجه به دسترسی‌های امن و بهتر که تضمین کننده داد و ستد مالی نیز هست، کسب و کارهای مجازی ایجاد کنند تا جلوی خروج ارز از مملکت را گرفت. کنترل مجازی، یک راهبرد نیست، نیازی برای ادامه زندگی است، کمی بلندمنشانه به صحنه بنگرید.

captcha
شماره‌های پیشین