404
دوشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
1

پیام رهبر انقلاب به مستندسازان دستمایه‌های امید درکشور بی‌شمار است

ناتالی پورتمن بازیگرمشهورهالیوودی‌درتظاهرات‌ضدترامپ:

خودم را می‌پوشانم‌ چون‌ شایسته‌ احترامم

تظاهرات ضد سیاست‌های ترامپ با حضور و سخنرانی هنرمندان مشهور آمریکایی برگزار شد.

هجوم مسلحانه و گروگان گیری در هتل اینترکنتیننتال کابل موجب کشته شدن 43 نفر شد

هتل مرگ

هتل اینترکانتیننتال کابل که شنبه شب مورد هجوم تروریست‌ها قرارگرفت و تا بامداد روز یکشنبه برخی طبقات و مهمانان هتل، گروگان گرفته شده بودند با ورود نیروهای ویژه افغانستان و کشتن مهاجمان، کنترل آن به دست نیروهای دولتی افتاد. این حمله که طالبان مسوولیت آن را بر عهده گرفته است موجب کشته شدن 43 غیر نظامی شد.

واکنش آیت‌الله جاودان به موضوع نقد معصومین

نصیحت با نقد متفاوت است

پیشنهاد عضو سابق شورای شهر به شهردار تهران

نجفی درس «فرار به جلو» را تدریس کند

محسن الویری در نشست «خودآگاهی تمدنی»

وقوع تمدن اسلامی وارد مرحله جبری شده است

حجت‌الاسلام دکتر محسن الویری دانشیار دانشگاه باقرالعلوم (ع) هفته‌گذشته در نشست «خودآگاهی تمدنی» که در پژوهشگاه علوم اسلامی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، درباره شرایط پدید‌آمدن تمدن نوین اسلامی سخن گفت.

مصباحی مقدم در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تشریح کرد

کار ویژه‌هیات عالی نظارت مجمع

در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام با رأی اعضا، هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب تشکیل و اعضای آن انتخاب شدند. براساس این رأی، علاوه بر رییس و دبیر، آقایان نبوی، ایروانی، مظفر، وحیدی، انصاری، مصباحی‌مقدم، میرسلیم، آقامحمدی، توکلی، باهنر، دانش‌جعفری، درّی نجف‌آبادی و رییسی به عنوان اعضای این هیأت نظارت انتخاب شدند.

دو سال و نیم از حج غمبار 94 گذشت اما پرونده آن باز است

داغ بر دل نشسته منا

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور می‌گوید وزارت کشور قول داده بود هزینه تعیین هویت زائران ایرانی در حادثه حلّه و منا را پرداخت کند اما تاکنون این کار را نکرده است. فاجعه فراموش نشدنی منا و شهادت بیش از 460 نفر از هموطنانمان در سرزمین وحی، جزو آن دسته از حوادث تلخی بود که هیچگاه فراموش نمی‌شود، اما انگار به راحتی پشت گوش انداخته می‌شود، یعنی از زمانی که این اتفاق افتاده خانواده‌های زیادی هستند که هنوز نمی‌دانند پیکر عزیزانشان در کجاست.

دودی که به چشم قهوه‌خانه‌داران نرفت

دورخیز برای آزادسازی محدود قلیان

نمایندگان مجلس با بررسی استفساریه‌ای درباره دربرگیری اماکن عمومی در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات نسبت به قهوه‌خانه‌های سنتی به صورت یک فوریتی موافقت کردند. این یعنی در صورت تصویب نمایندگان مردم، عرضه قلیان در سراهای سنتی و قهوه‌خانه به طور کل آزاد خواهد شد! پایانی خوش برای داستان تکراری مبارزه با دخانیات و به ویژه قلیان که مدتی همه مسوولان کشور را درگیر خود کرده بود. صحبت از برنامه‌های یکباره و البته بی‌پشتوانه سابقه طولانی‌ای در کشور دارد و این خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم عده‌ای در این میان سود نبرده‌اند و این برنامه مغفول مانده باشد. در جریان برخورد با عرضه قلیان در کشور مسوولان زیادی از نیروی انتظامی گرفته تا مسوولان وزارت بهداشت و کارشناسان و ... حرف زدند اما نتیجه به نفع عده‌ای ورق خورد که مافیای واردات تنباکو بوده‌اند.‍

حجاریان در مقاله‌ای کارکرد مجلس خبرگان را زیر سوال برد

شبهه‌پراکنی آقای نظریه پرداز

پس از خاتمه اغتشاشات در کشور، رسانه‌های معاند با مانور روی بخش‌هایی از فیلم جلسه تعیین رهبری نظام در خردادماه سال 68، تلاش مذبوحانه‌ای را برای زیر سؤال بردن جایگاه امروز آیت الله خامنه‌ای به کار بستند. پس از توضیحات مراجع ذی صلاح درباره این فیلم 19 دقیقه‌ای، حربه عناصر مغرض افشا شد اما این تازه آغازی بر یک پروژه بود.

مدیرعامل پیام‌رسان آی‌گپ در گفت‌وگو با «صبح نو»:

کاربران‌مان 4 برابر شده اند

آی‌گپ یکی از پیام‌رسان‌های داخلی است که در ایام فیلترینگ تلگرام با استقبال قابل توجهی از سوی کاربران داخلی مواجه شد. برخی اخبار در مورد هک شدن این پیام‌رسان در روزهای اخیر هم مجدداً نام این پیام‌رسان را روی زبان‌ها انداخت. به همین دلیل و اطلاع از فعالیت این پیام‌رسان به سراغ آقای محمدرسول کاظمی، مدیر آی‌گپ رفتیم.

تأیید اجتهاد خارج از حوزه، ممنوع!

سرمقاله

زنگ خطر...

شماره‌های پیشین