398
یکشنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۶
1
مدیرعامل تلگرام را بیشتر بشناسید

مرد مرموز مشکی‌پوش

گویا ماه عسل فعالیت تلگرام در ایران به اتمام رسیده است. پاول دوروف 33 ساله با ممانعت از مسدود کردن یک کانال تلگرامی که دعوت به خرابکاری و ناآرامی می‌کرد، اعتماد حاکمیت به پیام‌رسان خود را کمرنگ کرده است.

آیت الله شب زنده‌دار با اشاره به شبهه‌آفرینی توسط یک مسوول ارشد اجرایی، به او توصیه کرد

درست درس بخوانید

«محمدحسین‌مهدویان»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

«لاتاری»بهترین‌فیلمی‌است‌که‌ساخته‌ام

فیلم سینمایی «لاتاری» به کارگردانی آقای محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی آقای سید محمود رضوی، در جشنواره سی‌وششم فجر، اکران خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در گفت‌وگو با «صبح نو»:

تهدید را با زبان تهدید پاسخ می‌دهیم

نیمه‌شب جمعه بود که رییس‌جمهور آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی را امضا کرد اما از سوی دیگر ترامپ شروطی را برای ماندن آمریکا در برجام تعیین و کشورهای اروپایی را تهدید کرد تا هرچه سریع‌تر راهکاری برای تکمیل برجام بیابند! سراغ آقای بهرام قاسمی سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه وزارت امور خارجه رفتیم و درباره موضع رسمی وزارت خارجه گفت‌‌وگو کردیم.

واریز سود سهام عدالت هم مثل بقیه خبرهایش حاشیه‌ساز شد

سهامی خاص!

سال 96 بیش از هر اسم دیگری، نام سهام عدالت شنیده شد. سهامی که عمرش به 11سال می‌رسد و امسال قرار بود درباره‌اش تعیین تکلیف شود. اتفاقات زیادی برای سهام عمومی عدالت افتاد، از اختصاص آن به اقشار کم‌درآمد تا آزاد شدن سود سهام عدالت. حالا بعد از گذشت چهار ماه که بالاخره موعد واریز سود سهام عدالت فرا رسید و حساب‌های بانکی صاحبان این سهام، رقم‌های جدید را به خود دید، باز هم حاشیه‌ها سراغ سهام عدالت رفت. از واریز نشدن سود سهام برخی سهامداران تا حاشیه‌های همیشگی درباره رقم آن.

یکی از به یادماندنی‌ترین بازمانده‌های نیما یوشیج در حال نابودی است

خانه‌ام ابری است...

در محله تجریش تهران، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی، کوچه رهبری، خانه‎ای با آجرهای سرخ دیده می‌شود، خانه‏ ای که این روزها، اهالی محل درباره رفت‌و‌آمدهای معتادان به آن می‏گویند، خانه ‏ای که زمانی خانه پدر شعر نو ایران، نیما یوشیج بوده‌است.

«صبح نو» برنامه دولت را برای کاهش آمار تحصیل‌کردگان بیکار بررسی می‌کند

وعده سر بودجه

فاصله لذت خوشحالی جشن فارغ‌التحصیلی و درآوردن کلاه و شنل مخصوص فارغ‌التحصیلی و پوشیدن کفش آهنی برای پیدا کردن کار، در ایران زیاد نیست. بعد از یک دوره زمانی کوتاه، لذت فارغ‌التحصیلی به تلخی متمایل می‌شود. برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان، پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی، شاید سال‌ها زمان ببرد و در بسیاری از موارد برای بسیاری، تبدیل به رؤیایی شیرین شود.

سرمقاله

خودآگاهی رهایی بخش

صبح نو

سرمقاله

خودآگاهی رهایی بخش

آنچه رییس جمهور آمریکا جمعه شب انجام داد، ادامه بازی فشرده 5 ساله اخیر بود؛ احاله کردن مقتضیات کشور به وقتی دیگر. به هیاهوهای دو ماه پیش بنگرید؛ می‌گفتند او می‌خواهد برجام را لغو کند، اما ترامپ این کار را نکرد و به جایش پروژه نابسامان کردن وضعیت داخلی را با چاشنی افزایش تحریم‌های جدید کلید زد. حالا هم دوباره همین بازی تکراری، تکرار شده است با یک تفاوت آشکار و آن هم همپیمانی اروپا با ترامپ بر سر تحقق شروط آمریکا. یعنی اروپا در قامت یک دلال سیاسی تلاش کرده و خواهد کرد که سطحی از شروط ترامپ را محقق کند و در این میانه، امیال خود (نظیر درخواست‌های به اصطلاح حقوق بشری) را هم به کرسی بنشاند. یک بازی برد-برد برای اروپا و آمریکایی که سالی نسبتاً تخاصمی را سپری کرده‌اند و اکنون می‌خواهند نقاط تفاهم را شناسایی و با هم از نزدیک‌تر کار کنند. متاسفانه حامیان داخلی برجام که در واقع آن‌ها را دوستداران آرزومند باید نامید،
می‌گویند که ترامپ نتوانست و از موضعش عقب نشست، حال آن که آن‌ها در حال اجرای نقشه B  هستند و دلیلی ندارد خود را اینچنین ذلیل و خوار کنند؛ بارها گفته شده و باز هم یادآور می‌شود که گام اول، خروج کشور از تعلیق برجامی است و اینکه چشمان سیاستمداران و مدیران بخش‌هایی از دستگاه اداره کننده، متوجه دستان خبیث آمریکایی و شرکایش باشد. بعد از این خودآگاهی است که می‌توان بر بحران‌ها فائق آمد و به جای جار و جنجال‌های سیاسی، دغدغه‌های اقتصادی- اجتماعی مردم را سامان داد.

captcha
شماره‌های پیشین