397
شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶
4

از انفعال تا پیش‌دستی

تلاش برای اختلاف افکنی در جبهه اصول گرایان

انتقام گیری از فداکاری انقلابی

بالاخره روزه سکوت صادق محصولی پایان یافت و بار دیگر دوستدار دیرین محمود احمدی نژاد در فقدان سوژه برای جدال سیاسی، اختلاف افکنی در بدنه اصول گرایان را آغاز کرد. گویا کارویژه سیاسی این دسته از فعالان سیاسی از انتخابات مجلس شورای اسلامی نهم تا اکنون تغییر نکرده است؛ کنشی غیراصول گرایانه در پوشش انقلابی نمایی.

مجمع تشخیص در اطلاعیه‌ای اعلام کرد

جزئیات نشست مشترک نمایندگان آمریکا، منافقین، بارزانی‌ و عربستان درباره ایران

صبح نو

از انفعال تا پیش‌دستی

یک سال و چند ماه پیش، در نیمه تابستان 1395 وب گاه منسوب به دفتر مرحوم آقای منتظری، چند پرونده صوتی از ایشان را درباره مجازات اعضای گروهک مجاهدین خلق منتشر کرد که میدانی نو برای حمله و توهین معاندان و کینه توزان به امام (ره) عزیز و همرزمان انقلابی اوگشود.
 از همان ساعات نخستین انتشار تا مدت‌ها بعد، رسانه‌هایی که خود را پایبند و پشتیبان راه امام راحل می‌دانستند، به پاسخ‌گویی و روشنگری پرداختند. پرونده منافقان بی‌آبرو بار دیگر در عرصه افکار عمومی گشوده شد و داستان جنایات سازمانی این مزدوران مزوّر، از آغاز تا مرصاد و شورش‌های زندان و برنامه آنها برای تسخیر تهران بازگو گشت.
همان روزها در نشستی با دوستان اهل رسانه گفتم که این یک آغاز است و ما اگر روند نادرست اطلاع رسانی دهه شصت را ادامه دهیم، باید هر ازچندی با چنین پدیده‌ای برخورد کنیم.
 آن روز از محافظه کاری افراطی در جریان خبر رسانی گفتم و گفتم که این روند قابل پی جویی نیست و باید چاله‌های خبری تاریخ انقلاب و نظام اسلامی را پر کرد تا بستری برای انتشار مغرضانه تحلیل‌های بیمار و توهین‌های سابقه دار نشود؛ و پیشنهاد کردم
یک یک ماجراهای اصلی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، شفاف و بی‌پرده و به دور از تحلیل‌ها و داوری‌های جناحی و خطی، تصویر و تبیین شوند
تا دیگر مجالی برای افشاگری این و آن نماند. بسیاری از این رخدادها، دارای مستندات مکتوب و حتی صوتی و تصویری‌اند که در طول این سال‌ها در زیر ملاحظات و توهمات حبس شده‌اند. مثل انتخاب رهبر انقلاب در خردادماه 1368. همان اتفاق بزرگی که تنها در چند سال اخیر و به روش قطره چکانی، گوشه‌ای از آن را در قاب سیما به نمایش عموم درآورده‌اند و اینک بخشی طولانی‌تر از تمام آنچه این سال‌ها مجوز پخش از رسانه‌های رسمی را گرفته بود، در شبکه‌های
غیر رسمی منتشر شده است، آن هم برای تشفی خاطر کینه توزان نه برای تبیین و اطلاع رسانی.
نظرتنگی در عرصه مدیریت اسناد مکتوب و مصور انقلاب و نظام که در تمام این سال‌ها اهالی رسانه‌های انقلابی را از دسترسی و انتشار این ذخایر آگاهی بخش محروم کرده بودند، حالا به پایان خط رسیده است.
گزافه نیست اگر ادعا کنیم محتوای تمام آرشیو
صدا و سیما و بسیاری از اسناد مکتوب و مصور دیگر،
به مدد نفوذی‌ها و خودفروختگان، اکنون در اختیار افراد و شبکه‌های زخم خورده از انقلاب و نظام است اما هنوز درهای این خزائن اطلاع رسانی برای انتشار از رسانه‌های انقلابی بسته.
برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، باید ملاحظات متوهمانه را کنار نهاد و از حوادث گوناگون تاریخ انقلاب پیش‌دستانه و به درستی پرده‌برداری کرد.

  یادداشت
  حجت‌الاسلام احمد مخبری   

 

captcha
شماره‌های پیشین