397
شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶
2

رهبر انقلاب درگذشت حجت الاسلام «مهدی مظاهری» را تسلیت گفتند

اطلاع‌رسانی به‌موقع راه را بر موج‌سواری ضد انقلاب بست

موج‌سواری با کشته‌سازی خیالی

چهارشنبه 12 دی پس از یک هفته ناآرامی و البته اغتشاش در تهران و برخی از شهرستان‌های کشور، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران پایان فتنه 96 و شکست توطئه‌های دشمن علیه انقلاب را اعلام کرد. حالا یک هفته پس از بازگشت آرامش به کشور دشمنان و شکست‌خوردگان این فتنه با تئوری کشته‌سازی در فکر تحریک احساسات مردم و شاید شکل‌گیری تجمعات دیگری با اهداف امنیتی هستند که همین مساله وظیفه و رسالت قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده عاملان این اتفاق و همچنین جلوگیری از شایعه‌سازی علیه نظام را بیش از پیش سنگین‌تر می‌کند.

نفکتش ایرانی بعد از 7 روز همچنان درآتش می‌سوزد

اعزام 12 تکاور نیروی دریایی به چین

صبح نو

نفکتش ایرانی بعد از 7 روز همچنان درآتش می‌سوزد

اعزام 12 تکاور نیروی دریایی به چین

از صبح جمعه، فاز جدید تلاش برای اطفای حریق نفتکش ایرانی سانچی آغاز شد تا شاید با کنترل آتش و کاهش دمای نفتکش، امکان ورود نیروهای تجسس به نفتکش فراهم شود. چراکه حاضران در صحنه معتقدند، هنوز زمان طلایی برای کمک به سرنشینان نفتکش به پایان نرسیده و هنوز امیدها زنده‌اند.
پس از تعلل چینی‌ها در عملیات نجات و دستور رییس جمهور به سه وزیر برای پیگیری جدی‌تر موضوع، سفر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چین و رایزنی‌های او، عملیات نجات را وارد فاز تازه‌ای کرده است. ربیعی که به عنوان مسوول کمیته ویژه رسیدگی حادثه نفتکش سانچی انتخاب شده است، با سفیر ژاپن در چین دیدار کرد. وی پس از این دیدار از تشکیل ستاد مشترک بین سه کشور ایران، چین و ژاپن در شانگهای خبر داد و گفت: این ستاد عملیاتی فرایند اطفای حریق را بررسی می‌کند.
ربیعی که از طرف رییس جمهور پیگیر حادثه نفتکش ایرانی شده است، همچنین از هماهنگی ورود شش کشور دیگر به عملیات کنترل آتش سوزی نفتکش سانچی خبر داد.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در تشریح آخرین وضعیت عملیات اطفای حریق توضیح داد: تیم چینی از شب گذشته در انجام عملیات اطفای حریق فعال‌تر شده‌اند. همچنین آتشخوارهای ژاپن کنار آتشخوارهای چینی وارد عملیات شده و فوم زیادی روی نفتکش آتش گرفته پاشیده شده است.
وی با اشاره به مفقود شدن ۳۲ پرسنل نفتکش گفت: پس از آنکه پیکر یکی از مفقودان پیدا شد خبر خاص دیگری از ۳۱ پرسنل در دست نیست.  ما هنوز وقت طلایی داریم و هرچه در توان داشتیم انجام داده‌ایم. شب گذشته هم نیروهای امداد و نجات به محل رسیدند.همچنین سیروس کیان ارثی، مسوول کمیته ویژه رسیدگی حادثه نفتکش سانچی پس از دیداری که صبح روز جمعه با سفیر ژاپن داشت، با مدیرعامل شرکت ملی نفتکش و کاپیتانی که برای بررسی وضعیت فنی نفتکش سانچی در آب‌های چین حضور دارند، ارتباط تلفنی برقرار کرد و در این ارتباط تلفنی اعلام شد احتمالاً حریق نفتکش تا فردا ظهر خاموش شود. امیر شاهین تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخصوص آخرین خبرها از روند کمک‌رسانی برای نجات کارکنان نفتکش ایرانی سانحه دیده در آب‌های چین اظهار داشت: روز گذشته یک تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش بالغ بر 12 نفر از کلاه سبزهای این نیرو که آموزش‌های خاص و ویژه برای این شرایط دیده‌اند، به چین اعزام شدند و این تکاوران اکنون در شانگهای هستند.
وی ادامه داد: این تکاوران منتتطرند تا درصورتی که ارتش چین (که در کمیته بحرانی‌ای که این کشور تشکیل داده حضور دارد) دستورات لازم را ابلاغ کند و درصورت واگذاری بالگرد بتوانند از طریق راپل به نفتکش سانحه دیده نفوذ کنند و با در دست داشتن نقشه اماکن این کشتی، به مناطق مورد نظر رفته به کمک هموطنان عزیزمان بشتابند.
سخنگوی ارتش تصریح کرد: البته همه مردم شریف می‌دانند که این کار، کار بسیار دشوار و خطرناکی است اما چنانچه بالگردها از طریق ارتش چین واگذار شود و آنها ریسک این اقدام را بپذیرند، امکان راپل و حضور تکاوران از ارتفاع بالا وجود دارد.

captcha
شماره‌های پیشین