397
شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶
2

رهبر انقلاب درگذشت حجت الاسلام «مهدی مظاهری» را تسلیت گفتند

اطلاع‌رسانی به‌موقع راه را بر موج‌سواری ضد انقلاب بست

موج‌سواری با کشته‌سازی خیالی

چهارشنبه 12 دی پس از یک هفته ناآرامی و البته اغتشاش در تهران و برخی از شهرستان‌های کشور، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران پایان فتنه 96 و شکست توطئه‌های دشمن علیه انقلاب را اعلام کرد. حالا یک هفته پس از بازگشت آرامش به کشور دشمنان و شکست‌خوردگان این فتنه با تئوری کشته‌سازی در فکر تحریک احساسات مردم و شاید شکل‌گیری تجمعات دیگری با اهداف امنیتی هستند که همین مساله وظیفه و رسالت قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده عاملان این اتفاق و همچنین جلوگیری از شایعه‌سازی علیه نظام را بیش از پیش سنگین‌تر می‌کند.

نفکتش ایرانی بعد از 7 روز همچنان درآتش می‌سوزد

اعزام 12 تکاور نیروی دریایی به چین

صبح نو

اطلاع‌رسانی به‌موقع راه را بر موج‌سواری ضد انقلاب بست

موج‌سواری با کشته‌سازی خیالی

چهارشنبه 12 دی پس از یک هفته ناآرامی و البته اغتشاش در تهران و برخی از شهرستان‌های کشور، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران پایان فتنه 96 و شکست توطئه‌های دشمن علیه انقلاب را اعلام کرد. حالا یک هفته پس از بازگشت آرامش به کشور دشمنان و شکست‌خوردگان این فتنه با تئوری کشته‌سازی در فکر تحریک احساسات مردم و شاید شکل‌گیری تجمعات دیگری با اهداف امنیتی هستند که همین مساله وظیفه و رسالت قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده عاملان این اتفاق و همچنین جلوگیری از شایعه‌سازی علیه نظام را بیش از پیش سنگین‌تر می‌کند.

در طول تاریخ همواره وقتی فضای سیاسی کشورمان ملتهب شده دشمنان و ضدانقلاب‌ها و به تعبیر رهبرانقلاب پادوهای آدم‌کش (منافقین) با سوءاستفاده از این فضا و البته از طریق عوامل داخلی‌شان، دنبال ضربه به جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند. اوج این سوءاستفاده و دخالت بیگانگان در سال 88 و پس از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم شکل گرفت، جایی که وقتی حامیان کاندیدای ناکام انتخابات در خیابان‌ها شعار سر می‌دادند، ضدانقلاب‌ها با حمایت مستقیم آمریکا
با رادیکال کردن فضا تندترین شعارها را روانه نظام و انقلاب کردند و هرقدر زمان جلوتر می‌رفت اقدامات ضدانقلاب‌ها تندتر و امنیتی‌تر می‌شد. آنها همان موقع به پروژه کشته‌سازی نیز دست زدند، از ندا آقا سلطان گرفته تا ادعای جعلی مبنی بر آتش‌زدن خانمی به‌نام ترانه موسوی! اما همه آن توطئه‌ها خوشبختانه با اطلاع‌رسانی به موقع قوه قضاییه و پخش دادگاه‌های برخی از افراد وابسته به خارج در نطفه خفه شد.
حالا ضدانقلاب‌ها که به اذعان دستگاه‌های اطلاعاتی حمایت تمام قد عربستان سعودی را در حوادث اخیر به همراه داشته، سراغ همان تکنیک‌های روانی رفته‌اند که یک‌بار در سال 88 و قبل از آن در سال 78 تست شده بود و هر دوبار نیز با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی با ناکامی مواجه شدند، اما با این وجود بهتر است قوه قضاییه با هوشیاری اقدام کسانی را که سعی می‌کنند چهره نظام جمهوری اسلامی را در برخورد با اغتشاشگران سیاه نشان دهند، برخورد و برنامه‌های آنان را خنثی کند و این نیازمند اطلاع‌ر‌سانی به موقع و آگاه سازی مردم است. البته این نافی وظیفه اصلی قوه قضاییه در مقام پرسشگر در برابر مجرمان نخواهد بود و این قوه باید به‌شدت با کسانی که سعی داشتند امنیت کشور را ناامن و نقش عوامل خارج‌نشین را در حوادث اخیر بازی کنند، برخورد و دستان پشت‌پرده را رو کند اما بهتر است درباره مواردی که دشمنان قسم خورده سعی دارند از طریق آن به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه نزنند و گاه مورد سؤال افکار عومی نیز می‌شود، روشنگری کند.
در این میان قوه قضاییه از مهم‌ترین ارکان نظام اسلامی است که کارآمدی یا ناکارآمدی آن، تأثیر مستقیمی بر سایر ارکان نظام دارد و در قبال برخی تحولات امنیتی و سیاسی وظیفه‌ای سنگین‌تر از سایر قوا داشته و البته دستگاه‌های اطلاعاتی از جمله وزارت اطلاعات، باید مردم را در تشخیص مرز میان آشوب و اعتراض کمک کنند. کشور درگیر مشکلات فراوانی است که مدیریت نامناسب برخی مسوولان سبب تشدید این موارد شده است اما این مساله نباید محفلی برای تجمعات غیرقانونی و در پی آن بساط مناسبی برای ضدانقلاب‌ها باشد. بی‌شک جماعتی که شعار «نه اسلام، نه قرآن، جانم فدای ایران»! را سر می‌دهند و از سویی در پارادوکسی آشکار پرچم مقدس ایران را به آتش می‌کشند، دلسوز این آب و خاک نبوده و مفهوم وطن‌دوستی را هم نمی‌شناسند و مردم نیز به‌خوبی خط دشمن را فهمیدند و با حضور خود در خیابان‌ها وفاداری خود را به انقلاب و نظام اسلامی نشان دادند.
دشمن که از پروژه کشته‌سازی در حین تجمعات غیرقانونی ناکام مانده، حال دست به کشته‌سازی در زندان‌ها می‌زند که نمونه بارز آن خودکشی فردی به نام «سینا قنبری» در زندان اوین بود که با اطلاع رسانی به موقع قوه قضاییه، مشخص شد که آن فرد قاچاقچی مواد مخدر بوده و ربطی نیز به اغتشاشات اخیر نداشته اما در صورت بی توجهی قوه قضاییه و مسوولان زندان اوین، این مساله می‌توانست محلی برای سوءاستفاده دشمنان باشد.
نه تنها قوه قضاییه بلکه همه دستگاه‌های اطلاعاتی باید ضمن مقابله با تئوری کشته‌سازی عوامل داخلی خود فروخته که دست به اقداماتی خلاف امنیت از جمله خسارت به اموال عمومی و البته آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی ایران کردند مقابله کنند، تئوری‌ای که فرمانده کل سپاه درباره آن نیز گفته بود: «این کشته‌سازی‌ها را در قهدریجان، ایذه و نجف‌آباد دیدیم که حتی دو برادر بسیجی را با گلوله ساچمه‌ای و چاقو به شهادت رساندند و این جنایات را از لابه‌لای جمعیت هدایت می‌کردند. مردم جنوب شرق و شمال غرب کشور که با نا‌امنی‌های برآمده از ضدانقلاب و اشرار همیشه دست‌‌وپنجه نرم کرده‌اند و طعم شیرین امنیت را به‌خوبی می‌دانند، نگذاشتند فتنه‌گران داخل آنها رسوخ کنند.»
وی تاکید کرد: اگر در این شرایط آمادگی‌های امنیتی نبود شدت این فتنه بسیار گسترده‌تر از این می‌شد و از سوی دیگر شرایط فضای مجازی نیز به هیچ‌وجه مناسب نبود و برخی به‌علت مصالح یا بی‌توجهی به هشدارها، کنترل این فضا را از دست دادند.
درمورد پروژه کشته‌سازی دشمنان همین بس که آنها بدون آنکه به منابع رسمی و اصلی دسترسی داشته باشند، هر روز آمار جدید از بازداشتی‌ها و کشته‌های اغتشاشات خبر می‌دهند؛ از 18 نفر گرفته تا 50 نفر؛ به نظر می‌رسد که هدف برای آنها مظلوم‌نمایی و تحریک احساسات مردم است، با این وجود صداوسیما می‌تواند با اطلاع‌رسانی دقیق از منابع رسمی، ضمن خنثی‌سازی اهداف پشت پرده دشمنان، مردم را نیز در این زمینه آگاه کند. ناگفته نماند که صداوسیما در گزارش یک هفته پیش خود تعداد کشته‌ها را 13 نفر اعلام کرده بود. امروز بر کسی پوشیده نیست که کشور ما دشمن دارد و کوچک‌ترین تزلزلی در داخل کشور دشمن را امیدوار و او را به فشار بیشتر ترغیب می‌کند. این یک واقعیت کاملاً تلخ است که حوادث سال ۸۸ نقش کاملاً مستقیم و موثری بر اجماع کشورهای غربی برای تحریم‌ها داشت. حوادث ۸۸ تمام شد اما هنوز که هنوز است آثار تحریم‌های آن بر کشور ما باقی مانده است و حالا مسوولان اجرایی باید در این زمینه با تقویت بخش اقتصاد داخلی که مطمئناً با عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شکل خواهد گرفت، فرصت بهره‌برداری قدرت‌های غربی از جمله آمریکا را از بین ببرند و از سوی دیگر دستگاه عدالت نیز بانیان و کسانی را که درپی بهانه دادن به همین قدرت‌ها برای اعمال تحریم‌ها هستند، شناسایی و برخورد کند.

جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح:
 اغتشاش‌گران قصد کشته‌سازی
 برای تحریک عواطف مردم را داشتند
سردار سید مجید میراحمدی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه کن، خبر افزایش قیمت بنزین و بودجه را دست‌مایه جریان‌های مخالف نظام دانست و گفت: ایجاد اضطراب و نگرانی در مردم موجب سوء‌استفاده خبرگزاری‌های بیگانه و مخالف نظام شد.
جانشین اطلاعات عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بعد از تجمع مشهد دشمن احساس کرد که یک ظرفیتی در کشور برای ایجاد اغتشاش فراهم است و عامل مهم تحریک احساسات جوانان توسط پیام‌رسانان خارجی در بستر فضای مجازی بود. در هیچ کشور دنیا فضای مجازی این‌قدر بی‌برنامه نیست که در ایران شاهد آن هستیم، ما بارها به مسوولان هشدار داده‌ایم که دشمن درحال بذرپاشی در ذهن جوانان ایران است.
وی افزود: دشمن در بستر تلگرام هجمه‌ای ایجاد کرد که نظام اسلامی هر لحظه درحال سرنگونی است و آموزش اقدام خشن در مقابل پلیس، تجمع، نوع شعارها و چگونگی سازماندهی را لحظه‌به‌لحظه به اغتشاشگران منتقل کرد، به‌گونه‌ای که در ۵۰ نقطه تهران و کشور شعارها معین شده بود.
میراحمدی افزود: برنامه روز سوم اغتشاش‌گران حمله مسلحانه بود، چنان اذهان را تحت‌تأثیر قرار داده بودند که کشور تا ساعاتی دیگر سقوط می‌کند و نشانی مقرهای پلیس و اسلحه خانه‌ها را همین رسانه‌های خارجی اعلام می‌کردند. اقدام دیگر اغتشاشگران این بود که تبلیغ می‌کردند تا کشته نگیریم احساسات مردم را نمی‌توانیم تحریک کنیم و با سلاح‌هایی که منافقین اول انقلاب دزدیده بودند و مردم بی‌گناه را هدف قرار می‌دادند، به میدان آمدند.
میراحمدی گفت: اغتشاشگران قصد کشته‌سازی برای تحریک عواطف مردم را داشتند، اما با شکست مواجه شدند.
وی گفت: امروز ایران اسلامی توسط متعهدان خود، آمریکا و اسرائیل را به خطر انداخته است و آنها منافع خود را در خطر می‌بینند.

captcha
شماره‌های پیشین