397
شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶
14

خبر

پاسخ همراه اول و ایرانسل به ابهامات قرارداد با فیلیمو، آیو و...

معترضان شکایت کنند

همزمان با ورود اینترنت به چرخه نمایش و پخش فیلم‌ها و سریال‌ها، رسانه‌هایی تحت عنوان رسانه‌های تعاملی(VOD) و IPTV ها نیز شکل گرفتند. بعد از آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی، ایران هم کم‌کم پا در این عرصه گذاشت و از حدود سال 94 بود که این فعالیت‌ها به‌طور رسمی آغاز شدند و رسانه‌هایی مثل آیو، اپیدو، فیلم نت، فیلیمو و... شکل گرفتند.

صبح نو

پاسخ همراه اول و ایرانسل به ابهامات قرارداد با فیلیمو، آیو و...

معترضان شکایت کنند

همزمان با ورود اینترنت به چرخه نمایش و پخش فیلم‌ها و سریال‌ها، رسانه‌هایی تحت عنوان رسانه‌های تعاملی(VOD) و IPTV ها نیز شکل گرفتند. بعد از آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی، ایران هم کم‌کم پا در این عرصه گذاشت و از حدود سال 94 بود که این فعالیت‌ها به‌طور رسمی آغاز شدند و رسانه‌هایی مثل آیو، اپیدو، فیلم نت، فیلیمو و... شکل گرفتند.

با شروع فعالیت این تلویزیون‌های تعاملی از همان ابتدا به لطف سایت‌ها و فضاهای دانلود غیرقانونی، شاید کمتر کسی سراغ آنها می‌رفت ولی بعد با پیشرفت و توسعه فعالیت آنها، کاربرانشان نیز افزایش پیدا کردند و از همان زمان حرف و حدیث‌ها و مباحث مختلفی از قبیل حق کپی‌رایت، تعامل آنها با اپراتورهای اینترنتی و‌... نیز مطرح شدند؛ مواردی که گاه با حواشی مختلفی خبرساز می‌شوند.
در چند وقت اخیر نیز بحث مصرف حجم اینترنت توسط رسانه‌هایی مثل آیو و فیلیمو جزو مواردی بود که برخی از کاربران از آنها شاکی شده بودند، چرا که با وجود قید اپراتورهایی که با این رسانه‌ها قرارداد دارند و در صورت ورود به VOD ها با اینترنت آن شرکت‌ها، حجم ترافیک استفاده شده، رایگان تلقی می‌شود، عده‌ای معترض بودند که این اتفاق رخ نداده و علاوه‌بر کاسته شدن از حجم اینترنت، هزینه اضافی نیز کسر شده‌است.
در همین راستا ما این ماجرا را از 2 اپراتور پرکاربر همراه اول و ایرانسل جویا شدیم.

می‌توانند معترض شوند
روابط عمومی مرکز همراه اول، در پاسخ به صحبت‌های مطرح شده و شرکت‌هایی که با آنها چنین قراردادی را دارند، به «صبح نو» گفت: در این میان موضوعی وجود دارد که برخی از مشترکان به آن توجه نمی‌کنند و آن این است که اگر شما در شرکت‌های فیلیمو، آیو و فیلم نت با پرداخت حق عضویت، عضو شوید، غیر از آن که استفاده از محصولات موجود رایگان خواهد بود؛ حجم اینترنت مصرفی هم رایگان است. حال اگر کسی به این موضوع اعتراض دارد و می‌گوید با وجود عضویت باگ محاسبه شده و پول کم شده است، می‌تواند معترض شود و ما نیز بعد از بررسی این موضوع در صورت صحت این اتفاق پول را برمی گردانیم.

استفاده رایگان مشروط به عضویت است
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز ما در همراه اول با 3 شرکت آیو، فیلم‌نت و فیلیمو قرارداد داریم و در این 3 شرکت علاوه‌بر استفاده از سرویس، اینترنت نیز رایگان محاسبه می‌شود، اما گاهی کسانی که میگویند این اتفاق به شکل رایگان رخ نداده، ممکن است که بدون عضویت وارد این سایت‌ها شده و از سرویس‌هایی مثل تلویزیون اینترنتی و پخش زنده استفاده کرده‌اند، مواردی که شامل بحث رایگان بودن میزان حجم مصرفی اینترنت نیستند و در صورت استفاده اینچنینی، هزینه حجم مصرفی کم می‌شود. به همین دلیل تنها بعد از پرداخت حق عضویت و عضو شدن در این رسانه‌ها می‌توانند از امکان اینترنت رایگان برای دانلود و تماشای فیلم‌ها از مراکز مذکور استفاده کنند.

سود چندانی نداریم
وی درباره قراردادی که بین این اپراتور با شرکت‌ها بسته می‌شود نیز بیان کرد: کلیت این امر اتفاق و تفاهم دوجانبه‌ای است که در طی آن، کاربران و رسانه‌های موجود از اینترنت ما استفاده می‌کنند و چون ما به رایگان اینترنت را در اختیارشان قرار می‌دهیم، آنها مبلغی را که با عنوان حق عضویت پرداخت می‌شود را به ما می‌دهند، با این وجود این مبلغ چندان نیست که بخواهیم از آن بگوییم، اما از آن جایی که می‌خواهیم تا تلویزیون‌های تعاملی با موفقیت شکل بگیرند، با یکدیگر این همکاری را داریم و چندان به سود به آن فکر نمی‌شود.

فقط با آیو و لنز قرارداد داریم
در ادامه این گزارش روابط عمومی اپراتور ایرانسل نیز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح نو درباره انتقادات مطرح شده پیرامون کم شدن هزینه بابت استفاده از اینترنت در فضای این رسانه‌ها و شرکت‌های طرف قرارداد بیان کرد: ما علاوه‌بر بحث اپلیکیشنی که خودمان با عنوان لنز برای دیدن فیلم‌ها و سریال‌ها ویژه مشترکان این شرکت که بسته اینترنت خریده‌اند داریم و استفاده از آن رایگان است، با برخی دیگر از این دست رسانه‌ها مثل فیلیمو قراردادی داریم که مشترکان می‌توانند بعد از عضویت با ترافیک رایگان از برنامه‌های تصویری موجود در آن سایت استفاده کنند.وی یادآور شد: در‌حال‌حاضر فعلاً این قرارداد با همان رسانه لنز و فیلیمو برقرار است و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. درباره ابهاماتی که گاهی وجود دارد و برخی‌ها معتقدند که با وجود عضویت در این فضاها از آنها هزینه کم شده است، باید بگویم که در کل سیستم پرداخت و صورت حساب ما به شکل کامپیوتری است و در واقع همانطور که ذکر شد، کسانی که بسته خریده باشند، برای آن دسته از دوستان حجم مصرفی رایگان محاسبه می‌شود. یعنی در کنار حق عضویت آن سامانه، لازم است تا کاربر با بسته اینترنتی که خریداری کرده وارد شود.

برگزاری یک جشنواره فیلم دانش‌آموزی
در کنار زلزله‌زدگان
هنرمندان و قهرمانان دفاع قدس در دوازدهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس در کرمانشاه در کنار زلزله‌ها جمع شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دوازدهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس به همت عده‌ای از هنرمندان و جانبازان دفاع مقدس در دومین سالگرد شهادت سعید سیاح طاهری به مدت ۲ هفته و در دو سانس صبح و بعدازظهر در تمامی مناطق شهرها و روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب (سه روز)، قصرشیرین (دو روز)، گیلانغرب (دوروز)، دالاهو(یک روز)، ثلاث باباجانی (دو روز) برگزار شد.
هنرمندان شرکت‌کننده در این جشنواره عبارت بودند از خانم‌ها و آقایان فاطمه معتمد آریا، مالک سراج، کوروش سلیمانی، سید علی صالحی، محمدرضا هدایتی، سعید داخ، علی رضا مسعودی، بهزاد کریمی، حسین دهباشی، سالار عبدو (مدرس دانشگاه نیویورک) و از قهرمانان دفاع مقدس که کتاب‌هایشان توسط هنرمندان و در حضور خود شخص آنان به دانش‌آموزان شرکت‌کننده معرفی شد می‌توان به ملاصالح قاری شخصیت معروف کتابی به همین نام، سیده زهرا حسینی (راوی و قهرمان کتاب دا)، نورالدین عافی (راوی و قهرمان کتاب نورالدین پسر ایران)، فرنگیس حیدرپور (راوی و قهرمان زن کتاب فرنگیس) اشاره کرد.در این جشن به‌جز اهدای وسایل ضروری تحصیل به همه دانش‌آموزان، به بیش از دوهزار نفر دختران سرپل ذهاب نیز عروسک اهدا شد. همچنین این مراسم با شعرخوانی فی‌البداهه مالک سراج و محمدرضا هدایتی همراه بود.

captcha
شماره‌های پیشین