397
شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از حرف‌های کسبه ساختمان پلاسکو یک هفته پیش از سالگرد آن اتفاق تلخ

وعده‌هایی که با ساختمان سوختند

تقریباً یک سال از سوختن و فروریختن یکی از نمادهای مدرنیته تهران، یعنی ساختمان پلاسکو می‌گذرد. ساختمانی که حالا یک سال پس از آن اتفاق مهیب، تبدیل‌شده است به نماد بحران و در هر مصاحبه و مشکلی از آن صحبت می‌شود. همه کارشناسان اجتماعی و روان‌پزشکان، مدیران شهری و رجال دولتی درباره همه مسائل و مشکلات از آلودگی هوا، زلزله، مقاوم نبودن ساختمان‌ها و حتی مشکلات روانی، آمار بالای طلاق، بیکاری و خودکشی گریزی به حادثه پلاسکو می‌زنند و یادی هم از آن می‌کنند. هنرمندان هم درباره آن داستان‌ها می‌نویسند و فیلم‌ها و تئاترها می‌سازند. شوک بزرگ پلاسکو هنوز بعد از گذشت یک سال از بین نرفته است، اما برای کسبه‌ای که در پلاسکو هم ساکن بودند، پلاسکو هنوز همراه با بغض، سفید شدن موها، ورشکستگی و وعده‌های عمل نشده است.

نخست‌وزیر لبنان خواستار بهترین روابط با ایران شد

چرخش حریری به‌سوی مقاومت

پس از آنکه «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان 13 آبان‌ماه امسال در عربستان و از طریق شبکه العربیه، استعفای مشکوک خود را همراه با سخنانی علیه ایران و حزب‌الله اعلام کرد، پس از گذشت دو ماه از آن استعفای نمایشی، حریری در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» تأکید کرد که حزب‌الله یکی از احزاب سیاسی رسمی در لبنان به‌شمار می‌رود و عامل ثبات این کشور است و روابط با ایران باید به‌صورت بهتری باشد.

سرنوشت مهم‌ترین دستاورد دولت روحانی در انتظار تصمیم ترامپ است

معمای 13 ژانویه

تنها چند روز مانده به 13 ژانویه -روزی که ترامپ درباره ماندن یا نماندن آمریکا در برجام تصمیم گیری می‌کند- بود که آقای عباس عراقچی، هشدار داد که باید آماده خارج شدن ترامپ از برجام باشیم.

گزارش «صبح نو»از دیدار جمعی از مستندسازان جوان با رهبر انقلاب

صفای هنر انقلابی را در آثارتان حفظ کنید

تعدادی از مستندسازان جوان با انتشار تصاویری در شبکه‌های شخصی خود از دیدار هفته گذشته رهبر انقلاب با جمعی از مستندسازان خبر دادند.

پاسخ همراه اول و ایرانسل به ابهامات قرارداد با فیلیمو، آیو و...

معترضان شکایت کنند

همزمان با ورود اینترنت به چرخه نمایش و پخش فیلم‌ها و سریال‌ها، رسانه‌هایی تحت عنوان رسانه‌های تعاملی(VOD) و IPTV ها نیز شکل گرفتند. بعد از آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی، ایران هم کم‌کم پا در این عرصه گذاشت و از حدود سال 94 بود که این فعالیت‌ها به‌طور رسمی آغاز شدند و رسانه‌هایی مثل آیو، اپیدو، فیلم نت، فیلیمو و... شکل گرفتند.

فصل‌دوم«دیواربه‌دیوار»درراه تولید

این‌بار کدام‌سفیر خارجی می‌آید؟

فصل دوم سریال «دیواربه‌دیوار» به کارگردانی آقای سامان مقدم برای پخش از تلویزیون درحال تولید است.

سرمقاله

اعتقاد عمیق

نفکتش ایرانی بعد از 7 روز همچنان درآتش می‌سوزد

اعزام 12 تکاور نیروی دریایی به چین

شماره‌های پیشین