395
سه شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۶
11
گلدن‌گلوب2018بااعتراض‌به‌تجاوزجنسی‌برگزارشد

«وقت تمام است» هالیوود؟!

روز گذشته مراسم گلدن‌گلوب 2018 برگزار و برندگان این محفل مهم سینمایی معرفی شدند.

خبر

صبح نو

گلدن‌گلوب2018بااعتراض‌به‌تجاوزجنسی‌برگزارشد

«وقت تمام است» هالیوود؟!

روز گذشته مراسم گلدن‌گلوب 2018 برگزار و برندگان این محفل مهم سینمایی معرفی شدند.

جوایز گلدن‌گلوب سال ۲۰۱۸، در حالی برگزار شد که خیلی‌ها به نشانه همبستگی و مبارزه با خشونت و آزار جنسی سیاه پوشیده بودند و در نهایت دقایقی پیش با اجرای «ست مایرز» برندگان معرفی شدند.

خشم از فساد هالیوود
مجری سرشناس تلویزیون آمریکا که امسال به‌عنوان برنده جایزه سیسیل بدومیل در مراسم گلدن‌گلوب تجلیل شد، در این مراسم سخنرانی تاثیرگذاری ارائه کرد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اپرا وینفری با سخنرانی تاثیرگذاری که در مراسم گلدن‌گلوب ادا کرد، با تاکید بر پایان دوره آزار جنسی در سراسر جهان، جمعیت حاضر در مراسم یکشنبه شب را تهییج کرد. وینفری با تاکید بر آزادی مطبوعات گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری آزادی بیان در مطبوعات اهمیت دارد، درست همان اندازه که ما داریم سعی می‌کنیم این دوره پیچیده را بررسی کنیم و باید بگویم آنچه به آن اطمینان دارم این است که صحبت کردن درباره حقیقت قدرتمندترین ابزاری است که در دست داریم. من به‌ویژه به همه زنانی که احساس کردند به اندازه کافی قوی هستند و آنقدر قدرت دارند که بخواهند موضوع‌های شخصی خودشان را بیان کنند، افتخار می‌کنم و از رفتار آنها تحت تأثیر قرار گرفتم.
در مراسم دیشب چهره‌های زن و مرد همبستگی چشمگیری در مقابله با آزار و اذیت جنسی در هالیوود و جهان نشان دادند و به حمایت از بیانیه «وقت تمام است» پرداختند که توسط ۳۰۰ تن از چهره‌های زن به راه افتاده و در‌عین‌حال با پوشیدن لباس مشکی این همبستگی را نشان دادند. وینفری گفت: امسال ما خود موضوع هستیم اما این تنها موضوعی نیست که صنعت سرگرمی را تحت‌تأثیر قرار داده باشد. این چیزی است که هر فرهنگ را در هر محل کاری دربرمی‌گیرد. وی در‌عین‌حال بر این مساله تاکید کرد که سوء‌استفاده جنسی زنان و مردان صنایعی جز هالیوود را نیز آزار می‌دهد. وینفری در سخنرانی خود به موضوع ریسی تیلور اشاره کرد که سال ۱۹۴۴ در آلاباما به او توسط گروهی از مردان سفیدپوست تجاوز شد. وی گفت: ریسی ۱۰ روز پیش درگذشت. او سال‌های زیادی در فرهنگی زندگی کرد که توسط مردانی خشن به خشونت کشیده شده بود.

فصل جوایز
«سه بیلبورد بیرون ابینگ،‌ میزوری» برنده اصلی بخش فیلم‌های سینمایی گلدن‌گلوب امسال بود و ۲سریالی که بیشترین تحسین‌ها را برانگیخته بودند،‌ جوایز بخش تلویزیون را درو کردند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، جوایز گلدن‌گلوب سال ۲۰۱۸ ساعاتی پیش در حالی آغاز شد که خیلی‌ها به نشانه همبستگی و مبارزه با خشونت و آزار جنسی سیاه پوشیده بودند و در نهایت دقایقی پیش با مجری‌گری ست مایرز تمامی برندگان معرفی شدند.
 بزرگ‌ترین برنده در بخش سینما، فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ،‌ میزوری» ساخته و نوشته مارتین مک‌دونا درباره پرونده قتل یک دختر جوان و خوش‌اقبال‌ترین پروژه در بخش تلویزیون سریال‌های «داستان ندیمه» محصول سرویس استریمینگ هولو و «دروغ‌های بزرگ کوچک» محصول شبکه اچ‌بی‌او با نقش‌آفرینی نیکول کیدمن، ریس ویدرسپون و الکساندر اسکرشگرد بود.

بخش سینما
بهترین فیلم درام: «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»؛ بهترین فیلم موزیکال یا کمدی: «لیدی برد»؛ بهترین کارگردان فیلم: گیلرمو دل‌تورو برای «شکل آب»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در فیلم درام: فرنسس مک‌دورمند در «سه بیلبورد بیرون ابینگ،‌ میزوری»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در فیلم درام: گری اولدمن در «تیره‌ترین ساعت»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در فیلم موزیکال یا کمدی: سیرشه رونان در «لیدی برد»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در فیلم موزیکال یا کمدی: جیمز فرنکو در «هنرمند فاجعه»؛بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در نقش مکمل در فیلم: الیسون جینی در «من،‌ تونیا»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در نقش مکمل در فیلم: سم راکوِل در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»؛ بهترین فیلمنامه فیلم سینمایی: مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»؛ بهترین فیلمنامه فیلم انیمیشن: «کوکو»؛ بهترین فیلم خارجی زبان: «در بی‌رنگی»؛ بهترین موسیقی اورجینال فیلم: الکساندر دسپلا برای «شکل آب»؛ بهترین ترانه اورجینال فیلم: «این من هستم» در فیلم «بزرگ‌ترین شومن».

بخش تلویزیون
بهترین سریال تلویزیونی درام: «داستان ندیمه» محصول سرویس استریمینگ هولو؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در سریال تلویزیونی درام: الیزابت ماس در «داستان ندیمه»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در سریال تلویزیونی درام: استرلینگ کی. براون در «این ما هستیم»؛ بهترین سریال تلویزیونی موزیکال یا کمدی: «خانم میزل خارق‌العاده»‌ محصول آمازون؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در سریال تلویزیونی موزیکال یا کمدی: ریچل برازنان در «خانم میزل خارق‌العاده»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در سریال تلویزیونی موزیکال یا کمدی: عزیز انصاری در «ارباب هیچ»؛ بهترین سریال تلویزیونی محدود یا فیلم سینمایی ساخته‌شده برای تلویزیون: «دروغ‌های بزرگ کوچک» محصول شبکه اچ‌بی‌او؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر زن در یک سریال تلویزیونی محدود یا فیلم سینمایی ساخته‌شده برای تلویزیون: نیکول کیدمن در «دروغ‌های بزرگ کوچک»؛ بهترین نقش‌آفرینی یک بازیگر مرد در یک سریال تلویزیونی محدود یا فیلم سینمایی ساخته‌شده برای تلویزیون: یوآن مک‌گرگور در «فارگو»؛ بهترین نقش‌آفرینی مکمل یک بازیگر زن در یک سریال تلویزیونی محدود یا فیلم سینمایی ساخته‌شده برای تلویزیون: لارن درن در «دروغ‌های بزرگ کوچک»؛ بهترین نقش‌آفرینی مکمل یک بازیگر مرد در یک سریال تلویزیونی محدود یا فیلم سینمایی ساخته‌شده برای تلویزیون: الکساندر اسکرشگرد در «دروغ‌های بزرگ کوچک».

 

captcha
شماره‌های پیشین