394
دوشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۶
1
مصر و عربستان «رام‌الله» را پایتخت فلسطین اعلام کردند

تکمیل پازل اقدام ترامپ برای قدس

رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی فاش کردند که عربستان و مصر بعد از تصمیم ترامپ در مورد قدس، پیشنهاد داده‌اند که «رام‌الله» به جای شهر قدس به‌عنوان پایتخت فلسطین انتخاب شود. موضوعی که تحلیلگران آن را تکمیل پازل تصمیم رییس‌جمهور آمریکا درباره بیت‌المقدس و دور شدن از روند سازش توصیف می‌کنند.

رکورد باورنکردنی کاهش بی‌سابقه بارش‌ها در 67 سال اخیر

وقتی صدای باران هم کارساز نشد

در‌حال‌حاضر، متوسط سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در کشور ۲۵۰ لیتر است، در‌حالی‌که این رقم در کشورهای پیشرفته به‌ازای هر فرد ۱۵۰ لیتر است. با پایش‌های علمی در جهان به‌ویژه در خاورمیانه و ایران، وضعیت این بخش طی ۳۰ سال اعلام شده که براساس آن بخش‌های زیادی در کشور با مشکل کمبود آب مواجه هستند و راهکارهای مدیریتی نیز در این بخش باید اندیشیده شود.

علیرضا عصار در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از ترانه های اجتماعی اش می گوید

کـم خـوانـده‌ام

می‌گویند سینما و موسیقی را سریع فراموش می‌کنند. فاصله اندکی که بیفتد مخاطبان یادشان می‌رود که زمانی در صف می‌ایستادند و برای آن ستاره سینما و این خواننده محبوبشان بلیت تهیه می‌کردند و به دیدارش می‌رفتند.

سرمقاله

ماهی و آب گل آلود

انقلاب و توسعه، هم‌عرض هستند

تروئیکای ضد هژمونی در شورای امنیت

پیامدهای تیره شدن روابط واشنگتن و اسلام آباد

32 نفر در برخورد نفت‌کش ایرانی با کشتی چینی ناپدید شدند

درجست‌وجوی قایق نجات

یک فروند نفت‌کش تحت مدیریت شرکت ملی نفت‌کش ایران که حامل میعانات گازی پارس جنوبی برای شرکت هانوا توتال کره جنوبی بود، شنبه شب بر اثر برخورد با یک کشتی باری در شرق چین منفجر شد.

استاندار تهران و تأیید خبر تولید برق از 3500 تن زباله پایتخت

زباله‌های انتخاباتی بالاخره برق‌ساز شدند

تنها هشت ماه از رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری، دومین ماجرای خبرساز در این رقابت‌ها هم به‌عنوان یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم در پایتخت اعلام شد. پس‎از‌آن که سایت ثبت‌نام بیکاران -که توسط دکتر محمد باقر قالیباف ارائه شده بود- مسدود شد و دولت روحانی بلافاصله با راه‌اندازی سامانه اشتغال، آن را اجرا کرد، حالا استاندار تهران خبر از قابلیت 3500 تن زباله پایتخت برای تولید برق می‌دهد.

کارگردان سریال«محکومین»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»مطرح‌کرد

دریافت دیپلم؛ حکم قاضی برای آزادی

سریال تلویزیونی «محکومین» به کارگردانی مشترک آقایان سیدجمال سیدحاتمی و حسین قناعت و به تهیه‌کنندگی بهروز مفید از شبکه یک سیما در حال پخش است.

صبح نو

سرمقاله

ماهی و آب گل آلود

تلاش‌هایی مرموزانه برای جهت دهی به پیامدهای آشوب‌های هفته گذشته در جریان است؛ محور مرکزی آن‌ها ارائه تفاسیری سیاسی از رخدادی ضدانقلابی برای تأیید منافع خویش است. حال آنچه در کف خیابان‌ها و رسانه‌ها رقم خورد، هیچ پیوند حداقلی‌ای با برداشت‌ها و امیال دست اندرکاران فتنه 88 نداشت. این مهم را بخش‌هایی از جریانات اصلاح طلب و حامی دولت درک کرده‌اند، اما سایرین بدون توجه به حدود یک سال اعتراض مردمی به ناکارآمدی‌های اقتصادی، می‌خواهند ماهی خود را از این آب گل آلود بیرون بکشند. به پیام‌ها، تحلیل‌ها و بیانیه‌های این روزها بنگرید، اثری از تأیید ندانم کاری در رفع معضلات اقتصادی و اجتماعی نیست و همه اولویت بندی‌ها به سمت شکل دادن به تقلایی جناحی و انتخاباتی هدایت شده. حجم این اعلام نظرها به نحوی است که گویی در پشت صحنه اغتشاشات، هماهنگی‌هایی وجود داشته تا به این بهره برداری‌ها منجر شود. این بدگمانی را اگر نادیده بگیریم، حداقل نتیجه‌ای که حاصل می‌شود، موج سواری منفعت طلبانه برای سهم گیری بیشتر است، آن هم با دور زدن همه موانع در شرایط کنونی؛ موانعی نظیر  ورشکستگی مؤسسات مالی، فقدان نقدینگی در تجارت و از کار افتادگی کارخانه‌ها. جریانی که دولت محبوبش در نیمه اولین سال فعالیتش در دوره دوم (و پنجمین سال حضورش) را سپری می‌کند اگر بدین نحو بخواهد به سیاست ورزی‌اش ادامه دهد، سه سال و اندی باقی مانده را چگونه می‌خواهد سرکند و چشم بر جنبش مطالبه ببندد؟

captcha
شماره‌های پیشین