393
یکشنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۶
7
مدیریت پلیس در آشوب‌های خیابانی تحسین خیلی‌ها را برانگیخت

بازگشت آرامش با پهلوانان شهر

حوادث اخیر در کشور نشان داد، هر لحظه افرادی هستند که برای برهم زدن آرامش مردم آماده‌اند، در این بین برقراری امنیت و حفظ آرامش و همچنین برخورد با افرادی که جان و مال مردم برایشان معنایی ندارد، باید باهم انجام می‌شد اما به صورتی که نه اغتشاش و آشوب افزایش یابد و نه مردم به خشم بیایند. نیروی انتظامی در این برهه توانست ثابت کند که می‌توان با آرامش با حوادث کشور روبه‌رو شد.

نقش بحران بانکی در اتفاقات اخیر

صبح نو

مدیریت پلیس در آشوب‌های خیابانی تحسین خیلی‌ها را برانگیخت

بازگشت آرامش با پهلوانان شهر

حوادث اخیر در کشور نشان داد، هر لحظه افرادی هستند که برای برهم زدن آرامش مردم آماده‌اند، در این بین برقراری امنیت و حفظ آرامش و همچنین برخورد با افرادی که جان و مال مردم برایشان معنایی ندارد، باید باهم انجام می‌شد اما به صورتی که نه اغتشاش و آشوب افزایش یابد و نه مردم به خشم بیایند. نیروی انتظامی در این برهه توانست ثابت کند که می‌توان با آرامش با حوادث کشور روبه‌رو شد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند آشوب‌های اخیر در ایران و اعتراضاتی که به خاطر وجود عده‌ای خشونت طلب به اغتشاش کشیده و مطالبات مردمی در سایه همین شلوغ کاری‌ها کم رنگ شد، امتحانی برای ملت ایران، فریب‌خوردگان و مدافعان امنیت کشور بود. خیلی از آنهایی که فکر می‌کردند با تخریب اموال عمومی می‌توانند زمام امور را در دست بگیرند به اغتشاشات اخیر امید بسته بودند، اما مردم با حضور به موقع خود فریب‌خوردگان را ناامید کردند. بهترین نمایش در این اغتشاشات پرده‌ای بود که نیروی انتظامی وارد صحنه شد.

خویشتنداری
آغاز اعتراضات اخیر صنفی بود و باید به آن توجه می‌شد تا خواسته‌های معقول و صنفی مردم برآورده شود با این حال به اغتشاش کشیده شد. محافظان امنیت برخلاف تصور کسانی که آنها را ابزاری برای سرکوب می‌دانستند، با اقتدار و خویشتن داری چون گذشته در انجام مأموریت‌های خود موفق عمل کرد. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همواره با عملکرد و تأثیرگذاری خود در کشور مورد تأیید بزرگان نظام بوده است.
نیروی انتظامی با خدمت صادقانه برای مردم همیشه با دقت بالا مأموریت‌ها را انجام داده و در حفظ امنیت کشور نقش بسزایی داشته است. رویکرد اجتماعی پلیس حل معضلات عمومی و پیشگیری از جرائم برای حفظ امنیت مردم است. نیروی انتظامی با صبر، هوشیاری و مدیریت در برخورد با عوامل اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر و برخورد با برهم زنندگان امنیت جامعه را برقرار کرد. سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا درباره درگیری و حمله به پلیس در اغتشاشات اخیر گفته است: «نیروهای پلیس در حوادث غیرمترقبه در کمترین بازه زمانی آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند. ضمن اینکه استان‌های معین مشخص شده است از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند.» وی اضافه کرد: «مسلماً اگر اتفاق بزرگی به وقوع بپیوندد بخشی از خانواده پلیس هم درگیر خانواده خود می‌شود اما مردم بدانند پلیس تمهیدات لازم را اندیشیده و تجهیزات کمک رسانی را آماده کرده است.»

اقتدار
هوشیاری نیروی انتظامی در برخورد با اغتشاشگران موجب شد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اغتشاش‌ها در کشور به حداقل و در برخی از نقاط به پایان برسد. در برخی از شهرهای کشور عده‌ای به بهانه مشکلات معیشتی به خیابان‌ها آمدند اما اندکی نگذشت که این اعتراض‌ها ظاهر ساختار شکنانه به خود گرفت و تبدیل به اغتشاش شد.
این اعتراض‌ها رفته رفته رنگ و بوی تخریب اموال عمومی را به خود گرفت تا اینکه مشخص شد دست رسانه‌های بیگانه، منافقین و استکبار پشت این اعتراض‌هاست. به دنبال این اغتشاشات با هوشیاری نیروی انتظامی و حضور به موقع نیروهای پلیس در سطح شهرها تخریب جدی‌ای صورت نگرفت. نیروهای انتظامی با حضور در خیابان‌های محل تجمع اغتشاشگران ضمن آرام کردن فضا باعث برقراری امنیت و اعتماد شهروندان شدند.
نیروهای نظامی، امنیتی، انتظامی، سپاه و سربازان گمنام امام زمان ؟عج؟  قطعاً حافظ نظام هستند و این حکومت همان کسانی است که 40 میلیون رأی دادند یعنی همان صاحبان رأی که طرفدارش هستند. قطعاً تفکر براندازی امکان پذیر نیست پس بایستی به دامن ملت بیایند و اگر نقصی است باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا برطرف شود.

جعل واقعیت
نیروی انتظامی در همه جای کشور حضوری فعال داشت با توجه به شرایط موجود دستور یافت تا بدون درگیری با مردم آنها را به آرامش دعوت کند تا فضای ملتهبی که برخی از آن سود می‌بردند آرام شود، اما در این بین عده‌ای از این فرصت بهره برده و به بهانه‌های واهی با جعل اخبار سعی داشتند تا نشان دهند مأموران نیروی انتظامی به سمت آنها حمله ور شده‌اند. رفتار خشونت طلبانه عده‌ای خاص که حسابشان از مردم جدا بود نشان داد این افراد کاری به درخواست‌های بحق مردم ندارند و تنها هدفشان افزایش اغتشاشات با حمله به پلیس است که البته موفق پلیس بود.
«شهادت و زخمی شدن ۸ نفر از پرسنل انتظامی پیرانشهر» خبری بود که اغتشاشگران و همچنین دستان پشت پرده دوست داشتند واقعی به نظر برسد اما فرمانده انتظامی آذربایجان غربی شهادت و زخمی شدن پرسنل انتظامی پیرانشهر در درگیری با مردم این شهرستان را تکذیب کرد. سردار ناصر اصلانی درباره درج شایعه شهادت سه نفر و زخمی شدن پنج نفر از پرسنل انتظامی شهرستان پیرانشهر در درگیری مردم با پلیس گفته است: «متأسفانه در فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی عناصر ضدانقلاب و معاندان خبری مبنی بر شهادت سه نفر و زخمی شدن پنج نفر از پرسنل انتطامی در درگیری مردم با پلیس شهرستان پیرانشهر درج کردند که تکذیب می‌شود.»
«ورود مأموران نیروی انتظامی در مغازه‌ها و تخریب اموال مردم» خبر دیگری بود که در صدر اخبار رسانه‌های معاند قرار گرفت تا بتوانند از آن به عنوان اهرم فشار استفاده بر پلیس و همچنین محرکی برای مردم استفاده کنند. این افراد نمی‌دانستند که فیلم‌هایی که در این ارتباط به اشتراک گذاشته و روی آن مانور تبلیغاتی می‌دهند سال‌ها پیش در کشورهای غرب آسیا تصویربرداری شده و ارتباط به ایران نداشته است. نیروی انتظامی به عنوان نیرویی که قسم خورده تا حافظ جان، مال و امنیت کشور باشد در اغتشاشات اخیر نشان داد بیشتر از همیشه مردم روی آنها به عنوان حامی حساب کنند. در بروز حوادثی نظیر آنچه در یکی دو هفته اخیر دیده شد با اقتدار بود، بی‌شک اگر نیروی انتظامی در مدیریت چه اتفاقاتی حضور نداشته باشد فرصت طلبانی که خود را در سفره دیگری سیر می‌بینند به سفره ایرانیان واقعی چنگ خواهند زد. اقدامات هوشمندانه نیروی انتظامی در مدیریت وضعیت پیش آمده امنیت فردای کشور و شهروندان ایرانی را تضمین کرد و این اتفاق لایق تقدیر است.

captcha
شماره‌های پیشین