392
شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۶
11
اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار شد

تقسیم فانوس‌ها

شب گذشته، مراسم اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار و برگزیدگان این جشن سینمایی مشخص شدند.

خبر

صبح نو

اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار شد

تقسیم فانوس‌ها

شب گذشته، مراسم اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار و برگزیدگان این جشن سینمایی مشخص شدند.

هیات داوران بخش نقد درون گفتمانی ضمن تقدیر از اثر «حرام می‌خوریم؟!» به‌کارگردانی آقای «هادی محمدی‌نسب» و «سوخت ما سوخت» به‌کارگردانی آقای «یاسین خوش آمد زهی» و«ترخیص» به‌کارگردانی آقای «مهدی انصاری»، لوح افتخار این بخش را به اثر «میراث آلبرتا3» به کارگردانی آقای «حسین شمقدری» اهدا کرد. همچنین هیات‌داوران، فانوس این بخش را به اثر «تلکه» به کارگردانی آقای «مسعود کارگر» و «فروشنده» به کارگردانی آقای «علیرضا بوالی»  اهدا کرد. جایزه ویژه بخش مستند نقد درون گفتمانی هم به اثر «زمستان یورت» به‌کارگردانی «میلاد میرزا باقری» اهدا شد.

مدافعان‌حرم،جنگ‌نرم‌وبیداری‌اسلامی
در بخش «مدافعان حرم»، هیات داوران ضمن تقدیر از اثر «زخم صلیب» به کارگردانی آقای«محمد صالحی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «رویای خلافت» به‌کارگردانی آقای «‌سید مجتبی خیام الحسینی» و  «بابایی» به کارگردانی آقای «مظفر حسین‌خانی هزاوه» اهدا کرد. همچنین هیات داوران فانوس این بخش را به اثر «‌فرزند ایران‌» به کارگردانی آقای «‌عارف جعفری چگنی‌» تقدیم کرد.
در بخش «جنگ نرم»، هیات داوران ضمن تقدیر از اثر «‌محرمانه کولا» به کارگردانی آقای« لقمان یدالهی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «تله اسکرین» به کارگردانی آقای «مصطفی حریری» اهدا می‌کند. هیات داوران فانوس این بخش را به اثر «پرزیدنت آکتورسینما» به کارگردانی آقای «محمدرضا بورونی» اهدا کرد.
در بخش «بیداری اسلامی و جهانی» هیات داوران ضمن تقدیر از اثر « نار و انار» به کارگردانی آقای« حیدر بنی حمزه»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر « قصر قند» به کارگردانی آقای «محسن اسلام‌زاده» و «حرمان» به‌کارگردانی آقای «حمید عبدالله‌زاده» تقدیم کرد.
هیات داوران فانوس این بخش را به اثر «با صبر زندگی» به کارگردانی آقای «وحید فراهانی» اهدا کرد.
در بخش « موشن گرافی» هیات داوران ضمن تقدیر از اثر «خاطرات و مخاطرات» به کارگردانی آقای «میثم حسینی» و اثر «شاه رفت» به کارگردانی آقای «مرتضی جعفرقلی زنجانی» لوح افتخار این بخش را به اثر «رییس» به کارگردانی آقای «احسان سنایی‌راد» اهدا کرد.براساس این گزارش، در بخش «پویانمایی» هیات داوران ضمن تقدیر از پویانمایی «رقص شمشیر» به کارگردانی آقای «وحید مباشری» به دلیل بیان روان قصه در عین سادگی فرم و ساختار و پویانمایی «ترامپت» به کارگردانی آقای «رسول آذرگون» به‌خاطر فضاسازی  و شخصیت سازی جذاب، لوح افتخار این بخش را به اثر «صفر در سفر» به کارگردانی آقای «موعود شیخ بهایی» به‌دلیل ایجاد فضای شاد و مفرح برای بیان موضوع اقتصاد مقاومتی  اهدا کردند. در این بخش، هیات داوران به دلیل اختلاف کیفی آثار این دوره با  دوره‌های گذشته بخش پویانمایی جشنواره عمار هیچ اثری را شایسته دریافت فانوس انتخاب نکرده‌اند.

سبک‌زندگی وتاریخ
 هیات داوران در بخش «جبهه فرهنگی و سبک زندگی»، ضمن تقدیر از اثر «زنگ کار‌» به کارگردانی آقای « هاشم مسعودی» به دلیل تشویق نوجوانان به کار و تقویت فرهنگ اتکا به خود که از مسائل مهم و دارای اولویت است و « امید در برزخ»  به کارگردانی آقای «رضا سورانی‌» به دلیل معرفی یک نمونه موفق از پرداختن به آسیب‌های اجتماعی و ارائه راه حل این مشکل؛ لوح افتخار این بخش را به اثر « بار دیگر زندگی » به کارگردانی آقای «امید مدحج» به‌علت روایتی هنری و خلاقانه از اردوهای جهادی تقدیم کرد. همچنین؛ هیات داوران فانوس این بخش را به اثر «‌فرج الله سلحشور‌» به کارگردانی آقای «‌محمد سعید غدیریان‌» به‌دلیل روایتی موجز و مکفی از زندگی یک قهرمان فرهنگی انقلاب و نسبت فرم و محتوای مناسب اهدا کرد. بنابرین گزارش، لوح هنری این بخش، با توجه به موضوع به روز و مبتلا به و ساختار قوی به اثر «در‌آستانه فصل سرد» به کارگردانی خانم «فاطمه مرزبان» اهدا می‌شود.
هیات داوران هشتمین جشنواره عمار، در بخش «تاریخ معاصر»، ضمن تقدیر از اثر «میرزا جواد» به‌کارگردانی آقای«سعید فرجی» و «تختگاه هیچکس» به کارگردانی آقای«مجتبی غفوری» و «گیلن باره» به‌کارگردانی آقای«‌داوود مرادیان» و «عبور ناممکن» به‌کارگردانی آقای «‌سید مسعود امامی» لوح افتخار این بخش را به اثر «از فوتبال تا پیروزی» به کارگردانی آقای «محمد حسن یادگاری» اهدا کرد. همچنین؛ هیات داوران فانوس این بخش را به اثر « اولین برخورد» به‌کارگردانی آقای «‌حمید رضا حیدری» تقدیم کرد. جایزه ویژه این بخش هم به اثر «قائم مقام‌» به‌کارگردانی آقای «سید‌محمد‌علی صدری‌نیا‌» اهدا شد.

داستانی‌ها
در بخش داستانی، هیات داوران در بخش فیلم کوتاه؛ ضمن تقدیر از اثر «همکلاسی» به کارگردانی آقای«مجتبی حیدری»، لوح افتخار این بخش را به اثر «سِلفی سَلَفی»  به کارگردانی آقای «سید مهدی میرغیاثی» و اثر «صداها» به کارگردانی «محمدحسین امانی» اهدا کرد. همچنین؛ فانوس این بخش را به اثر «مادر» به کارگردانی آقای «رضا زهتابچیان» تقدیم کرد.
در بخش فیلم نیمه بلند؛ هیات داوران ضمن تقدیر از اثر «سر به راه» به کارگردانی آقای«امیر داسارگر»؛ لوح‌افتخار این بخش را به اثر «‌خانه پنجم»  به کارگردانی خانم«رضوانه فتحی» اهدا کرد. همچنین؛ فانوس این بخش را به اثر «بعد از ظهر‌» به کارگردانی آقای «امیر عباس ربیعی» اهدا شد.
بنابر این گزارش، در بخش فیلم بلند؛ هیات داوران لوح افتخار این بخش را به اثر «ساحل امن» به کارگردانی آقای «کرامت پور شهسواری» اهدا کرد. همچنین؛ فانوس این بخش به اثر «خیال نقش» به کارگردانی آقای «احمد فیضی» ‌اهدا شد. در این بخش، هیات داوران لوح افتخار بازیگری را به آقایان «سامان غنائمی»‌ و «مانی رحمانی»‌ نقدیم کرد.

ملت‌قهرمان،اقتصادمقاومتی،استقلال
بر اساس این گزارش، در بخش «ملت قهرمان»، هیات داوران هشتمین جشنواره عمار، ضمن تقدیر از اثر «روایت ریحانه» به کارگردانی آقای«روح الله کاظمی‌زاده»، اثر «جست‌وجوی مطلق» به کارگردانی آقای «علی کیوان» و اثر «فاطمه» به کارگردانی خانم «معصومه نورمحمدی»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «بابا آب داد» به کارگردانی آقای «روح الله فخرو» اهدا کرد. براساس نظر هیات داوران، فانوس این بخش به اثر «نشانی» به کارگردانی آقای «اصغر بختیاری» تعلق گرفت.بر اساس این گزارش، هیات داوران بخش اقتصاد مقاومتی ضمن تقدیر از اثر «بازی در مسکو» به کارگردانی آقای «محسن مقصودی»، اثر «دشت آدمخوار» به کارگردانی آقای «مصطفی شبان»، اثر «تجارت ابدی» به کارگردانی آقای «محسن نقی‌زاده» و اثر «من می‌مانم» به کارگردانی خانم «فاطمه مرزبان»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «عالی‌نسب» به کارگردانی آقای «مهدی عوض‌زاده» و اثر «جوهره» به کارگردانی آقای«داوود شیخ» و اثر «حاصل فصل من» به کارگردانی آقای «امیر نصیری» اهدا کرد.
همچنین هیات داوران، فانوس این بخش به اثر «کارخانه جهان» به کارگردانی آقای «مصطفی رمضان‌خانی» اهدا شد.بنابرین گزارش، جایزه ویژه «نشان مردمی استقلال» هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، با حضور خانواده شهدای هسته‌ای‌...... نشان مردمی استقلال جشنواره به خانم سلیمه نصیری، قهرمان مستند «حاصل فصل من»؛ آقای‌محمود بارانی، قهرمان مستند «دشت آدمخوار»؛ آقای علی بیاتی به نمایندگی از پنج قهرمان مستند «ید واحد» و آقای محمدعلی هاشمی، قهرمان مستند «ز مثل...» تقدیم شد.  
درپایان پاسداشت ویژه آقای امرالله احمدجو، کارگردان آثاری مثل «روزی روزگاری»و «تفنگ سرپر»  انجام شد.

 

captcha
شماره‌های پیشین