392
شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۶
1
امروز مراسم نهایی دهمین دوره جایزه جلال برگزار می‌شود

جلال در ایستگاه احتمال

قرار است برگزیدگان نهایی بخش‌های مختلف دهمین دوره جایزه جلال، در آیین اختتامیه ساعت ۱۴ امروز شنبه ۱۶ دی‌ماه در تالار وحدت معرفی شوند. در این دوره جوانان، مورد توجه داوران قرار گرفته‌اند و احتمالاً برندگان جوان در دهمین دوره سهم بیشتری خواهند داشت. در این گزارش نگاهی به نامزدهای با شانس بیشتر می‌اندازیم.

دوبلور شخصیت جومونگ در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

بروسلی را بیشتر از جومونگ دوست دارم

سریال جومونگ از مجموعه‌هایی است که با گذشت زمان و پخش چندباره آن همچنان محبوبیت خود را دارد و به‌تازگی پخش فصل نخست آن در شبکه تماشا به پایان رسیده است. مدیریت دوبلاژ این سریال که به‌طور قطع از موثرترین عوامل جذب مخاطب آن محسوب می‌شود، موضوعی است که اهمیت خاص خودش را دارد. به بهانه بازپخش مجدد این مجموعه، در «صبح نو» با آقای علیرضا باشکندی، گفت‌و‌گویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

«صبح نو» از پایان مأموریت 45 روزه سپاه پاسداران در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر می دهد

یادگار شیرین در دیار بیستون

بیش از پنجاه روز از زلزله 7.3 ریشتری ازگله کرمانشاه می‌گذرد. زلزله‌ای که در بیش از بیست شهر کشور و در کشورهای همسایه هم احساس شد. زلزله‌ای که در آن بیش از هفتاد هزار نفر را در فصل سرما، بی‌سرپناه کرد. از همان روزهای ابتدایی زلزله بحث اسکان موقت و دوباره‌سازی شهر مطرح شد. مسأله اسکان موقت آن‌قدر برای همه مردم مهم بود که حتی کمپین و چالش هم برای آن به راه انداختند، در میان هیاهوی هنرمندانی که به زلزله‌زدگان کمک کرده بودند، اما سپاه پاسداران در سکوت بسیاری از زلزله‌زدگان را به زیر سقف برد تا این‌که چهارشنبه گذشته، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پایان مأموریت 45 روزه این نهاد در مناطق زلزله‌زده و ساخت 8100 کانکس در این مناطق خبر داد.

جنبش مطالبه در سخنان خطبای نماز جمعه کشور

مردم به عملکرد موسسات مالی اعتراض دارند

حجت‌الاسلام لکزایی در دوره آموزشی«رویکردشناسی فقه حکومتی» مطرح کرد

تبیین سیستمی فقه سیاسی امام خمینی

هفته دوم دوره آموزشی «رویکردشناسی فقه حکومتی» با سخنرانی حجت‌الاسلام نجف لکزایی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پنجشنبه گذشته در قم و به همت مدرسه آفاق برگزار شد.

شورشیان 88 و 96

درباره فیلترینگ

سرمقاله

آشوب، آشوب است

نسبت رهبر انقلاب با افراد و جریان‌های سیاسی چگونه است؟

پیمان رهبر

کنش‌های آسیب‌زای یاران احمدی‌نژاد ادامه دارد

گمانه‌های همدلی با آشوبگری

«زنبیل قرمز»، «بست‌نشینی» و «خشونت کلامی» اصلی‌ترین مؤلفه‌های کنش سیاسی حلقه یاران احمدی‌نژاد است. پس از پیگیری‌های قضایی پیرامون اقدامات حمید بقایی، کنشگران سیاسی موسوم به احمدی‌نژادی-بهاری وضعیت کشور را بحرانی بازنمایی کردند. پس از رخدادهای ناگوار آشوب خیابانی در سطح چند شهر کشور، سؤال جدی نسبت‌سنجی میان ارتباط حلقه نزدیک احمدی‌نژاد و آشوب‌های خیابانی در بین تحلیلگران سیاسی طرح شد، اما پس از گمانه‌زنی جعفری رنگ و بوی جدید پیدا کرد.

اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار شد

تقسیم فانوس‌ها

شب گذشته، مراسم اختتامیه جشنواره مردمی عمار برگزار و برگزیدگان این جشن سینمایی مشخص شدند.

کسب‌وکارهایی که از پس آلودگی هوا شکل گرفتند

کَره‌گیری از هوای آلوده

آلودگی هوا در ایران به یکی از همراهان همیشگی ریه‌های مردم بدل شده و مسوولان از مهار آن عاجز شده و در این بین کسب‌و‌کارهایی رونق گرفته‌اند که نه تنها به فکر نفس‌های مردم نیست بلکه با تبلیغات دروغ جیب مردم را نشانه گرفته است. با روند تغییر آب‌و‌هوای کشور و تبدیل شدن زمستان به فصل بی‌باران و بی‌برف، مردم بیشتر از قبل آثار آلودگی هوا را احساس می‌کنند. با این رویه و افزایش ذرات آلاینده هوا و همچنین تبدیل شدن شهرهای بزرگ به فضای دربسته‌ای که فقط در اکسید کربن از هوایش وارد ریه‌ها می‌شود عده‌ای هم پیدا می‌شوند که از این شرایط کره بگیرند.

یک جامعه‌شناس در گفت‌و‌گو با «صبح نو» از ابعاد پنهان ماجرای «ستایش» می‌گوید

در ستایش اعدام قاتل «ستایش»

صبح پنج‌شنبه گذشته، قاتل جنایت تلخ فروردین ماه 95 که منجر به تجاوز و قتل به دختربچه 6 ساله ساکن ورامین بود اجرا شد و «امیرحسین» بالاخره به دار مجازات آویخته شد تا پرونده یکی از جنجالی‌ترین قتل‌های این سال‌ها نیز بسته شود.

شماره‌های پیشین