391
چهارشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۶
1
دیوارهای بتنی مجلس مانع شنیدن صدای مردم می شود

حصارستان ملت

میدان بهارستان نخستین جایی است که مردم مشکلات‌شان را به آنجا می‌برند و امیدوارند که نمایندگان‌شان به میان آنها بیایند و بعد از دلجویی، تلاش‌شان را برای بهبود شرایط به کار ببرند. این روزها اما گویا فاصله مردم با نماینده منتخب‌شان بیشتر شده است، دیوار بتنی دورتادور مجلس اجازه رسیدن صدای دردمند مردم را به نمایندگان نمی‌دهد. ماه‌هاست که طرح سؤال از رییس‌جمهور در هیأت‌رییسه خاک می‌خورد و شرایط مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری همچنان بلاتکلیف است.

واکنش«حمیدنعمت‌الله»به‌مصاحبه‌عضوهیأت‌انتخاب‌جشنواره

ساداتیـان کم‌ذوق و ناآگاه است

آقای سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره ملی فیلم فجر، در یک مصاحبه درباره فیلم‌های بخش مسابقه اظهارنظرکرد.

نیروهای امنیتی آلمان و فرانسه دست به بازداشت گسترده معترضان زدند

کریسمس آشوب در اروپا

اروپا در حالی به استقبال سال نو رفت که چند روزی است مردم بسیاری از کشورها از جمله فرانسه و آلمان برای گرفتن حقوق اجتماعی و اقتصادی به خیابان‌ها آمده‌اند و بازداشت وسیع معترضان پاسخ مسوولان اروپایی به این خواسته شهروندانشان است، آن هم در‌حالی‌که همین مسوولان بااعلام بیانیه‌های مستمر و مداخله‌جویانه درباره اغتشاش‌های اخیر در تهران خواستار حفظ حق اعتراضات مسالمت‌آمیز و آزادی بیان مردم شدند!

تلگرام از مسدود کردن کانال اغتشاشگر خودداری می کند

بودن یا نبودن؛ مسأله این است!

اوایل آذرماه سال جاری بود که در گزارش «صبح‌نو» از احتمال مسدود شدن تلگرام در آینده نزدیک خبر دادیم. اخبار و قرائتی که به «صبح‌نو» رسیده بود از مسدود شدن آن حکایت می‌کرد. تلگرام به‌عنوان طرف مقابلِ ماجرا از همکاری با طرف ایرانی سر باز زده بود. زمزمه‌های مسدود شدن هم از سال گذشته به گوش می‌رسید. زمانی که در اسفندماه 1395 برخی خبرهای غیررسمی از رایزنی طرف ایرانی با یک پیام‌رسان چینی خبر می‌دادند. تعاملی که به‌طور همزمان و موازی با رایزنی با تلگرام پیش می‌رفت. نتیجه رایزنی‌ها اما خیلی امیدوارکننده نبود. حداقل اینکه همکاری تلگرام به اندازه سطح اهمیتی نبود که طرف ایرانی دنبال می‌کرد.

گفت‌و‌گو با کارگردان مستند ضد داعشی «رویای خلافت»

کشورهای دیگر بیشتر از ما به داعش پرداخته اند

در کنار انعکاس اخبار و تصاویر مختلفی که در مقطعی مدام از جنایات داعش در فضاهای گوناگون منتشر می‌شد، عده‌ای با ضبط و ثبت برخی از این لحظه‌ها به ساخت آثاری اقدام کرده‌اند که در قالب مستند علاوه‌بر حال و هوای آن روزها، چهره واقعی این گروه را به تصویر کشیده‌اند. در این باره تاکنون فیلم‌ها و مستندات زیادی تولید شده است، کارهایی که هر یک با نگاه و از زاویه مختص خود، به این موضوع پرداخته‌اند. «رویای خلافت» یکی از این آثار است که به کارگردانی آقای سیدمجتبی خیام الحسینی بحث آزادسازی موصل را به رشته تصویر درآورده است. این مستند 42 دقیقه‌ای به سفارش شبکه افق در تیر ماه امسال، همراه با رزمندگان عراقی در موصل تصویر برداری شد و چگونگی اشغال شهر موصل و آزادسازی آن طی 9 ماه را بررسی کرده است.

پیرامون حوادث اخیر کشور

یادداشت مهدی فضائلی

آلودگی هوا و مدیریت تعطیلات

نادیده گرفتن جنبش مطالبه

رهبر انقلاب با تاکید بر سوءاستفاده دشمن از وقایع اخیر گفتندبا مردم سخن می گویم

در وقت خودش

شماره‌های پیشین