390
سه شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۶
2
روحانی از صحنه گردان حوداث اخیر گفت

گفتند مشکلات را به داخل ایران می‌کشانیم

رییس جمهور آمریکا مدعی شد مردم ایران گرسنه‌اند

#shutuptrump

رییس جمهور آمریکا در جدیدترین پیام توئیتری خود در اظهاراتی خصمانه و کینه توزانه رسماً خواستار براندازی («تغییر») در جمهوری اسلامی شد و ثابت کرد که حمایت‌های آمریکا و انگلیس از اعتراض‌های مردمی در ایران برای به انحراف کشاندن آن و تبدیلش به اغتشاش موفق شدند.

صبح نو

رییس جمهور آمریکا مدعی شد مردم ایران گرسنه‌اند

#shutuptrump

رییس جمهور آمریکا در جدیدترین پیام توئیتری خود در اظهاراتی خصمانه و کینه توزانه رسماً خواستار براندازی («تغییر») در جمهوری اسلامی شد و ثابت کرد که حمایت‌های آمریکا و انگلیس از اعتراض‌های مردمی در ایران برای به انحراف کشاندن آن و تبدیلش به اغتشاش موفق شدند.


از هشتم دی‌ماه بود که اعتراض‌هایی به وضعیت اقتصادی کشور و معیشت در شهرهای مختلف ایران آغاز شد اما بعد از گذشت چند روز از این اعتراض‌ها دشمنان انقلاب دست به اغتشاش زده و این اعتراض‌ها را به بیراهه بردند.
از همان روزهای ابتدایی اعتراضات خیابانی،
رییس جمهور آمریکا و مقامات این کشور که دو ماه پیش مردم ایران را «تروریست» خوانده بودند، با انتشار بیانیه و توئیت‌هایی به حمایت از این اعتراض‌ها برخاستند؛ حمایت‌هایی که با توجه به اقدامات ضدایرانی ترامپ قابل باور نبود. همچنین «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم از کسانی بود که از اعتراضات جمعی ازمردم ایران حمایت کرد. از سویی دیگر رسانه های ضدانقلاب و بنگاه شایعه پراکنی بی بی سی از روزهای ابتدایی به انتشار گسترده این اعتراضات معدود اقدام کرده و تلاش کردند تا این اعتراضات را سیاسی جلوه دهند.
حمایت آنها از این اغتشاشات در حالی است که مردم سرزمین‌های اشغالی برای پنجمین هفته متوالی علیه نتانیاهو دست به تظاهرات زده‌اند و ترامپ نیز در داخل آمریکا به شدت رسانه‌هایی را که از وی انتقاد می کنند سرکوب می کند.
همین حمایت ها و سیاسی کردن اعتراض ها راه را به جایی برد که در روز جمعه مخالفان نظام دست به اقدامات آشوب‌طلبانه و تخریب اموال عمومی زدند، شعارهایی که از زبان برخی عوامل زده می‌شد،
زنگ خطری برای ایجاد فتنه جدید است که وابسته بودن عوامل اغتشاش به خارج از کشور را تقویت می‌کند. فتنه‌ای کاملاً برنامه ریزی شده که  بعد از شکست
فتنه 88 و با تحریم‌های اقتصادی، گام نخست آن برداشته شده بود.

تحریم‌های بی‌سابقه پس از فتنه ۸۸
بعد از فتنه 88 بود که دو بخش مهم اقتصاد ایران یعنی نفت و روابط بانکی ایران مورد هدف تحریم‌های سختگیرانه قرار گرفت و آمریکا تصمیم گرفت از تمام امکانات خود برای فشار به اقتصاد ایران استفاده کرده تا با فشار هرچه بیشتر به مردم، شکاف رخ داده در سال 88 را هرچه بیشتر عمیق‌تر و مردم ایران را وادار کند تا برای تغییر رفتار به حکومت ایران فشار بیاورند.
پس از آن در قانون اختیارات دفاع ملی برای سال 2012 آمریکا در اقدامی نادر با قرار دادن بانک مرکزی ایران در لیست تحریم، سیستم مالی و دسترسی ایران
به درآمدهای ارزی‌اش را نشانه رفت و ریسک همکاری مؤسسات مالی دنیا با ایران را چندین برابر کرد.
این تحریم‌های ثانویه بانکی با اضافه شدن تحریم قانون IFCA2013 در سال 92 ضربه نهایی را به ایران وارد کرد.
این اتفاق در کنار جریمه‌های سنگین آمریکا برای بانک‌های متخلف عملاً نظام مالی ایران را در دسترسی به درآمدهای ارزی خود به شدت در تنگنا قرار داد که نقش مؤثری در بالا رفتن قیمت ارز و نهایتاً تورم در سال‌های 90 تا 92 داشت، اتفاقی که همزمان با تحریم‌های نفتی علیه ایران صورت گرفت.
تحریم هایی که در مجموع منجر به کاهش درآمد و همچنین کاهش دسترسی ایران به درآمدهای خود شد که حاصل آن نیز خود را در اختلالات تورمی و ارزی ایران در آن سال‌ها نشان داد. تحریم هایی که در تمامی قوانین آن از اتفاقات پس از انتخابات 88
به عنوان یکی از عوامل تصویب آن‌ها نام برده شده است.
فشار اقتصادی راهکار انتخابی آمریکا برای ایجاد شکاف در ایران بود راهکاری که بعد از گذشت 8 سال تا حدی نتیجه بخش بود و سبب ذوق زدگی ترامپ شد بگونه‌ای که روز گذشته با انتشار توئیتی دست‌های پشت پرده آمریکا در اغتشاشات اخیر آمریکا را افشا کرد. رییس جمهور آمریکا ضمن «گرسنه»خواندن مردم ایران نوشت: « ایران با وجود توافق وحشتناکی که با دولت اوباما حاصل کرد، در حال شکست خوردن در تمام سطوح است. جمعیت زیادی از مردم ایران سال‌هاست که هدف سرکوب قرار گرفته‌اند. آنها برای غذا و آزادی گرسنه هستند. علاوه بر حقوق بشر،
ثروت آنها نیز در حال غارت شدن است. اکنون زمان تغییر است.»

افشاگری نظریه پرداز آمریکایی درباره دست‌های پشت پرده اغتشاشات ایران
سخنان «استفن لندمن» نظریه پرداز آمریکایی و
دانش آموخته دانشگاه هاروارد خود شاهدی بر دخالت آمریکا و اسرائیل است؛ وی با اشاره به توافق میان «ترامپ» و «نتانیاهو» برای برهم زدن اوضاع در ایران، اغتشاشات روزهای اخیر را امری سازماندهی شده از سوی موساد و سازمان سیا دانست و گفت: «اغتشاشات اخیر در ایران از سوی موساد و سازمان سیا رهبری می‌شوند.
تلاش سازمان سیا و موساد برای انجام انقلاب رنگی بیهوده بوده و محکوم به شکست است.»

استکبار با علم کردن سلطنت‌طلب ها در پی فتنه جدید است
سردار رسول سنایی راد، شامگاه جمعه در مراسم گرامی‌داشت ۹دی‌ماه گفت: بعد از شکست داعش، استکبار که نقشه‌های خود را بربادرفته می‌داند
این بار با علم کردن سلطنت‌طلب‌ها می‌کوشد تا فتنه‌گری جدیدی را در ایران شکل دهد.وی با ابراز اینکه دلخوشی به برجام موجب غفلت از اقدامات اقتصادی شد، تصریح کرد: در شرایطی که ایران به همه تعهداتش عمل کرد آمریکا بار دیگر بدعهدی خود را اثبات کرد بنابراین با وحدت در برابر توطئه‌ها  باید هوشیار باشیم.سنایی راد با بیان اینکه هر کسی خبطی را در درون نظام انجام دهد به سرنوشت سران فتنه دچار خواهد شد، تصریح کرد: هدف از فتنه گمراه کردن مردم،
طرح شعارهای حق با محتوای باطل است.

فتنه جدید در راه است
همچنین سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با اشاره به اغتشاشاتی که سبب خسارت به اموال عمومی شد، گفت: ورود عالی‌ترین مقام آمریکا در حمایت از اغتشاشگران، همراه با تعدادی دولت‌ها و رسانه‌های استکباری حاکی از برنامه‌ریزی آنها برای راه انداختن فتنه جدید در ایران بود که جز خفت و ناکامی برای دشمنان انقلاب اسلامی چیز دیگری به همراه نداشت.
وی تصریح کرد: حضور طیف‌های مختلف ضدانقلاب از باقی‌مانده‌های خانواده بدنام پهلوی تا سرکرده گروهک منافقین و جنایتکاران داعش و امثال آن در پازل طرح فتنه آمریکا در جمهوری اسلامی ایران، حجم، سطح و اندازه مخالفان و معاندان ضدالهی و مردمی مقدس جمهوری سلامی ایران را به درستی پیش روی افکار عمومی قرار داده است.

آمریکا، پشت صحنه آشوب‌ها
سردار یدالله جوانی، مشاور عالی نماینده ولی فقیه
در سپاه پاسداران، در خصوص اتفاقات و ناآرامی‌های اخیر در چند شهر کشور، گفت: موضع‌گیری رهبران آمریکا مشخص می کند که پشت صحنه آشوب‌ها چیست. وی با اشاره به حوادث چند روز اخیر در برخی از شهرهای کشور گفت: در چند روز گذشته شاهد بودیم که برخی از مردم به مشکلات اقتصادی، معیشتی و گرانی‌ها اعتراض داشتند اما آنچه قابل توجه است این است که سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای بیگانه و جریان ضدانقلاب سعی دارند تا از این نوع اتفاقات بهره بگیرند تا به مقاصد خودشان که همان ناامنی ایران است دست یابند. نوع پوشش اعتراضات چند روز گذشته در شهرهای مختلف توسط این رسانه ها به خوبی نیات و اهداف شیطانی آنها را نشان می‌دهد.
سردار جوانی ادامه داد: رفتارهایی که جریان نفاق، منافقین و رسانه‌های آنها و برخی کانال های تلگرامی داشته اند، نشان می‌دهد که آنها به دنبال نابود کردن اموال عمومی‌اند و به نوعی پروژه کشتارسازی و بحث خط دهی برای تخریب و آتش زدن بانک ها و ادارات دولتی را دنبال می‌کنند که در پشت این رفتار باید سرویس‌های بیگانه را جستجو کرد، زیرا مأموریت آنها بر هم زدن امنیت و آرامش جمهوری اسلامی است.
این روزها شاهد تحرکات ضد انقلاب در کشور هستیم که نظام را نشانه رفته‌اند و از خارج از مرزها هدایت می‌شوند، اما این نکته را نباید فراموش کرد که حضور مردم در سالگرد حماسه نهم دی نشان داد که هشیارند و حتی با وجود گله‌مندی نیز پای انقلاب ایستاده‌اند و تلاش‌های غرب مانند فتنه‌های گذشته بی‌نتیجه خواهد ماند.

 

captcha
شماره‌های پیشین