390
سه شنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۶
1
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق با رییس جمهور خبر داد

مالکیت سهام عدالت در آستانه آزادسازی

گزارش «صبح نو» از میزان فروش فیلم‌ها در اولین هفته زمستان

از ثبات در اکران تا فروش یکنواخت فیلم‌ها

روزهای اول زمستان در سینما با فروش ادامه‌دار کمدی آینه بغل و اکران فیلم «خانه کاغذی» همراه شد. با این حال میزان فروش گیشه‌ها تغییر چندانی نسبت به هفته گذشته نداشتند و 3 فیلم کمدی همچنان صدرنشین‌اند.

رییس جمهور آمریکا مدعی شد مردم ایران گرسنه‌اند

#shutuptrump

رییس جمهور آمریکا در جدیدترین پیام توئیتری خود در اظهاراتی خصمانه و کینه توزانه رسماً خواستار براندازی («تغییر») در جمهوری اسلامی شد و ثابت کرد که حمایت‌های آمریکا و انگلیس از اعتراض‌های مردمی در ایران برای به انحراف کشاندن آن و تبدیلش به اغتشاش موفق شدند.

دخالت‌های عربستان و امارات به اردن کشیده شد

کودتای سعودی در اردن

« ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن اخیراً به منظور جلوگیری از کودتا طی فرمانی، سه تن از شاهزادگان نزدیک خود را برکنار و به اقامت اجباری محکوم کرد. گفته می‌شود دستگاه‌های اطلاعاتی «امان» تماس‌هایی بین برادران و پسر عموی پادشاه اردن با مقامات سعودی و اماراتی برای کودتا علیه وی را رصد کرده‌اند.

خبرهای امیدوارکننده از اجرایی شدن قانونی که مدت‌ها معطل مانده بود

نور امید در چشم معلولان

این روزها، شاید امیدوارکننده‌ترین روزها برای معلولان باشد. روزهایی که آنان، نتیجه تلاش‌ها و پیگیری‌هایشان را همراه با همیاری مسوولان، مدیران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظاره می‌کنند. روزهایی که بالاخره پس از دو سال معطل ماندن یک قانون روی زمین مانده، قرار است بالاخره اجرایی شدن مفاد اصلاحیه قانون جامع معلولان کلید بخورد و به این ترتیب، این قانون در قالب تسهیلات و طرح‌هایی به وقفه 10 ساله در زندگی عادی معلولان و مشکلات پیش روی آنان پایان دهد.

سرمقاله

خوش خیال‌ها

صاحبان کسب و کارهای اینترنتی نوپا قربانی غیر مستقیم اغتشاش‌های این روزها شده‌اند

سقوط موشک روی دخل استارتاپ ها

چند روزی است که اپلیکیشن های تلگرام و اینستاگرام از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است. موضوعی که البته به گفته مسوولان ذی‏ربط موقتی است و در روزهای آینده، دوباره در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. اما قطع تلگرام و اینستاگرام چه تبعاتی خواهد داشت. آیا از دسترس خارج کردن آن‏ها تأثیری روی اقتصاد و زندگی اجتماعی مردم خواهد گذاشت.

اقتصاد لیبرالی؛ آفت اقتصاد ایران

صبح نو

سرمقاله

خوش خیال‌ها

رییس رژیم آمریکا بالاخره پرده از امیال خود کنارکشید و جهش مطالبات مردم به واسطه شورش‌های خیابانی کور و ضدانقلابی را معنادار کرد؛ براندازی جمهوری اسلامی. شتاب زدگی طراحان سناریوی نمایش گرسنگی و ویرانی ایران، فقط یک دستاورد برای آنها به همراه داشت که آن هم تلاش برای محدودسازی طرح عمومی و آشکارا دغدغه‌های معیشتی و انحراف صداها و آواها به سمت ساختارشکنی و آشوب آفرینی. این رخدادها نتیجه مستقیم نارضایتی از وضع اقتصادی و مالی نیست، چه این که در 8-7 ماهه اخیر به انحای مختلف اعتراض گروه‌های آسیب دیده مطرح شده بود و در موارد اندکی سمت و سوی التهاب آفرین پیدا کرد و در برخی موارد (مانند مؤسسات مالی) شاهد گشایشی محدود برای رفع مشکل نیز بودیم؛ البته تجمعات و تحصن‌های مذکور، زمینه و زیرساخت لازم را برای سوءاستفاده ضدانقلاب فراهم آورد و مسیر خرابکارانه آنها را تسهیل کرد. از دیگر سو، این تحرکات کور همچنین ادامه درخواست‌ها و چالش‌های فتنه 88 نیز نبود و در هیچ جا نشانی از چنان مطالبه‌هایی دیده نمی‌شود، بلکه سطحی ضددینی و ضدملی داشت که در آن نه مقدسات مذهبی، مصون از تعرض بودند و نه هویت و ارزش‌های ملی. به این دو جهت، کشور با یک حرکت هدایت شده و خصمانه مواجه شد که کاملاً بی سابقه بود و به سیاق رفتارهای دول سعودی و آمریکا در یکی دو ساله اخیر بسیار نزدیک است؛ اقدامات سختی که عمدتاً با شکست رو به رو شده و نمونه بین آن، اتفاقی است که در منطقه افتاده و پیروزی جریان مقاومت. اقدامات کنونی شاید ابتکاری عجولانه برای حل مشکلات منطقه‌ای و سیاسی غرب بوده باشد که به شکستی تازه انجامیده است.

captcha
شماره‌های پیشین