389
دوشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۶
6
شهردار تهران و رییس شورای شهر از تخریب اموال عمومی توسط خرابکاران گفتند

خسارت اغتشاش به پایتخت

معابر و خیابان‌ها، جولانگاه تبلیغات بی‌نظارت شده است

بیلبوردهای کف‌خیابانی

کافی است قدمی در خیابان‌های پرتردد بزنید، حجم زیادی از آگهی‌های تبلیغاتی روی سنگ فرش‌ها را پوشانده و تبلیغات محیطی امروز معنای دیگری یافته است و در زمانی‌که مناظر چشم نواز شهری کم شده، باید دستگاه‌های مدیریت شهری به کمک این مردم بیاید.

صبح نو

شهردار تهران و رییس شورای شهر از تخریب اموال عمومی توسط خرابکاران گفتند

خسارت اغتشاش به پایتخت

در پی ناآرامی‌های شب گذشته تهران و برخی شهرهای کشور، عده‌ای از شرکت کنندگان در تجمع‌های غیرقانونی به اموال عمومی آسیب رساندند. در این میان تعدادی از اتوبوس‌ها در کنار خیابان نیز آسیب دیدند و حتی گفته شده شیشه برخی از ایستگاه‌های بی آر تی نیز شکسته شده است.
تعداد معدودی از اغتشاشگران که به خیابان انقلاب آمده بودند، در مسیر خیابان انقلاب منتهی به میدان فردوسی دست به تخریب اموال عمومی زدند. این افراد با یورش به نرده‌های میان خیابان و ایستگاه اتوبوس به تخریب آنها اقدام کرده و با به آتش کشیدن سطل‌های زباله برای سایر شهروندان مزاحمت ایجاد کردند. این افراد نرده‌های میان خیابان را کنده و با سنگ به شیشه‌های ایستگاه بی آر تی حمله کردند.
آن طور که به شکل عمومی گفته شده، خسارت ناشی از اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی در تهران زیاد نبوده اما همین میزان هم هنوز برآورد نشده است. گمانه زنی‌ها میزان خسارت تهران را زیاد نشان می‌دهند اما شهردار تهران نظر دیگری دارد. آقای محمدعلی نجفی، شهردار تهران با اشاره به اینکه شهر تهران در اغتشاش‌های چند روز گذشته آسیب دیده است، گفت: «با وجود اینکه آشوبگران در اغتشاشات اخیر پایتخت به برخی از اموال عمومی آسیب رسانده‌اند اما هنوز آمار دقیقی از میزان ریالی خسارت‌های شب گذشته تهران وجود ندارد.»
وی با اشاره به اموالی که در این اغتشاش مورد آسیب قرار گرفتتد، ادامه داد: «در اغتشاشات اخیر تهران به دو دستگاه اتوبوس و چند ایستگاه اتوبوس آسیب و خسارتی وارد شده است و بعضی از نرده‌های سطح شهر و همچنین چند سطل جمع آوری زباله نیز خسارت‌هایی وارد شد که البته میزان رقم ریالی آن قابل توجه نیست ولی از نظر اجتماعی آسیب‌هایی را به شهر وارد کرد.»
رییس شورای شهر تهران نیز در واکنش به ناآرامی‌های اخیر تهران گفته است: «پیگیری مطالبات به صورت مدنی مناسب‌ترین روش است و با اعتراضات کف خیابانی، تنها اموال عمومی آسیب می‌بیند و فضا امنیتی می‌شود.»
آقای محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اغتشاشات روز گذشته تهران اضافه کرد: «ما در موقعیت هوشیاری ملی قرار داریم و ما اعضای شورای شهر توصیه می‌کنیم که از فضای هیجانی پرهیز شود چرا که باید ملتی واحد بمانیم تا از گزند دشمنان در امان باشیم.»
وی ادامه داد: «نحوه بیان انتقادات و مطالبات باید به شیوه قانونی و در چارچوب رعایت قانون باشد نه به صورت هیجانی، تحت تأثیر برخی دروغگویی‌ها در فضای مجازی قرار نگیرید. باید قبول کرد که فشارهای اقتصادی و تبعیض طبقاتی وجود دارد و صدای مردم باید توسط 3 قوه و نهادهای حاکمیتی شنیده شود.»
تهران قلب کشور است و هر اتفاقی در این شهر، می‌تواند تأثیر مستقیم روی سایر شهرها داشته باشد. اغتشاش‌ها و زلزله‌های اخیر نشان داد که خود شهر و مدیران شهری آمادگی‌های لازم و کافی برای مقابله با حوادث احتمالی را ندارند.

captcha
شماره‌های پیشین