389
دوشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از آمار فزاینده موسسه‌های خیریه

کار نیکو کردن از پر کردن است؟

رشد روز افزون خیریه‌ها در کشور قابل تقدیر است اما آیا وجود این خیریه‌ها توانسته باری از دوش نیازمندان کشور بردارد؟ این سوالی است که امروز خیلی از خیرین و مردم از خود می‌پرسند. امروز آمار ثبتی مشخصی درباره تعداد مؤسسات و نهادهای خیریه در کشور وجود ندارد.

افزایش نرخ باروری ایرانیان به سطح «جانشینی»

صدای زندگی می‌آید

کاهش نرخ باروری فقط دغدغه دولتمردان ایرانی نیست. در خارج از ایران هم کاهش این نرخ از کابوس‎های دولتمردان به‌شمار می‌رود، به‌خاطر همین است که همیشه آنها طرح و برنامه‏‏ ای برای از بین بردن این کابوس دارند. حالا چند سالی می‌شود که در ایران هم کاهش نرخ زاد و ولد، جزو دغدغه‏ های نظام شده است.

گروگان ایرانی بعد از 17 روز آزاد شد

عملیات برون مرزی سپاه در خاک افغانستان

شهردار تهران و رییس شورای شهر از تخریب اموال عمومی توسط خرابکاران گفتند

خسارت اغتشاش به پایتخت

تلگرام از مسدود کردن کانال جدید اغتشاشگران خودداری کرد

شـو آف؟

خبر قابل پیش‌بینی بود: «با تصمیم سطوح عالی امنیتی، فعالیت تلگرام و اینستاگرام فقط به‌طور موقت محدود می‌شود.» این خبری بود که روز گذشته در رسانه‌های رسمی کشور به نقل از منابع آگاه امنیتی منتشر شده بود. فعال بودن این شبکه‌های اجتماعی روی نسخه‌های دسکتاپ رایانه‌ها و قطع بودن آنها روی دستگاه‌های اندروید، حاکی از آن بود که ظاهراً فیلترینگ این شبکه‌ها صرفاً برای آن دسته از کاربرانی اتفاق افتاده است که از طریق سیم‌کارت تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی دارند.

دست‌های عربستان و آمریکا در اغتشاشات ایران رو شد

آل فضول

حضور اعتراضی گروهی از مردم در خیابان‌های تهران و سایر شهرها ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است. حالا موضوع از اعتراض‌های صنفی و حزبی فراتر رفته و عده‌ای سودجو و ضدانقلاب با سر دادن شعارهای تند علیه انقلاب و نظام اسلامی و همچنین زدن صدمه به اموال عمومی، دنبال اهداف پنهانی از این قضایا هستند که بررسی بیشتر آن می‌تواند به روشن شدن افکار عمومی کمک بیشتری کند؛ به‌خصوص که حالا عربستان سعودی و آمریکا بیش از هرکشور دیگری با ذوق و شوق فراوان چشم به خیابان‌های کشورمان دوخته‌اند و البته ناگفته نماند که آنها یک بار در سال 88 نیز چنین وضعیتی را تجربه کردند اما با هوشمندی دوستداران انقلاب و قاطبه ملت ایران، خواب‌هایشان برای جمهوری اسلامی ایران در حد همان رؤیا باقی ماند.

گفت‌و‌گو با دبیر اجرایی جشنواره تلویزیونی جام جم

جشنواره جام جم را با 3ستاره مقایسه نکنید

در کنار جشنواره‌های سی و چندساله‌ای که مدت‌هاست در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری برگزار می‌شوند، رسانه ملی هم از چندی پیش به برپایی جشنواره‌ای با عنوان جشنواره تلویزیونی جام جم اقدام کرده است، رویدادی که بعد از یک وقفه، امسال چهارساله می‌شود. ساز و کار این جشنواره به این شکل بود که در آن با حضور کارشناسان و داورانی که سال‌هاست در جعبه جادویی فعالیت دارند، تولیدات تلویزیونی شبکه‌های سیما به شکل موضوعی دسته بندی شده و پس از داوری، برگزیدگان هر رشته (مانند بهترین برنامه گفت‌وگو محور، بهترین بازیگر طنز، بهترین برنامه اجتماعی و...) معرفی می‌شدند.

سرمقاله

کف روی آب

فضای نقد واعتراض در چارچوب قانون آزاد است

روحانی:هوشیار باشید

بعد از آنکه تجمع عده‌ای فرصت طلب تجمعات جمعی از مردم در پیگیری مطالباتشان از دولت را به انحراف کشیدند و اعتراض را به اغتشاش تبدیل کردند، رییس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد که نقد و اعتراض حق مردم است اما اغتشاش را تحمل نمی‌کنیم.

شماره‌های پیشین