388
یکشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۶
2

رهبرانقلاب: روحانیت در مقابل دشمنان اسلام و ایران سینه سپر کرد

مردم ایران: اجازه فتنه‌انگیزی دوباره را نمی‌دهیم

گله مندانی که پای انقلاب ایستاده‌اند

روز گذشته هشتمین سالروز حماسه نهم دی ماه بود. مردم با اینکه از دولت و وضعیت معیشتی‌شان گله مند بودند اما بازهم با حضور گسترده خود حماسه‌ای دیگر آفریدند و نشان دادند پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند اما از دست کاخ نشینان جان به لب شده‌اند.

خبر

صبح نو

مردم ایران: اجازه فتنه‌انگیزی دوباره را نمی‌دهیم

گله مندانی که پای انقلاب ایستاده‌اند

روز گذشته هشتمین سالروز حماسه نهم دی ماه بود. مردم با اینکه از دولت و وضعیت معیشتی‌شان گله مند بودند اما بازهم با حضور گسترده خود حماسه‌ای دیگر آفریدند و نشان دادند پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند اما از دست کاخ نشینان جان به لب شده‌اند.

ساعت 9 صبح بود که مراسم گرامیداشت یوم‌الله 9دی با حضور گسترده مردم انقلابی تهران در مصلای امام خمینی(ره) با سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب و عضو مجلس خبرگان رهبری و مداحی حاج سعید حدادیان برگزار شد.

اجازه فتنه‌انگیزی دوباره را نمی‌دهیم
آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در سخنرانی خود اظهار داشت: ما می‌دانیم دشمن بار دیگر قصد فتنه‌انگیزی میان مردم از طریق فضای مجازی و حصر اقتصادی را دارد اما ملت ما ملت 9 دی،‌ 19 دی، عاشورایی و حسینی(ع) است. ملت علوی در مقابل دشمن شکست نخواهد خورد. این گفته خود خداوند است. ما یقین داریم که در عرصه فضای مجازی، اقتصادی، سیاسی و توطئه‌های خارجی بینی دشمن را به خاک خواهیم مالید.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ما انتظار داریم مسوولان دولت با موضع محکم و شجاعانه دشمن را از تحمیل خواسته‌هایش بر ما مأیوس کنند که این اراده را ما در مسوولان می‌بینیم و مسوولان بدانند که اگر در مقابل آمریکا ایستادگی کنند مردم پشت آنها خواهند ماند و از آنها حمایت خواهند کرد، زیرا ما خدا را داریم.

قطعنامه تجمع یوم‌الله 9دی

در پایان  قطعنامه تجمع یوم‌الله 9دی قرائت شد که بخشی از قطعنامه به این شرح است:  «یوم‌الله نهم دی‌ماه روز تجلّی دست قدرت الهی در برابر فتنه عظیم آمریکایی ــ صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی و خلق حماسه بزررگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز است، روز نمایش اقتدارِ نظام اسلامیِ متّکی به مردم، وحدت لاینفک ملّت حول محور ولایت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت، دشمن‌شناسی، وظیفه‌شناسی و عمل بهنگام است که با تدابیر حکیمانه، روشنگری و هدایت‌های عالمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امّت اسلامی و حرکت اقیانوس عظیم الهی و کاملاً خودجوش و تکلیف‌گرایانه با حضور میلیون‌ها ایرانی متدیّن، فهیم و زمان‌شناس، بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین فتنه علیه انقلاب اسلامی خنثی و فتنه‌گران منزوی شدند.»

9 دی پایان فتنه‌ها نبود

همچنین، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در تجمع راهپیمایی ۹ دی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه ۹ دی پایان فتنه‌ها نبود، بلکه 40 سال است که کشور ما در معرض فتنه‌های مختلفی قرار دارد و محور همه فتنه‌ این است که  می‌خواهند مقدماتی را برای فروپاشی نظام این ملت به وجود بیاورند.
پناهیان با بیان اینکه ۹ دی را باید جشن گرفت، گفت: دشمنان ما از اینکه بتوانند فروپاشی از درون کشور ما را رقم بزنند ناامید شدند، اما هنوز تلاش می‌کنند، چرا که می‌خواهند پیروزی ما را به تأخیر بیندازند و برای ما هزینه ایجاد کنند و چند روزی دوام خود را بیشتر کند.
وی با اشاره به اینکه در آخرالزمان فتنه‌ها به سرعت رسوا می‌شود، گفت: هرکسی در این کشور حرف غلطی بزند به سرعت رسوا خواهد شد و این خاصیت فتنه‌ها از آخرالزمان است که سرعت رسوایی بالا می‌رود.
حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دشمنان ما کور خوانده‌اند که مدل انقلاب‌های رنگی را در کشور ما به وجود بیاورند. من به شما مژده خواهم داد، ما مدل‌هایی را به کشورهای استکباری صادر خواهیم کرد که موجب فروپاشی آنها از درون شود.
پناهیان تصریح کرد: ما از اندیشه دفاع از خود گذشتیم و این دشمنان ما هستند که در لاک دفاعی خود فرو رفتند. ما مدل دفاعی خود را به کشورهای منطقه انتقال داده‌ایم و منطقه از یوغ استکبار نجات پیدا کرد و همین مدل را برای جهان انجام خواهیم داد، دیری نخواهد پایید که آمریکای جهانخوار شاهد فروپاشی از درون خواهد بود.
بعد از اتمام مراسم بود که مردم تهران به رسم سال‌های گذشته پیاده روی کردند و شعارهایی چون«مشت محکم می‌زند این ملت بر دهن فتنه‌گر بی‌غیرت»،«تا پای جان حامی انقلابیم، مدافع سرسخت حریم اهل بیتیم»،«ولایت فقیه نور عین است»، «این همه لشکر آمده به‌عشق رهبر آمده»،
«ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» و مرگ بر فتنه‌گر سر دادند.

روی دیگر راهپیمایی 9دی
اما 9 دی امسال در کشور کمی هم تفاوت داشت؛ پلاکاردهایی چون «برجامو پله کردن، مردمو ذله کردن»، « سیلی از کوخ نشین، کاخ نشین خواهد خورد»، « مسئولین کاخ نشین، زودتر برید گم بشید»، «مردم در درد، بازار در رکود، دولت در سکوت»،
« گله‌مندیم اما پای انقلاب می‌ایستیم» دیده می‌شد.
دانشجویان در کرمانشاه پلاکاردهایی با عنوان‌های «نشکنه پشت مردم؛ زیر بار تورم» و« فتنه گر حیا کن؛ مستضعفو رها کن» را در دست داشند، مردم این شهر زلزله زده «مردم در درد، بازار در رکود، دولت در سکوت» را نشان می‌دادند، گیلانی‌ها شعار «گله‌مندیم اما پای انقلاب می‌ایستیم سر دادند و در مشهد هم «حساب معترض با ضد انقلاب جداست»، «مدیران نجومی، نارضایی عمومی»،  « فشار اقتصادی، تورم و گرانی جواب بده روحانی» را به نمایش گذاشتند.
همانگونه که یکی از شهروندان پلاکاردی با عنوان
«مسئولین ذوق زده نشوند، برای حفظ انقلاب اسلامی  آمده‌ایم.»، مردم جمهوری اسلامی هشیارند و همچنان پای نظام ایستاده و از آن پاسداری می‌کنند، اما گله‌هایی دارند که باید هرچه سریعتر به آن رسیدگی شوند، همانگونه که 10 ماه پیش مقام معظم رهبری از وضع معیشتی مردم ابراز نگرانی کرده بودند. بی توجهی‌ها به منویات و هشدارهای رهبری زمینه ساز گله مندی مردم است اما آن‌ها پای آرمان‌های رهبرشان ایستادند.

 

captcha
شماره‌های پیشین