387
شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۶
3
برگزاری بزرگداشت حماسه 9 دی در سراسر کشور

حماسه‌ای برای همیشه

9 دی 1388، این تاریخ برای همیشه در تقویم حضور ایرانیان در حمایت از نظام اسلامی ثبت شده است. روزگاری که در هنگامه امید دشمنان برای اقدامات براندازانه، تدبیر ایرانیان پاسخی مقتدرانه به آنان برای عقب‌نشینی از اهداف اعلامی و اعمالی خود بود.

«حکمت» و کانون‌های قدرت

صبح نو

برگزاری بزرگداشت حماسه 9 دی در سراسر کشور

حماسه‌ای برای همیشه

9 دی 1388، این تاریخ برای همیشه در تقویم حضور ایرانیان در حمایت از نظام اسلامی ثبت شده است. روزگاری که در هنگامه امید دشمنان برای اقدامات براندازانه، تدبیر ایرانیان پاسخی مقتدرانه به آنان برای عقب‌نشینی از اهداف اعلامی و اعمالی خود بود.

رخدادهای سال 1388 روایت از هجمه تمام عیار دشمنان به اصول نظام جمهوری اسلامی ایران بود. آنان ابتدا با تشکیک در سلامت انتخابات خواهان تقلیل قدرت مردم‌سالاری دینی به‌عنوان الگوی بدیع و تلفیقی در مشارکت سیاسی مردم در ساختار نظام اسلامی و اعتمادزدایی از نظام اسلامی در امانتداری رأی مردم بودند و در همین راستا ابتدا خواهان ضربه به جمهوریت نظام و سپس روند فزاینده چارچوب‌های غیرقانونی آنان به سمت توهین به اصول اسلامیت نظام ختم شد.

جنگجویان علیه ایرانیان
نخستین گام سران فتنه با ادعا تقلب منجر به اردوکشی‌های خیابانی در تهران شد و پس از با بیانیه‌های تشویقی سران فتنه در برخی از روزهای خاص ادامه پیدا کرد هرچند با مرور زمان با آگاهی مردم نسبت به ماهیت اقدامات سران فتنه، کمیت شرکت‌کنندگان در اقدامات غیرقانونی کاهش یافت. در آن مقطع زمانی بنیامین نتانیاهو از سران رژیم غاصب صهیونیستی، سران فتنه را «سرمایه بزرگ خود در ایران» دانست و شیمون پرز آنان را جنگجویان این رژیم در برابر جمهوری اسلامی ایران دانست و همچنین جنگجویان سران فتنه‌خواهان کمک‌های مادی جدی و اثرگذار بودند. به نحوی که مایکل لدین سناتور شناخته شده آمریکایی سال 2012 در گفت‌وگو با بنیاد سرمایه‌گذاری تجاری آمریکا اظهار داشت:‌ «سران جنبش سبز در یک نامه 8 صفحه‌ای به اوباما خواهان تداوم کمک و حمایت‌های آمریکا شدند و با تشریح شرایط ایران خواستند آمریکا هر تصمیمی لازم است اتخاذ کند تا شاهد پیشرفت‌هایی در جهت تمایلات غرب باشد.»  اغتشاش‌گران با چنین شبکه پشتیبان اقدامات خود را در روز عاشورا سال 1388 به سمت توهین به ساحت مقدس امام‌حسین ؟ع؟ سوق دادند و پس از آن سران فتنه، پیاده نظام دشمن را «امت خداجو» دانستند و مهر تاییدی بر اغتشاشات روز عاشورا زدند.

حماسه ایرانیان در 9 دی
در آن مقطع زمانی برآیند تحلیلی دشمنان انقلاب اسلامی نمایانگر برداشت‌های غیر واقعی مبتنی بر دستیابی به اهداف نهایی آن بود، اما بار دیگر پروژه‌های هدفمند آنان به شکست انجامید و تکاپوی آنان برای «سلب قدرت مادی و معنوی» جمهوری اسلامی با حضور سراسری مردم در 9 دی 1388 پایان یافت. اصلی‌ترین شکست قدرتهای استکباری در تقابل با جمهوری اسلامی عدم شناخت ملت ایران بود. در همین راستا رهبرمعظم انقلاب اسلامی فرمودند:‌ «این را قاطعاً عرض می‌کنم که دشمن با همه برنامه‌ریزی‌هایش، مردم ما را نشناخته، ملّت ایران را نشناخته؛ اشتباه می‌کنند. دیدید در سال ۸۸ خطا کردند و آن فتنه را راه انداختند و کار را به جاهایی رساندند که به خیال خودشان جاهای بسیار باریک و حسّاس و دقیقی بود، [امّا] ناگهان حرکت عمومی نهم دی همه را مبهوت کرد.»  و از سوی دیگر جنس حضور مردم در 9 دی 1388 علاوه‌بر برهم زدن معادلات دشمنان دارای ابعاد هویت انقلابی به منزله «همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بی‌نظیرِ تاریخی در سال 57، همان روح در ماجرای 9 دی نشان داده شد» نیز بود.

فعال‌سازی خط تحریف
در «جنگ نفوذ» راهبرد «تحریف» اصلی‌ترین کارویژه هدایت‌گران است. در راهبرد تحریف در سه سطح شاهد  تکاپو برای تغییر ماهیت آرمان‌های انقلاب اسلامی‌، شخصیت‌های ماندگار و اصالت‌بخش جمهوری اسلامی و رخدادهای حمایتگرایانه مردم از نظام اسلامی هستیم. در راستای این راهبرد تحریف در چارچوب جنگ نفوذ‌، مجاهدت مردم در برابر عناصر ضدانقلاب در دهه 60 و حماسه 9 دی اصلی‌ترین کانون تمرکز آنان است. به نحوی که پیش از این رهبرمعظم انقلاب اسلامی پیرامون خط تحریف حماسه 9 دی نیز هشدار دادند که دشمن بر «این روزهاى بزرگ و این حوادث بزرگ؛ کار می‌کنند و تلاش می‌کنند براى اینکه سوابق تعیین‌کننده و عموماً افتخارآمیز براى انقلاب و دوران دفاع مقدّس و امثال اینها، فراموش بشود. نهم دى را هم می‌خواهند به فراموشى بسپرند. حادثه‌ عاشوراى حسینى را هم ستمگران و ظالمان می‌خواستند نگذارند باقى بماند.» و اصلی‌ترین تمرکز آنان ایجاد رخدادهای تصنعی برای بدیل‌سازی حماسه 9 دی و همچنین تقلیل عنصر جانبداری همه‌جانبه مردم از نظام اسلامی به حمایت فردگرایانه برای ممانعت از ماندگاری حماسه مردم است.

captcha
شماره‌های پیشین