387
شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۶
1
برگزاری بزرگداشت حماسه 9 دی در سراسر کشور

حماسه‌ای برای همیشه

9 دی 1388، این تاریخ برای همیشه در تقویم حضور ایرانیان در حمایت از نظام اسلامی ثبت شده است. روزگاری که در هنگامه امید دشمنان برای اقدامات براندازانه، تدبیر ایرانیان پاسخی مقتدرانه به آنان برای عقب‌نشینی از اهداف اعلامی و اعمالی خود بود.

گفت‌وگو با کارگردان مستند زندگی اسدالله لاجوردی

فشار آوردند پروژه متوقف شود

مستند «آقای دادستان» با موضوع زندگی شهید اسدالله لاجوردی جدیدترین اثر محسن اسلام‌زاده است که در هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار هم حضور دارد. این مستند با حمایت شبکه مستند سیما و توسط مرکز فرهنگی میثاق ساخته شده است. به بهانه حضور این مستند سراغ اسلام‌زاده رفتیم که در چند سال اخیر نامش در کنار بعضی مستندهای جدی به چشم می‌خورد.

گزارشی از تجمعات اعتراضی به گرانی و مشکلات اقتصادی

آنچه ‌درخیابان‌ها گذشت

چند روزی است که برخی شهرها شاهد اعتراضات مردمی به موضوعاتی است که جنبه اقتصادی دارد. مشکلات اقتصادی و فشارهای معیشتی و بیکاری از دلایلی است که شرکت کنندگان در این اعتراضات خواستار آن هستند. تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از اعتراض‌ها نشان می‌دهد که در مشهد، نیشابور، شاهرود و برخی شهرهای جنوبی کشور مردم تجمع و شعارهایی در اعتراض به گرانی سر می‌دهند. این اعتراضات به خوبی نشان می‌دهد که دولت نتوانسته در مقابل مشکلات معیشتی برنامه درستی را اجرا کند.

صدای مردم را بدون‌روتوش بشنوید

فرافکنی با توهم‌توطئه

مطالبات اقتصادی مردم از دولت این روزها به سطح خیابان‌ها کشیده، اعتراض‌هایی که نمونه جدی آن در مشهد رخ داد، شهری که بخش قابل توجهی از مردمش سهامدار پدیده شاندیز بوده و به‌دلیل اهمال دولت در عمل به وعده‌هایشان همراه با بخش دیگری از مردم که معترض به گرانی‌های اخیر بودند در میدان شهدای مشهد تجمع و شعارهایی اعتراضی علیه دولت سر دادند. مطالباتی که البته آیت‌الله علم‌الهدی نیز آنها را بر حق دانسته و خواستار رسیدگی دولت به این خواسته‌ها شده است.

اهالی درکه از عزم‌شان برای برپایی دوباره حسینیه سادات پس از آتش‌سوزی می‌گویند

چراغی که خاموش نمی‌شود

روی بنری که به دیوار حسینیه نیمه‌سوخته نصب‌کرده‌اند، با خط درشت نوشته‌شده است: «بار دیگر یزیدیان خیمه بارگاه سالار شهیدان را به آتش کشیدند، اما یزیدیان بدانند که ما خادمین اهل‌بیت تا پای جان ایستاده‌ایم.» این پیام اعضای حسینیه سادات درکه اما در حد یک شعار نیست. آنها سریع و بدون معطلی بعد از آتش‌سوزی دست به کار شدند و تا پای جان هم ایستاده‌اند.

صبح نو نامزدهای نهایی بخش رمان و داستان های بلند جایزه جلال را بررسی می کند

بها دادن به تازه نفس‌ها

دبیرخانه جایزه جلال آل احمد، کتاب‌های «الفبای مردگان» اثر آقای هادی خورشاهیان از نشر نیلوفر، «این خیابان سرعت‌گیر ندارد» اثر خانم مریم جهانی از نشر مرکز، «بی کتابی» اثر آقای محمدرضا شرفی‌خبوشان از انتشارات شهرستان ادب، «تپه خرگوش» اثر آقای علی‌اکبر حیدری از نشر روزنه و «وقت معلوم» اثر مهدی کفاش از انتشارات شهرستان ادب را به عنوان نامزدهای بخش رمان و داستان بلند دهمین جایزه جلال آل احمد را (به ترتیب حروف الفبای نام کتاب) اعلام کرد.

آیت‌الله مؤمن در افتتاحیه دوره رویکردشناسی فقه حکومتی:

حوزه در بحث فقه حکومتی قصور داشته است

افتتاحیه دوره علمی «رویکردشناسی فقه حکومتی» با سخنرانی آیت‌الله محمد مؤمن و به همت مدرسه درس‌گفتار آفاق در قم برگزار شد.

«حکمت» و کانون‌های قدرت

سرمقاله

همه سوار یک کشتی هستیم

ده‌ها نخبه فرهنگی رسانه‌ای افغانستان در حمله داعش کشته شدند

فغان «صدای‌افغان»

حمله تروریست‌های داعش به مرکز فرهنگی «تبیان» و خبرگزاری «صدای افغان» درکابل که منجر به کشته و مجروح شدن بیش از 70 نفر شده است پس از آن صورت می‌گیرد که افغانستان این روزها محلی برای پناه گرفتن هزاران نفر داعشی که از سوریه و عراق گریخته‌اند، تبدیل شده است، موضوعی که نماینده ویژه رییس جمهور روسیه هم در افغانستان بر آن صحه می‌گذارد.

شماره‌های پیشین