386
چهارشنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۶
2

خبر

واکنش سخنگوی دولت به موج پشیمانی حمایت از روحانی

مهم نیست!

«دسیسه‌گر» و حالا «کِی رأی دادند که الان پشیمان شده‌اند» هدیه تکرار رییس دولت اصلاحات و دولت دوازدهم به حامیان دکترحسن روحانی در ایام انتخابات است که حالا صدای اکثریت طرفدارانشان را درآورده و به نظر می‌رسد آنها بیش از هر زمان دیگری از انتخابشان پشیمان باشند.

دوعدد تخم‌مرغ 1400

با روحانی تا 1400

صبح نو

واکنش سخنگوی دولت به موج پشیمانی حمایت از روحانی

مهم نیست!

«دسیسه‌گر» و حالا «کِی رأی دادند که الان پشیمان شده‌اند» هدیه تکرار رییس دولت اصلاحات و دولت دوازدهم به حامیان دکترحسن روحانی در ایام انتخابات است که حالا صدای اکثریت طرفدارانشان را درآورده و به نظر می‌رسد آنها بیش از هر زمان دیگری از انتخابشان پشیمان باشند.

طی روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی از سوی خود مردم یا سلبریتی‌هایی که مردم را به رأی دادن به روحانی دعوت کرده بودند، شاهد بودیم به‌خاطر رأی به روحانی ابراز پشیمانی می‌کردند. موضوع پشیمانی سلبریتی‌ها از رأی به روحانی به روز معرفی کابینه برمی‌گردد که پس از انتشار متن لایحه بودجه 97 این پشیمانی تشدید شد و حالا  چهره‌های زیادی که در اردیبهشت امسال و در برنامه‌های انتخاباتی حسن روحانی با رنگ‌های بنفش خودنمایی می‌کردند، این روزها در شبکه‌های اجتماعی پشیمانی خود را نشان می‌دهند.
موضوع ناراحتی حامیان روحانی با کمپین پشیمانی به نشست خبری آقای محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز کشیده شد؛ جایی که خبرنگاری از وی درباره ناراحتی و عقب‌نشینی برخی چهره‌ها در حمایت از روحانی سؤال کرد و سخنگوی دولت در پاسخ به وی گفت: این‌هایی که گفتند ما پشیمان هستیم، کی رأی داده‌اند که حالا پشیمان هستند؟
اظهار نظر نوبخت بلافاصله با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد؛ آنها این اظهارات نوبخت را اوج بی‌توجهی دولت به حامیانش تعبیر می‌کنند.
انتقاد از سیاست‌های دولت با هشتگ #پشیمانم با افزایش خیره‌کننده عوارض خروج از کشور به اوج خود رسید؛ جایی که نوید محمدزاده بازیگر فیلم سینمایی «ابد و یک روز» با مستمسک قرار دادن بخشی از دیالوگ معروفش در این فیلم، عوارض خروج از کشور را اینطور به چالش کشید: «سمیه نرو؛ اگه رفتی بار اول ٢٢٠، بار دوم ٣٣٠ و بار سوم ٤٤٠ باید عوارض خروج از کشور بدی، نرو.»
«مهدی پاکدل» هم دیگر بازیگری بود که نرخ عوارض خروج از کشور را با چالش مواجه کرد؛ وی در متنی مطایبه‌آلود نوشت: «زودتر نرخ عوارض سفرهای
داخلی رو هم اعلام کنید. زیاد بود چشممون کور پیاده میریم؛ برای سلامتی‌مون بهتره.»
علی کریمی، فوتبالیست مشهور که مهم‌ترین منتقد سلبریتی این روزهای روحانی به شمار می‌رود نیز نوشته است: خدایا زودتر سال ١٤٠٠ را برسان تا این دوره تمام شود.حامیان دیروز روحانی و منتقدان سرسخت امروزش، معتقدند که حسن روحانی در کسوت ریاست جمهوری، پیمان‌ها و وعده‌های انتخاباتی را فراموش کرده و حتی روند نزدیکی به اصول‌گرایان برای ریل‌گذاری نسبت به اقدام مشترک در سکان دار 1400 پاستور را آغاز کرده است. مساله‌ای که البته واکنش روحانی را نیز به همراه داشت و گفت: من وعده‌هایم را فراموش نکرده‌ام.
البته گام نخست انتقاد از رییس‌جمهور را حامیان اصلاح‌طلب روحانی برداشتند؛  از جمله آقای محمدرضا خاتمی برادر رییس دولت اصلاحات، حجت‌الاسلام خاتمی، که در دانشگاه تهران تندترین انتقادها را به برخی تصمیم‌های رییس‌جمهور مطرح کرد. او با انتقاد از ستاره‌دار شدن دانشجویان در دولت روحانی گفته بود: آقای روحانی خلاف قانون و قول و‌ قرارهایی که مردم با شما گذاشتند عمل ‌نکنید، همه اینها در اختیار وزارت علوم و‌ وزارت اطلاعات شماست. انتظار‌ داریم در این موارد قوی‌تر عمل کنید. به چه حقی دانشجویان را محروم و ستاره‌دار می‌کنید؟
به نظر می‌رسید اصلاح‌طلبان پس از ناکامی در مدیریت موج انتقادی در قبال دولت دوازدهم و انتقال مطالبات از فاز سیاسی به فاز اقتصادی دستور توقف را صادر کردند. اولین گام را با تحقیر افراد پشیمان آغاز کردند. آقای عباس عبدی آنان را ناآگاه نسبت به سیاست معرفی کرد و در همین راستا نوشت: «کسانی که می‌گویند از رأی خود پشیمان شده‌اند،  بیش از آنکه بد ذاتی یا ناتوانی رای‌گیرنده را اثبات کنند، کم‌اطلاعی و درک نادرست خود از سیاست را اثبات و اعلام کرده‌اند.» پس از آن رییس دولت اصلاحات دستور سکوت اجباری به منتقدان را داد. حجت‌الاسلام خاتمی، آنان را بازیگران «دسیسه» طراحی شده در قبال دولت معرفی کرد و در همین راستا اظهار داشت: «ما نه تنها از حمایت و رأی به آقای روحانی پشیمان نیستیم که همچنان قاطعانه از ایشان حمایت می‌کنیم و ایشان را موفق می‌دانیم و این موج تخریبی به‌وجود آمده را هدفمند و دسیسه‌ای برنامه‌ریزی شده برای مأیوس کردن مردم می‌دانیم.»
اما حالا مشکل برای روحانی و دولت وی دوچندان شده است؛  او در حال از دست دادن مدافعان سرسخت خود در ایام انتخابات است، مدافعانی که روی شعار روحانی دوستت داریم را سر می‌دادند و حالا از رأی خود ابراز پشیمانی می‌کنند.
باید منتظر ماند و دید که مشاوران رییس جمهور و خود وی چه تدبیری برای این مساله پیش خواهند گرفت چرا که این مساله، بی شک پایگاه اجتماعی روحانی را به شدت تضعیف خواهد کرد.

واکنش کاربران توییتر به اظهارات نوبخت
 سلبریتی: پشیمانیم  نوبخت: مهم نیست، اصلاً شما کی رأی دادید؟
 نوبخت مزد حمایت هنرمندان و ورزشکاران از روحانی را داد؛ راست گفت ما اصلاً رأی ندادیم فقط حنجره‌مان جر خورد از بس گفتیم روحانی حمایتت می‌کنیم. حیف!
  اینطور که خاتمی گفت دسیسه، معلوم بود نوبخت هم میگه کی رأی دادید. باید منتظر بمونیم تا یکی دیگه بیاد بگه غلط کردید رأی دادید.
  این هم نتیجه تکرار؛ نوبخت گفته حامیان روحانی رأی ندادند؛ لابد حامیان رییسی به روحانی رأی دادند.
 ملت شریف ایران! یادتان است چقدر دست و پازدیم که رأی جمع کنیم  ولی الان دیگر مهم نیست .

captcha
شماره‌های پیشین