386
چهارشنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۶
1
لاریجانی: باید مشخص شود این تأمین درآمد کجا هزینه شده است

47.000.000.000.000 تومان درآمد دولت از گران‌فروشی ارز

اگرچه افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته، از سوی دولت به تسویه حساب‌های پایانی سال میلادی و سفرهای خارجی نسبت داده می‌شود؛ اما پشت پرده نیاز دولت به منابع مالی و جبران كسری بودجه‌ای است كه هر ماه یكی از پرداختی‌های مهمش، یارانه نقدی و حقوق كارمندان دولتی است. این شیوه آن‌قدر نخ نماشده است كه تقریباً تمامی دولت‌ها از آن بهره گرفته‌اند و البته همیشه آن را تكذیب کرده‌اند.

ترجمه‌سازی در 30 روز

کتاب جدید هیلاری کلینتون ناقص به بازار آمد

بسیاری از آمریکایی‌ها و حتی جهانیان و تحلیلگران، هیلاری کلینتون را از مدت‌ها پیش از انتخابات، رییس‌جمهور بعدی آمریکا می‌دانستند. هیلاری رودهام کلینتون متولد 26‌ اکتبر 1947 ایالت «ایلینویز» آمریکاست. او پس از پایان تحصیلات در کالج «ولزلی» در رشته علوم سیاسی، در سال 1969 وارد مدرسه حقوق دانشگاه «بیل» شد و سال 1973 دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد. در دوران دانشجویی با بیل کلینتون آشنا شد و سال 1975 با هم ازدواج کردند.

واکنش سخنگوی دولت به موج پشیمانی حمایت از روحانی

مهم نیست!

«دسیسه‌گر» و حالا «کِی رأی دادند که الان پشیمان شده‌اند» هدیه تکرار رییس دولت اصلاحات و دولت دوازدهم به حامیان دکترحسن روحانی در ایام انتخابات است که حالا صدای اکثریت طرفدارانشان را درآورده و به نظر می‌رسد آنها بیش از هر زمان دیگری از انتخابشان پشیمان باشند.

اسناد جدیدی از عمق جنایات آمریکا در عراق افشا شد

ابوغریب نماد حقوق‌بشر آمریکایی

بیش از یک دهه از افشای فجایع نظامیان و مزدوران آمریکایی در زندان ابوغریب می‌گذرد اما هر روز ابعاد تازه‌ای از این فاجعه بشری توسط مهد دموکراسی و حقوق بشر افشا می‌شود. روز گذشته نیز مطبوعات آمریکایی پرده‌ای دیگر از راز ابوغریب را برداشتند. طبق اسناد به دست آمده اثبات می‌شود که زندانیان نوجوان، توسط نظامیان آمریکایی وادار به تعرض به مادران خود می‌شدند.

در صورت تصویب مجلس وام ازدواج از سال آینده 50 درصد افزایش می‌یابد

بازگشایی بخت پس از دو سال

در جریان بررسی لایحه بودجه 97 تعدادی از نمایندگان پیشنهاد دادند تا مبلغ وام ازدواج که در لایحه بودجه 10 میلیون تومان پیشنهاد شده است به 15 میلیون تومان افزایش یابد. این افزایش که قرار است در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی از سال آینده اجرایی شود هنوز منابع مشخصی ندارد.

نشست خبری مهم‌ترین جایزه ادبی کشور برگزار شد

سایه حواشی روی سر جلال

نشست خبری دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد روز گذشته با حضور آقایان مهدی قزلی و شهریار عباسی، دبیران اجرایی و علمی این جایزه در محل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد. این نشست در حالی برگزار شد که حواشی برخی اتفاقات اخیر از جمله نامه انتقادی آقای محمدرضا سرشار رییس انجمن قلم ایران در انتقاد به انتخاب عباسی به‌عنوان دبیر این جایزه و راه‌اندازی جایزه ادبی احمد محمود توسط بعضی از روزنامه‌نگاران و نویسندگان بر‌آن سایه انداخته بود.

استراتژی‌های تأسیسی سیدعیسی برای المنار همچنان باقی است

تأثیر جدال‌های سیاسی و منطقه‌ای در قطعنامه‌های حقوق بشری

سبک زندگی، بحران سلامت و علوم اجتماعی ترجمه‌ای

سرمقاله

مصائب گوجه‌تخم‌مرغی

شماره‌های پیشین