384
دوشنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۶
1
طرح مجلس برای بررسی تعطیلات جدی‌تر شد

مته به خشخاش تعطیلات

مدتی است طرحی در مجلس ارائه شده تا برخی از تعطیلات رسمی سال کاهش یابند، البته برخی از همین نمایندگان نیز معتقدند توازنی در تعطیلات سالانه ایرانیان وجود ندارد و این موضوع باید اصلاح شود.

نگاهی به کتاب «مسیح در شب قدر»

مهمانِ مسیحیان

به مناسبت سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح، نگاهی داریم به کتابی با موضوع شهدای مسیحی. «مسیح در شب قدر» عنوان دومین کتاب از مجموعه «خانه بهشتیان» است که به موضوع حضور مقام معظم رهبری در منازل خانواده‌های شهدای مسیحی می‌پردازد.

بهروز افخمی از آشنایی خود با نادر طالب‌زاده می‌گوید

آوینـی معرف طالب زاده

امروز در قالب مراسمی از فعالیت‌ها و سابقه آقای نادر طالب‌زاده در کافه‌نخلستان اوج تقدیر می‌شود. آقای بهروز افخمی، از فیلم‌سازان سینمای ایران از دهه 60 به واسطه نگاهی که به حوزه سینمای مستند داشته، با کارهای نادر طالب‌زاده در این حوزه آشنایی پیدا کرده است و البته خاطرات جالبی از گفت‌وگوها و مراوداتش با آقای طالب‌زاده دارد.

مهدوی‌زادگان «بحران فلسفه سیاسی در ایران امروز» را بررسی کرد

فقر تئوریک فلسفه‌های سیاسی رقیب انقلاب

آقای داود مهدوی‌زادگان، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی هفته گذشته در مجمع عالی حکمت اسلامی، با موضوع «بحران فلسفه سیاسی در ایران امروز» به سخنرانی پرداخت.

در سایه غفلت ناظران قانون‌ تصاویر بیماران به فضای مجازی رسید

زنده از اتاق عمل برای فالوئرها

برخی از پزشکان امروزه در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام در سایه غفلت مسوولان دست به نمایش عمل‌های جراحی و تصویر بیماران با هدف کسب مخاطب و درآمد می‌زنند، این در حالی است که طبق قانون انجام این‌گونه اعمال خلاف بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. فقط کافی است در اینستاگرام چرخی بزنید تا با حضور پررنگ پزشکان و متخصصان در حوزه‌های مختلف مواجه شوید؛ بازاریابی گوناگون از جراحی زیبایی و جوان سازی پوست گرفته تا تعویض دریچه قلب و مفصل زانو و زیبایی دندان با نازل‌ترین قیمت انجام می‌شود.

رییس شورای شهر تهران: 9 دی پایانی بر فتنه 88 بود

اعتراف هاشمی به فتنه

هشت سال پیش عده‌ای که قافله انتخابات را به رقیب خود باخته بودند، برای رهایی از شکست و برهم زدن معادلات از واژه تقلب استفاده کردند؛ آنها در اعتراف‌های بعدیشان تقلب را رمز آشوب خود عنوان کردند و حالا مستقیم یا غیرمستقیم به اشتباه خودشان اعتراف می‌کنند؛ اعتراف‌هایی که با اذعان رییس دولت اصلاحات، مبنی بر سالم‌بودن انتخابات 88 شروع و حالا با آقای‌محسن‌هاشمی که آن ناآرامی‌ها را فتنه می‌داند، ادامه پیدا کرده است.

تلفات روانی و شایعات درباره زمین لرزه تهران هنوز ادامه دارد

زلزله‌ای که شایعه را لرزاند

زلزله 5.2 ریشتری چهارشنبه تهران و کرج، در حالی اتفاق افتاد که تمامی مسوولان، رسانه‌ها و کارشناسان درباره وقوع آن بحث‌ها و ناگفته‌های زیادی را مطرح کرده بودند. زلزله‌که اتفاق افتاد، همه را شوکه کرد. سه، چهار روز از وقوع زلزله می‌گذرد و وضعیت تهران از حالت قرمز به حالت زرد درآمده است، اما جو فکری و روانی مردم با خبرهایی که هرلحظه از احتمال لرزیدن منتشر می‌شود، هر لحظه در حال لرزش است.

گزارشی از نشست خبری جشنواره «عمار»

فیلمسازی،بسازبفروشی نیست

نشست رسانه‌ای جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور دبیران این جشنواره و اصحاب رسانه در منزل شهیدان تیموری برگزار شد.

کدام‌یک؛ مدیر کارگزار یا مدیر پای‌کار؟

نوروزی: اسامی مدیران سهیم در قاچاق کالا اعلام می‌شود

شمارش معکوس برای معرفی مسوولان قاچاقچی

روز گذشته سخنگوی قوه قضاییه از اتمام هر چه سریع‌تر تحقیقات درباره سهیم ‌بودن برخی مسوولان و بستگان‌شان در قاچاق کالا خبر داد و گفت: دادستان کل کشور اعلام کرد که براساس گزارش‌های رسیده و بازرسی‌های انجام شده، در حال رسیدگی به موضوع سهیم ‌بودن برخی مسوولان و بستگان‌شان در قاچاق کالا هستیم.

گفت‌وگو با علیرضا زرین‌دست از «بازمانده» تا جشنواره

به عقب برگردم وارد سینما نمی‌شوم

بیش از 20 سال پیش فیلمی با عنوان «بازمانده» در سینمای ایران ساخته شد که این روزها همچنان مورد توجه قرار دارد و به بهانه‌های مختلفی حتی در کشورهای دیگر نیز به نمایش درمی آید. این فیلم به کارگردانی مرحوم سیف اله داد، جزو آثاری است که با موضوع ضد اسرائیلی در تاریخ سینمای ایران ماندگار شده است و به تازگی برای چندمین‌بار از شبکه‌های مختلف داخلی و خارجی به نمایش درآمد.

سرمقاله

طعم استقلال

صبح نو

سرمقاله

طعم استقلال

نازنین زاغری و کمال فروغی؛ دو عبارتی که طی هفته‌های اخیر به دو نام پربسامد در فضای سیاسی‌ رسانه‌های داخلی تبدیل شده‌اند. افرادی که به دلیل بعضی موارد اتهامی مجرم شناخته شده و برای طی کردن فرایند قانونی اتهاماتی که متوجه آنهاست، تحویل قوه قضاییه شده‌اند. سفر اخیر هیات انگلیسی به ایران و اهمیت پیگیری پرونده دو متهم فوق برای دولت انگلیس، موجب شده بود که بعضی حرف و حدیث‌ها درباره این پرونده شکل بگیرد. صحبت‌های روز گذشته سخنگوی دستگاه قضا نشان داد که حداقل در این قوه، تساهل و تسامح و انعطاف خاصی درباره این پرونده صورت نگرفته و این پرونده هم در ‌عرض بسیاری از پرونده‌های دیگر قضایی است که مسیر قانونی خودشان را طی کرده و می‌کنند؛ بدون آنکه یکی بر دیگری ترجیح داده شود. آقای سخنگو همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره سفر هیات انگلیسی و درخواست احتمالی آنها برای دیدار با مسوولان قضایی درباره این پرونده، تاکید کرد که تصمیم گیر اصلی، قوه قضاییه است. پاسخی که بیش از هر مساله‌ای نشان‌دهنده استقلال این قوه در برابر دیگر قوا و عدم تأثیرپذیری از جریانات داخلی و خارجی است. به تعبیر دیگر، دستگاه قضایی کشور در استقلال کامل از عوامل داخلی و خارجی کشور به موضوعات تحت مسوولیت خود ورود پیدا کرده و پس از بررسی، تصمیم می‌گیرد. اتفاق مبارکی که هرچند بعد از حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی از فرط تکرار شدن، عادی شده ولی برای اهل دقت، طعم خوش استقلال را زیر زبان تداعی می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین