382
شنبه، ۰۲ دی ۱۳۹۶
4
هشتمین نشست سه جانبه کشورهای ضامن آتش بس در سوریه برگزار شد

تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر ادامه همکاری‌ها تا ریشه کن کردن نهایی داعش و جبهه النصره

«صبح نو » گزارش می‌دهد

آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری در دادگاه

پس از آنکه تنها 13 روز از سفر «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس به تهران می‌گذرد، وکیل مدافع نازنین زاغری که موکل وی به جرایم امنیتی در ایران به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است، مدعی شد که زاغری احتمالاً ظرف چند هفته آینده آزاد می‌شود.

دختر شجاع فلسطینی همچنان در بازداشت

مقاومت از نوع عهد التمیمی

صبح نو

دختر شجاع فلسطینی همچنان در بازداشت

مقاومت از نوع عهد التمیمی

 

داستان «عهد التمیمی» 16 ساله، نماد شجاعت دختران فلسطینی که چند روزی است توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده، همچنان ادامه دارد.
عهد، دختر جوان ،  متولد ۲۰۰۱ در روستای نبی صالح نزدیک رام الله،  چهره معروف راهپیمایی‌های ضدصهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی است و تصاویر ایستادگی او مقابل نظامیان صهیونیست از خردسالی تاکنون در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها دست به دست چرخیده.
عهد به خاطر مقابله با اشغالگران و ایستادگی برابر آنها، در سال ۲۰۱۲ جایزه شجاعت حنظله را در استانبول دریافت کرد؛ او چهره‌ای معروف و نمادین در میان حامیان فلسطین است. ‏روز جمعه و پس از حضور عهد و اعضای خانواده‌اش در تظاهرات حمایت از قدس، سربازان صهیونیست به خانه آنها حمله کردند و عهد اینچنین شجاعانه مقابل‌شان ایستاد و آنها را از خانه بیرون کرد.
اما «عهد» داستان مقاومت و ایثار، گویا ناشکستنی است؛ روز جمعه بود که پس از حضور عهد و اعضای خانواده‌اش در تظاهرات حمایت از قدس، سربازان صهیونیست به خانه آنها حمله کردند و«عهد» بازهم شجاعانه مقابل‌شان ایستاد و آنها را از خانه بیرون کرد.
‏فیلم کتک زدن سربازان اسرائیلی توسط «عهد» و اخراج آنها از خانه‌اش بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی داشت؛ به حدی که حتی روزنامه‌های اسرائیلی نیز تیتر یک خود را به تحقیر شدن نظامیان صهیونیست توسط یک دختر ۱۶ساله اختصاص دادند. پس از این ماجرا بود که بامداد روز سه شنبه، بیش از ۲۰ نظامی صهیونیست با یورش به روستای نبی صالح، عهد را بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کردند.
پس از بازداشت عهد، هنگامی که والدین او برای پیگیری وضعیتش به پاسگاه اسرائیلی رفتند، نظامیان صهیونیست با بی رحمی مادرش را نیز به اسارت گرفتند.
عهد حداقل تا روز پنجشنبه در بازداشت خواهد بود و پس از آن باید دید چه حکمی در انتظار اوست. اکنون نزدیک ۴۰۰ کودک و نوجوان فلسطینی در اسارت صهیونیستها به سر می‌برند و این نقض بزرگ حقوق انسانی است.
‏روز گذشته، با انتشار تصاویری از حضور ‎عهد التمیمى (۱۶ساله) در بی‌دادگاه رژیم صهیونیستی با قامتی افراشته و شجاعت مثال زدنی؛ بازداشت موقت او و مادرش تا ۱۰ روز آینده تمدید شد.یادآوری؛ اردوغان در سال ۲۰۱۲ ضمن دیدار با خانواده التمیمی در ترکیه، از شجاعت عهد تقدیر و به او نشان افتخار اهدا کرده بود.
‏سربازان صهیونیست همچنین دیروز ‎نور التمیمی دخترعموی عهد و فرزند ناجی التمیمی، اسیر فلسطینی را نیز دستگیر کردند. نور در سالهای گذشته همراه همیشگی عهد در تظاهرات ضداسرائیلی بود.

captcha
شماره‌های پیشین