382
شنبه، ۰۲ دی ۱۳۹۶
4
هشتمین نشست سه جانبه کشورهای ضامن آتش بس در سوریه برگزار شد

تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر ادامه همکاری‌ها تا ریشه کن کردن نهایی داعش و جبهه النصره

«صبح نو » گزارش می‌دهد

آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری در دادگاه

پس از آنکه تنها 13 روز از سفر «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس به تهران می‌گذرد، وکیل مدافع نازنین زاغری که موکل وی به جرایم امنیتی در ایران به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است، مدعی شد که زاغری احتمالاً ظرف چند هفته آینده آزاد می‌شود.

دختر شجاع فلسطینی همچنان در بازداشت

مقاومت از نوع عهد التمیمی

صبح نو

«صبح نو » گزارش می‌دهد

آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری در دادگاه

پس از آنکه تنها 13 روز از سفر «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس به تهران می‌گذرد، وکیل مدافع نازنین زاغری که موکل وی به جرایم امنیتی در ایران به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است، مدعی شد که زاغری احتمالاً ظرف چند هفته آینده آزاد می‌شود.

 


روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» گزارش کرد «ریچارد راتکلیف» همسر نازنین زاغری به این رسانه گفته است: «نازنین زاغری شرایط آزادی زودهنگام را دارد و احتمالاً برای کریسمس به خانه‌اش بازمی‌گردد.» ریچارد روز پنجشنبه هفته گذشته به رسانه «صبح بخیر بریتانیا» گفته بود: «وکیل همسرش گفته که امیدوار است نازنین زاغری تا کریسمس خانه باشد.»
این اخبار بعد از آن منتشر شده است که ظاهراً «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس در حین سفر اخیر خود به ایران، موضوع آزادی نازنین زاغری را مطرح کرده بود.
جانسون18 تیرماه به ایران سفر کرد و یکی از مهمترین اهداف سفر وی به تهران تعیین تکلیف وضعیت نازنین زاغری و کمال فروغی به‌عنوان صندوقچه‌ای از اسرار ام‌آی‌‌سیکس درباره سناریوی گسترده «نفوذ» لندن طی سالهای گذشته در کشورمان بود.
همچنانکه بعد از بازگشت جانسون به انگلیس، روزنامه ایندیپندنت در خبری فوری در صفحه توییتر خود نوشت: دادگاه نازنین زاغری (جاسوس انگلیس در ایران) به تعویق افتاد.
همسر نازنین زاغری پیش از این گفته بود که سه اتهام جدید درباره پرونده همسرش مطرح شده است. این اتهامات شامل عضویت در سازمانهایی که سعی در براندازی جمهوری اسلامی دارند، دریافت پول از مؤسسات برانداز و شرکت در تظاهرات علیه نظام در مقابل سفارت ایران در لندن و همچنین همکاری با «رویترز» و «بی‌بی‌سی» می‌شود.
پس از ادعای آزادی زاغری طی چند هفته آینده، رییس کل دادگستری استان تهران گفت: «نازنین زاغری دو پرونده دارد؛ یکی پرونده محکومیت و پرونده دیگری هم در دادگاه دارد که هنوز جلسات دادگاه برگزار نشده و حکمی هم صادر نشده است.»
آقای غلامحسین اسماعیلی افزود: «هنوز جلسات دادگاه برگزار نشده و حکمی هم صادر نشده است و چون حکمی صادر نشده ما نمی‌توانیم پیش داوری و اظهار نظر کنیم. دادگاه متناسب با اتهامات مطروحه در پرونده و دفاعیات، حکم خواهد داد.
حکم دادگاه ممکن است محکومیت باشد و ممکن است برائت باشد، اگر محکومیت باشد پیش‌بینی نمی‌توان کرد میزان محکومیت چقدر خواهد بود و در نتیجه تاریخی برای آزادی این فرد پیش‌بینی نمی‌شود.»
این مسوول عالی قضایی در ادامه بیان کرد: «بایستی به‌عنوان مرجع قضایی صبر کنیم تا دادگاهی که مسوول رسیدگی به این پرونده است در موعد مقرر خود رسیدگی و حکم را صادر کند.»
زاغری شهروند ایرانی بریتانیایی است که در خرداد ماه ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام خمینی ؟ره؟ بازداشت شد. وی پس از دستگیری به کرمان منتقل شد. در اواخر خرداد ماه ۱۳۹۵ سپاه پاسداران کرمان اطلاعیه‌ای منتشر و ضمن تأیید خبر بازداشت زاغری، اعلام کرد که او با مؤسسات معاند همکاری و در فعالیتهای براندازی نرم حضور داشته است.

captcha
شماره‌های پیشین