371
سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۶
8
در بحران ها از ربات‌های امداد و نجات استفاده نمی‌شود

بیکاری به ربات‌ها رسید

ایران همیشه به‌عنوان یکی از کشورهای حادثه‌خیز شناخته می‌شود. روزی نیست که خبری از وقوع حادثه‌ای در 1648195 کیلومتر مربع کشور منتشر نشود. یک روز سیل در شمال، روزی دیگر اخبار زلزله در غرب کشور و مدتی دیگر پدیده گرد وغبار در جنوب، همیشه وجود داشته است. با رشد روزافزون علم و تکنولوژی و تعریف معنای رباتیک و رشد زیرشاخه‌های متعدد آن، ساخته‌ای به نام ربات امداد و نجات در علم رباتیک معنی پیدا کرده است. شاخه‌ای که می‌تواند سریع و بدون اتلاف وقت و با کمترین تلفات، آمار خسارات جانی یک حادثه را به کمترین حد خود برساند و حتی تا رسیدن امدادگران، کارهای درمانی را هم انجام دهد. با دانستن سابقه حوادث روی داده در ایران، می‌توان از ربات‌های امداد و نجات استفاده کرد.

خبر

صبح نو

خبر

تاریخ اعتبار کارت‌های ملی هوشمند چند سال است
 آقای سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال، در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه دولت الکترونیک به تعبیری کلید ورود به کارت ملی هوشمند است، اظهار کرد: وزیر کشور پیگیر موضوع تجمیع کارت‌های ملی هوشمند است و تجمیع کارت‌های هوشمند به معنی این است که همه اطلاعات هویتی افراد در داخل یک کارت قرار گیرد و هر ایرانی یک کارت احزار هویت داشته باشد.
وی همچنین به تاریخ اعتبار کارت‌های ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: تاریخ اعتبار کارت‌های ملی هوشمند تا هفت سال پیش‌بینی شده است زیرا ممکن است در این هفت سال چهره‌ افراد تغییر کند؛ البته ممکن است بعد از این مدت پیش‌بینی شده نیز امکان تمدید مجدد این کارت‌ها مانند کارت‌های سابق فراهم شود یا به‌طورکلی تغییراتی در آن رخ دهد.
 
پایان هفته بارانی در ۲۰ استان کشور
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از بارش باران و برف در ۲۰ استان کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه خبرداد و گفت: دمای هوای نیمه غربی کشور در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌‌یابد.
روز چهارشنبه وزش باد روی عراق شدت می‌گیرد که احتمالاً موجب گردوخاک در این مناطق شده و در این صورت استان‌های ایلام و خوزستان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
از شامگاه چهارشنبه نیز یک سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور شده و بارش باران و برف همراه با وزش باد روز پنج‌شنبه نیمه غربی کشور را فرا می‌گیرد.
روز جمعه هم با نفوذ جریان‌های شمالی و هوای سرد در نیمه غربی کشور کاهش 5 تا 10 درجه دما پیش‌بینی می‌شود و بعد از ظهر پنج‌شنبه بارش در سواحل غربی گیلان تشدید خواهد شد؛ روز جمعه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر به‌ویژه در مازندران تشدید می‌شود.
 
عاملان به آتش کشیدن در باشگاه پرسپولیس دستگیر شدند
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: پس از اعلام گزارش به آتش کشیدن ورودی ساختمان باشگاه پرسپولیس، پلیس پایتخت وارد عمل شد و شناسایی و دستگیری افراد دخیل در این ماجرا در دستور کار پلیس قرار گرفت. فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: شب گذشته عوامل این خرابکاری که یک زن و یک مرد بودند با اشراف اطلاعاتی، شناسایی شده و در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند. سردار رحیمی اعلام کرد: دو فرد دستگیر شده در بازجویی‌ها اعلام کردند که این خرابکاری را با تحریک مجری فراری ضدانقلاب انجام داده‌اند. وی گفت: این افراد که در تماس با این مجری ضدانقلاب فراری بودند، قصد داشتند در اقدام بعدی خود، خودروی مجری یکی از برنامه‌های پربیننده ورزشی را به آتش بکشند.
پنجم آذرماه امسال، حوالی نیمه‌شب این افراد با ریختن بنزین مقابل در باشگاه پرسپولیس، آن را آتش زدند که البته آتش بلافاصله با هوشیاری نگهبانان باشگاه مهار شد.

captcha
شماره‌های پیشین