371
سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۶
5
کشته شدن علی عبدالله صالح رییس‌جمهور سابق یمن تأیید شد

سقوط آخرین نا«صالح»

وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، خبر کشته شدن علی عبدالله صالح رییس‌جمهور سابق این کشور را تأیید و اعلام کرد: «ساقط شدن طرح فتنه، به‌مثابه سقوط خطرناک‌ترین طرح خیانتی بود که با نیروهای متجاوز علیه یمن همراهی کرد.»

خبر

صبح نو

خبر

ایران به‌دلیل «قتل جوان ایرانی»
رسماً به دولت آمریکا اعتراض کرد
آقای بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: وزارت امور خارجه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران در خصوص قتل «بیژن قیصر» جوان ۲۵ ساله ایرانی در آمریکا را به دولت آن کشور ابلاغ کرد.
وی افزود: این اقدام در دیدار مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه با سفیر سوییس حافظ منافع آمریکا در تهران و با تسلیم یک یادداشت رسمی به دولت آمریکا انجام شد که در این یادداشت رسمی با اشاره به اقدام خشونت‌آمیز و غیرقابل قبول پلیس آمریکا در تیراندازی به بیژن قیصر، شهروند غیرمسلح ایرانی که منجر به فوت وی در روز دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ در شهر مک‌لین در ایالت ویرجینیای آمریکا شد، خواستار توضیح رسمی دولت آمریکا و روشن شدن ابعاد این حادثه تأسف‌بار و غیرقانونی شده و از آن دولت خواسته شده عوامل این اقدام را مورد پیگیری قضایی قرار داده و خسارات وارده را جبران کند.  
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اضافه کرد: سفیر سوییس نیز در این دیدار ضمن اعلام اینکه موضوع را بلافاصله به مقامات مسوول در دولت آمریکا منتقل خواهد کرد، گفت: نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه کشورمان خواهد رساند.
افشای اقدامات دفتر TFI آمریکا
آقای محسن رضایی در همایش تبیین ابعاد تهاجم اقتصادی علیه ملت ایران گفت: قانون تحریم کاتسا علیه ایران، روسیه و کره‌شمالی متنی است که تماماً از طرف این اداره نوشته و تصویب شده است.
همچنین در سال‌های اخیر از این اداره اطلاعاتی در وزارت اقتصاد آمریکا (TFI) تعداد زیادی نیرو به سفارتخانه‌های آمریکا در سراسر کشور به‌عنوان وابسته این اداره با هدف عملیات پنهان اقتصادی اعزام شده‌اند و حتی در کشورهای همسایه ما شامل پاکستان، افغانستان و امارات دفتر نمایندگی تأسیس کرده‌اند. ضمن اینکه وزیر خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان عضو شورای امنیت ملی این کشور منصوب
شده است.
وی یادآور شد: «استوارت لوی» نخستین رییس این اداره است که فردی صهیونیست بوده و خود اقرار کرده که این اداره در اوایل چندان مورد توجه مقامات آمریکا نبود. این سازمان یک دستگاه بسیار کوچک و چند نفره بوده که در طول ۱۳ سال گذشته به یک‌باره رشد کرد و به گفته لوی تاکنون ۲۰۰ میلیارد دلار از اموال کشورهای دیگر در آمریکا با تلاش این اداره مسدود شده است.
مشاور امنیت ملی آمریکا: خطر جنگ با کره شمالی روز‌به‌روز بیشتر می‌شود
«هربرت ریموند مک‌مستر» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی در«بنیاد ریگان»، کره‌شمالی را «بزرگ‌ترین و فوری‌ترین» تهدید علیه آمریکا خواند و گفت که خطر جنگ با این کشور روز‌به‌روز بیشتر می‌شود.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه مهم‌ترین چالش امنیتی پیش روی آمریکا را چه می‌داند، گفت: «بزرگ‌ترین و فوری‌ترین تهدید علیه ایالات متحده و جهان، تهدید حکومت سرکش کره‌شمالی و تلاش ادامه‌دار آن برای ایجاد توانمندی هسته‌ای دوربرد است.»
او در ادامه در پاسخ به اینکه آیا خطر جنگ با کره‌شمالی افزایش یافته، گفت: «فکر می‌کنم که این خطر روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و این به معنای آن است که ما درگیر نوعی مسابقه برای حل این مشکل هستیم.»
داماد ترامپ: پیشرفت‌های مهمی در متحد کردن منطقه علیه ایران داشته‌ایم
«جرد کوشنر» داماد و مشاور «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی در اجلاس صهیونیستی «سابان» به تکرار ادعاهای بی‌پایه و اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت.
وی گفت: «در منطقه مسائل مختلفی وجود دارند که برای مردم، بسیار نگران‌کننده‌اند، مثلاً ایران و بلندپروازی‌های هسته‌ای آنها و رفتارهای پرهزینه آنها در منطقه.» کوشنر مدعی شد که ترامپ در تلاش است در منطقه ثبات ایجاد کند.
کوشنر در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی درباره دلیل اینکه ترامپ نخستین سفر خارجی‌اش را عربستان سعودی قرار داده، گفت قصد رییس‌جمهور آمریکا این بوده که مشکلات مربوط به دنیا را با همراهی کشورهای دیگر حل کند. او گفت: «مساله ما این است که همه را در برابر تجاوزگری‌های ایران متحد کنیم.»

captcha
شماره‌های پیشین