371
سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۶
11
کارگردان‌انیمیشن«فیلشاه» به«صبح‌نو»گفت

در دنیا بهترینیم چون...

«فیلشاه» انیمیشن سینمایی ایرانی به کارگردانی آقای هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی آقای حامد جعفری و محصول گروه هنر پویاست.

خبر

صبح نو

خبر

نشست خبری ‌«سینماحقیقت» برگزار شد
آقای محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت»  با اشاره به دلایل حذف ۲ فیلم از این رویداد عنوان کرد که در این دوره تلاش می‌کند نگاه و فضای دولتی بر جشنواره حاکم نباشد.
به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» صبح یکشنبه ۱۲ آذر‌ماه با حضور محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر این جشنواره در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.
در ابتدای این نشست رسانه‌ای طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره گفت: این جشنواره در شرایطی دومین دهه از حیات خود را آغاز می‌کند که با حمایت مستندسازان یک دهه شکوهمند را پشت سرگذاشته است و این جشنواره تبدیل به نقطه عطفی در سینمای ایران شده است.
وی یادآور شد: از ۲ ماه قبل سازمان سینمایی سیاستی تعریف کرد تا از ورود اختلافات سیاسی جلوگیری شود و برای پرهیز از اختلافات جناحی و سیاسی فیلمی که چنین مضمونی دارد، حذف شود به‌خصوص اگر فیلم درباره شخصیت‌های زنده و فعال جناحی باشد و فیلم «مثل یک زن» نیز از همین دسته بود. طباطبایی‌نژاد متذکر شد: ۲ فیلم «مثل یک زن» و «خرامان» از جشنواره کنار گذاشته شده‌اند. فیلم «خرامان» 40 دقیقه رقص دارد و امکان نمایش نداشت.
در ۴ دقیقه از فیلم یک خواننده لس‌آنجلسی می‌خواند و یک رقاص در حال رقص است، چگونه می‌توان چنین فیلمی را نمایش داد؟ این فیلم بر مبنای رقص است و من نمی‌توانم در جشنواره ۴۰دقیقه رقص نشان دهم. به دوستان هیات انتخاب گفتم که بر اساس قوانین می‌دانید که این فیلم قابل نمایش نیست به همین دلیل فیلم حذف شد.
وی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: در مورد فیلم «ترور سرچشمه» به‌کارگردانی آقای محمدحسین مهدویان که برای حضور در جشنواره انتخاب شده است نیز باید بگویم که من در مورد این فیلم با هیات انتخاب گفت‌وگو کردم و دلیل آن هم این بود که ۲نفر از اعضای هیات انتخاب معتقد بودند باید فیلم دیده شود و ۲نفر مخالف بودند که من پیشنهاد دادم فیلم در جشنواره حضور داشته باشد.
تاکید می‌کنم که همه فیلم‌ها در این دوره توسط هیات انتخاب به جشنواره ورود پیدا کرده‌اند. در مورد فیلم «مثل یک زن» نیز دستور آقای محمدمهدی حیدریان برای حذف این فیلم را تکذیب می‌کنم چرا که وی این فیلم را اصلاً ندیده است. تلاش ما این است که نگاه و فضای دولتی در جشنواره نداشته باشیم.

«امپراطورجهنم»
آخرین مراحل فنی را سپری می‌کند
فیلم سینمایی «امپراطور جهنم» ساخته آقای پرویز شیخ‌طادی مراحل میکس نهایی خود را سپری می‌کند.
امپراطور جهنم ساخته پرویز شیخ‌طادی این روزها مراحل فنی خود را پشت سر می‌گذارد. ساخت موسیقی فیلم توسط آقای محمدرضا علیقلی انجام شده و هم اینک میکس نهایی فیلم توسط بهمن اردلان انجام می‌شود. ساخت جلوه‌های ویژه بصری در این فیلم اهمیت خاصی دارد که این بخش برعهده آقای فرید ناظرفصیحی است.
این فیلم به‌دلیل موضوع و سوژه‌ای که دارد از اهمیت خاصی برخوردار است در خلاصه داستان فیلم آمده: «امپراطور جهنم» فیلمی درباره تروریست‌ها و داعش است.
در این فیلم خانم‌ها و آقایان علی نصیریان، فرخ نعمتی، علیرام نورایی، صبا‌کمالی، سعید راد و کوروش زارعی نقش‌آفرینی می‌کنند. امپراطور جهنم به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی سال گذشته  از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف داد.

«آینه بغل»از روزچهارشنبه‌اکران‌می‌شود
فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: از صبح چهارشنبه فیلم «آینه بغل» جایگزین فیلم «انزوا»  و «فهرست مقدس» ویژه مدارس اکران می‌شود.
آقای غلامرضافرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره جلسه دیروز (13 آذرماه) شورا گفت: کف فروش فیلم‌ها مورد بررسی قرار گرفت و  از صبح چهارشنبه فیلم سینمایی «آینه‌بغل» جایگزین فیلم «انزوا» در گروه استقلال می‌شود و فیلم سینمایی «شکلاتی» در سرگروه سینمایی خود زندگی از چهارشنبه این هفته به‌جای فیلم «خفگی» اکران خواهد شد.
وی در ادامه گفت: فیلم انیمیشن سینمایی «فهرست مقدس» در گروه آزاد ویژه مدارس اکران می‌شود در سانس صبح سالن‌های سینماها به نمایش در می‌آید. قرارداد فیلم «عصبانی نیستم» برای اکران در گروه آزاد به ثبت رسید و از 29 آذرماه اکران می‌شود.
فرجی در ادامه تاکید کرد: فیلم‌های «خفگی» و «انزوا» به اکران خود در سالن‌های زیرگروه ادامه می‌دهند.

 

captcha
شماره‌های پیشین