371
سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۶
1
نتایج یک پژوهش در حوزه سلامت روانی نشان داد

اینستاگرام؛ منفورترین شبکه اجتماعی

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که اینستاگرام از نظر آسیب‌رسانی ذهنی به کاربران در رده نخست قرار دارد.

میوه تلخ ریو در آمریکا ثمر داد

نوشداروی «سهراب» برای درد «کیانوش»

در میانه مسابقات المپیک 2016 ریو، وقتی بعد از آن همه نتایج نامطلوب و ناکامی‌های پی در پی، آقای کیانوش رستمی نخستین طلای المپیک را برایمان دشت کرد، پیش بینی می‌شد که آن مدال ارزشمند اما پرحاشیه، در آینده‌ای نه چندان دور، چه بسیار مدال‌های دیگر را از وزنه‌برداری و حتی ورزش ایران دریغ می‌کند.

کشته شدن علی عبدالله صالح رییس‌جمهور سابق یمن تأیید شد

سقوط آخرین نا«صالح»

وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، خبر کشته شدن علی عبدالله صالح رییس‌جمهور سابق این کشور را تأیید و اعلام کرد: «ساقط شدن طرح فتنه، به‌مثابه سقوط خطرناک‌ترین طرح خیانتی بود که با نیروهای متجاوز علیه یمن همراهی کرد.»

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با خاله شادونه به بهانه اجرا در مناطق زلزله‌زده

کرمانشاه قلب می‌خواهد

خانم ملیکا زارعی، مشهور به «خاله‌شادونه» با حضور در مناطق زلزله‌زده به اجرای برنامه در میان کودکان و نوجوانان این مناطق پرداخت.

زنگنه بر لبه پرتگاه استیضاح

آتش بر جان نخبگان نفتی

دانشجویان رشته نفت دیگر بورسیه نمی‌شوند و این موضوع مدت‌هاست که موجبات سردرگرمی دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته را فراهم کرده است، به همین دلیل هم مدتی است دست به اعتراض صنفی زده و در اعتراض به آنچه ناتوانی هیات رییسه دانشگاه در حفظ امتیازات مهم دانشکده صنعت نفت آبادان از جمله «استخدام» و «امریه» می‌دانند، خواستار استعفای دسته‌جمعی هیات رییسه این دانشگاه شدند، اعتراضی که به نهاد ریاست جمهوری هم رسید.

پشت در ماندن با گذشت 3‌ماه از آغاز سال تحصیلی

از مهر جا ماندند؛ از تحصیل جا نمانند

2 ماه از سال تحصیلی گذشته و امید کودکان به همان توییتی است که وزیر در آن نوشت: «تلاش می‌کنم تا هیچ‌کس از مهر جا نماند» اما بسیاری از دانش‌آموزان افغان هنوز به مدرسه نرفته‌اند. وعده‌هایی که وزیر آموزش‌و‌پرورش داد اما اجرا نشد و این شاید بدترین کابوسی است که این کشور به آن دچار است.

سرمقاله

شعله بی فروغ نفت

صبح نو

سرمقاله

شعله بی فروغ نفت

نفت، این نعمت استراتژیک و قدرت آفرین ظاهراً برای جهان سومی‌ها صرفاً مصیبت آفرین و اسباب عقب ماندگی‌هاست؛ حال چه در ابعاد اقتصادی و وابستگی درآمدی و چه در بُعد خدماتی و علمی و تربیت نیروی انسانی!  این مصیبت، چندسالی است دامان دانشکده صنعت نفت، دومین دانشگاه قدیمی ایران را گرفته است. مجموعه‌ای که انتظار بوده حداقل از جنبه‌های علمی و تخصصی از بار وابستگی‌های کشور بکاهد و بر اساس شایستگی‌های فارغ التحصیلانش، مسیر رشد و بالندگی این صنعت دیرپا و البته پرچالش کشور را فراهم سازد؛ اما همین اندک دستاوردهای علمی و تخصصی هم برای طیفی که صنعت کشور را در حد آبگوشت بزباش می‌دانند و معتقدند برای پیشرفت کشور باید از خارج مرزها کارشناس و متخصص وارد کرد، قابل تحمل نیست. کسانی که خود را ژنرال و سرآمد مدیریت کشور می‌دانند و شعار شایسته سالاری سر می‌دهند اما در عمل تخصص گرایی شان به باج دادن‌های سیاسی و امتیازدهی به هم باندی‌ها و ثناگویان عالیجناب شان محدود می‌شود. دانشگاه صنعت نفت اکنون دو، سه سالی است گرفتار همین نگاه به اصطلاح شایسته سالاران است. دانشجویانی که با وعده و تعهد استخدام جذب دانشگاه شده‌اند و حالا قرار است جای آنها به «ژن‌های برتر» وزارت نفت برسد! فریادها و اعتراض‌ها و شکایت‌های دانشجویان هم تا به حال کاری از پیش نبرده و صرفاً مستمسکی ساخته است تا وزارت نفت از انحلال این دانشگاه سخن بگوید. تنی چند از نمایندگان مجلس برای مهار این ظلم آشکار مسوولان وزارت نفت، وعده پیگیری تا استیضاح وزیر را داده‌اند؛ طمع شعله نمی‌بندیم، خردک شرری هست هنوز!؟

captcha
شماره‌های پیشین